logo - APEK

Muži nepláčou?

Autor
PodtitulDeprese u mužů - Jak ji rozpoznat a léčit
PřekladatelHradilová, Lenka
NakladatelPortál
ISBN978-80-262-0590-6
Kód12403601
EAN9788026205906
Počet stran / vazba176 / Brožovaná
Rok vydání2014
Cena279 Kč 251 Kč
Ušetříte10% / 28 Kč
Skladem
AnotaceUkázkyOdborné recenzeČtenářské recenzeDalší informace
V obecném povědomí je deprese vnímána spíše jako ženská choroba. Přestože je dodnes u mužů diagnostikována méně často, její dopad na muže je závažnější a muži si v jejím důsledku častěji berou život. Na vině je mimo jiné mýtus, že „správný chlap nebrečí“, který muže často vede k tomu, že své potíže skrývají před druhými i sami před sebou – a unikají do práce či do závislosti na alkoholu, jsou chronicky podráždění, „bolí je záda“ a podobně.

Tato kniha je jednou z prvních na téma mužské deprese. Je určena pro ty,

  • kdo trpí vážnou depresí,
  • pro ty, kdo krizi přestáli, ale obávají se jejího návratu,
  • i pro ty, kdo tuší, že by je dříve či později mohla přepadnout.
Komplexní a fundovaný přehled tematiky je vyvážen čtivými příběhy lidí se zkušeností deprese i různými tipy, jak depresi zvládnout. Zahrnuta je široká škála různých forem léčby deprese. Součástí knihy, která se snaží čtenáře povzbudit, je i test, s jehož pomocí může každý muž ohodnotit riziko, že trpí depresí.

Constanze Löffler a Beate Wagner jsou novinářky s lékařským vzděláním, jejichž články na lékařská, psychologická a sociální témata vycházejí v předních německých časopisech a novinách.

Prof. med. Dr. h. c. Manfred Wolfersdorf je lékařský ředitel Oblastní nemocnice v Bayreuthu i hlavní lékař tamní kliniky pro psychiatrii, psychoterapii a psychosomatiku. Specializuje se na léčbu deprese u mužů.


Další knihy autoraDalší formáty knihyPodobné knihyZákazníci také kupují
  • Nejsou k dispozici