Nepřítel v mém pokoji

Nepřítel v mém pokoji

Yovell, Yoram

Portál, 2010

427 Kč341 Kč

Akce 20 %Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Kniha je psána jako soubor příběhů, v nichž v hlavní roli vystupují klient a terapeut, zároveň je ale učebnicí psychoterapie, protože případy jsou vybírány podle různých chorob a psychických narušení a jejich vždy odlišného způsobu terapie (ztráta smyslu života u bohatého člověka, posttraumatický stres, erotický přenos mezi klientem a terapeutem, kognitivní terapie chování, hraniční poruchy osobnosti, výklad snů, sebevražda, deprese, anorexie, strach, paranoia a schizofrenie). Autor výstižně líčí vývin terapie u jednotlivých případů i s tím, jaký průběh měl někdy velmi složitý vývoj vztahu k jeho pacientům (striptérka, terapie palestinského studenta u židovského doktora, terapie chirurga, který měl po válce v Libanonu posttraumatické výpadky paměti aj.). Součástí příběhů jsou také úvahy autora o příslušných medikacích, o způsobu léčby, terapie, psychoanalýzy apod., které odborníkům umožní používat knihu jako případovou učebnici. V tomto smyslu je ke každé povídce také připojen seznam doporučené a doplňující literatury.
Kniha je psána pro milovníky psychologizující prózy s přesahem do odborného žánru. Kniha bude užitečná i pro odborníky z oboru psychologie a psychoterapie jako doplňková četba k odborné literatuře.

Yoram Yovell je renomovaný izraelský psychoanalytik a psychiatr. Vystudoval neurobiologii na Weizmannově institutu v Jeruzalémě a později psychologii na Columbia University v New Yorku. Působil v New Yorku, v současné době pracuje v Jeruzalémě.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Podtitul:A jiné příběhy z psychoterapie

 • Překladatel:Pištorová, Jana

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-7367-812-8

 • Počet stran / vazba:384 / Pevná

 • Rok vydání:2010

 • Kód:14401102

 • EAN:9788073678128

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Odborné recenze

 • Vědecké putování do nitra naší duše
  Každý jsme navenek jiný, ale uvnitř během svého života řešíme někdy stejné duševní problémy. Ať už jde o otázky podstaty bytí či nebytí, štěstí a neštěstí či lásky a nenávisti. Několik takových životních příběhů o vnitřním světě najdete v knize z oblasti psychoterapie s názvem: Nepřítel v mém pokoji, která vyšla v nakladatelství PORTÁL. Jejím autorem je Yoram Yovell.

  Kniha se kromě jiného také dotýká psychologických problémů vztahujících se ke specifické situaci Izraele: traumat, různých druhů strachu, smrti mladých lidí, utrpení rodičů nad ztrátou dětí a hledání identity. Nenajdete v ní jen teoretická pojednání. Je to vyprávění o lidech, pacientech i o autorovi samotném, který jen občas do příběhů vplétá svá teoretická vysvětlení a někdy text opatřuje poznámkami s relevantním teoretickým materiálem.

  Ne všichni jsme schopni se poprat se všemi stavy naší duše sami. A tak přicházejí na řadu odborníci a terapeutická sezení. Pomáhají nám najít cestu zpět z naší domnělé slepé uličky.
  Publikace je psána pro čtenáře se zájmem o beletristické zpracování příběhů o psychoterapii, ale bude přínosná i pro odborníky z oboru psychologie a psychoterapie jako doplňková četba k odborné literatuře.

  Renáta Řeháková, www.babinet.cz

  - Yoram Yovell: Nepřítel v mém pokoji - rec. R. Řeháková

Čtenářské recenze

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203

  provozní doba:
  10.00 – 17.00 hod.
  (každý všední den)

 • REKLAMACE A DOTAZY E-SHOP

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  kanclir@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)