logo - APEK

Krizová intervence

Autor
PodtitulKrize v životě člověka; Formy krizové pomoci a služeb
IlustrátorHuptych, Miroslav-koláž
NakladatelPortál
ISBN978-80-262-0212-7
Kód21103706
EAN9788026202127
Počet stran / vazba544 / Pevná
Rok vydání2012
Cena695 Kč 626 Kč
Ušetříte10% / 70 Kč
Skladem
AnotaceUkázkyOdborné recenzeČtenářské recenzeDalší informace

Lidem, kteří řeší naléhavou krizovou situaci, je dnes k dispozici řada různých zařízení, poskytujících krizovou pomoc, v nichž působí profesionálové i dobrovolníci. Publikace širokého autorského kolektivu shrnuje současný stav oboru, který je východiskem jejich práce, a popisuje základní postupy krizové intervence v nejrůznějších situacích.
Úvodní část knihy charakterizuje společné znaky životních situací, v nichž lidé vyhledávají krizovou pomoc, a ukazuje možnosti odborné pomoci v krizi. Podává přehled pracovišť krizové intervence u nás i v zahraničí. Podrobně jsou rozebrána teoretická východiska i jednotlivé kroky různých forem a technik krizové intervence - tváří v tvář (s jednotlivcem, párem, skupinou); telefonická pomoc, mobilní služby (výjezd, práce v terénu) i krizová intervence při katastrofách.
Ve speciální části autoři probírají hlavní typy krizových situací: krize spojené s jednotlivými fázemi lidského života (krizová intervence u dětí, dospívajících a jejich rodin, krizové situace u žen a mužů, v seniorském věku; krize spojené s partnerstvím, manželstvím a sexualitou); psychospirituální krize; krize spojené s duševními poruchami (klienti s poruchou osobnosti, s drogovou závislostí; týraní a zneužívaní klienti, problematika sebevražd).
Závěr knihy se věnuje sociálně-právním aspektům krizové intervence.

Také jako e-kniha


Další knihy autoraDalší formáty knihyPodobné knihyZákazníci také kupují