logo - APEK

Úvod do biologie ochrany přírody

Autor
NakladatelPortál
ISBN978-80-7367-595-0
Kód21108301
EAN9788073675950
Počet stran / vazba472 / Pevná
Rok vydání2011
Cena697 Kč 627 Kč
Ušetříte10% / 70 Kč
Skladem
AnotaceUkázkyOdborné recenzeČtenářské recenzeDalší informace

Tento úvod přináší ucelené základy oboru biologie ochrany přírody. Text je doplněn množstvím příkladů, obrázků a schémat. Zabývá se řadou často probíraných otázek, jako jsou právní a mezinárodní nástroje ochrany přírody, udržitelný rozvoj, smysl vytváření chráněných území, metody ochranářské práce nebo ochrana vymírajících druhů. Kniha je určena studentům a učitelům přírodovědných i sociálních oborů na vysokých i středních školách, profesionálním i dobrovolným pracovníkům v oblasti ochrany přírody, pracovníkům referátů životního prostředí krajských i místních úřadů.
Prof. Richard B. Primack, Ph.D., je profesorem biologie v Centru pro energii a environmentální studie na Boston University.
Prof. RNDr. Pavel Kindlmann, DrSc., je profesorem ekologie na Přírodovědecké fakultě Karlovy univerzity. Zabývá se především modelováním životních strategií a populační dynamikou organismů, zejména hmyzu a rostlin.
RNDr. Jana Jersáková, Ph.D., se na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity zabývá ekologií rostlinných populací, především terestrických orchidejí.

Také jako e-kniha


Další knihy autoraDalší formáty knihyPodobné knihyZákazníci také kupují