logo - APEK
Zobrazit všechny produkty PolitologieTeorie mezinárodních vztahů

Teorie mezinárodních vztahů

Autor
NakladatelPortál
ISBN978-80-7367-721-3
Kód21303105
EAN9788073677213
Počet stran / vazba224 / Brožovaná
Rok vydání2010
Cena299 Kč 269 Kč
Ušetříte10% / 30 Kč
Rozebráno
Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost
AnotaceUkázkyOdborné recenzeČtenářské recenzeDalší informace

Přehledná kniha seznamuje čtenáře s problematikou mezinárodních vztahů a hlavních teoretických přístupů, které jim umožňují porozumět.
Autor stručně popisuje historický vývoj mezinárodních vztahů a jejich reflexe. Hlavní pozornost je věnována nejvýznamnějším teoriím v této oblasti: realismu, liberálně-idealistické tradici, kritické teorii, vědeckým přístupům a současným teoretickým debatám. Různé přístupy jsou ilustrovány na rozboru základních otázek mezinárodních vztahů, jimiž jsou povaha a příčiny války, možnosti mezinárodní spolupráce mezinárodní systém a mezinárodní společenství i evropská integrace. Kniha je určena studentům politologie, historie, zahraničního obchodu a dalších sociálních oborů, politologům, pracovníkům diplomatické služby a čtenářům se zájmem o mezinárodní vztahy a politické dění.
Ing. Petr Drulák, PhD., vystudoval obory mezinárodní obchod, mezinárodní politika a filozofie na Vysoké škole ekonomické v Praze a na University of Antwerp. Je vedoucím vědeckého oddělení Ústavu mezinárodních vztahů, přednáší na VŠE a UK v Praze a je šefredaktorem časopisu Mezinárodní vztahy. Odborně stati publikoval v řadě knih a vědeckých časopisů.

Také jako e-kniha


Další knihy autoraDalší formáty knihyPodobné knihyZákazníci také kupují