logo - APEK

Mozek a vnitřní svět

Autor
PodtitulÚvod do neurovědy subjektivní zkušenosti
PřekladatelMüller, Ivo
NakladatelPortál
ISBN978-80-262-0592-0
Kód13402701
EAN9788026205920
Počet stran / vazba312 / Brožovaná
Rok vydání2014
Cena517 Kč 465 Kč
Ušetříte10% / 52 Kč
Skladem
AnotaceUkázkyOdborné recenzeČtenářské recenzeDalší informace

Vnitřní svět a mysl byly v minulosti doménou psychoanalýzy a příbuzných přístupů, čímž stály na okraji vědeckého zájmu. Po dlouhou dobu se zdálo, jako by subjektivní stavy jako vědomí, emoce, snění nepředstavovaly seriózní témata výzkumu mozku. Tato situace na poli neurovědy se v posledních letech – s jistým ústupem behaviorismu – změnila, což vedlo k explozi nových vhledů do přírodních zákonů, které řídí náš vnitřní život.

Autoři nabízejí ve své knize Mozek a vnitřní svět čtenářům-nespecialistům fascinující poznávací cestu po nových neurovědních objevech. Ukazují, jak lze staré psychodynamické koncepty nově vědecky zarámovat a dojít k novému porozumění lidské subjektivní zkušenosti, duševnímu zdraví a duševní nemoci. Poté, co autoři zmapují z pohledu neurovědy oblasti jako emoce, motivace, paměť, fantazie, sny, halucinace…, ukazují, co dělá psychoterapie ve svém léčebném přístupu k duševnímu onemocnění, a co vše se musí stát, aby byl tento přístup úspěšný.

Mark Solms je neuropsycholog a psychoanalytik. Ve své vědecké práci propojuje poznatky z klinické psychoanalýzy se znalostmi neurologických věd o anatomické struktuře a fungování mozku.

Oliver Turnbull je neuropsycholog. Zabývá se především zrakově-prostorovým vnímáním a rolí emocí při rozhodování a učení.


Další knihy autoraDalší formáty knihyPodobné knihyZákazníci také kupují
  • Nejsou k dispozici