Kniha měsíce 2018-10Nedostupný otecPsychologie - komiksový úvod

Kniha měsíce 2018-10Nedostupný otecPsychologie - komiksový úvod
BONUSY PRO VÁS
ČASOPISY SLEVY 30 – 70 %
Hněv - a co s ním?

Hněv - a co s ním?

Vaše cena s DPH
99 Kč 89 Kč
Ušetříte
Dostupnost
Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost


Autor
Nakladatel
Portál
ISBN
978-80-262-0475-6
Počet stran / vazba
24 / Pevná
Rok vydání
2013
Kód
12201001
EAN
9788026204756
Obálka v tiskové kvalitě


Snad každý se někdy rozzlobí, hněv je přirozená reakce na nejrůznější podněty. Předškolní děti a děti, které právě začaly chodit do školy, ještě ale často neumějí konkrétní emoci, v tomto případě hněv, pojmenovat, natož aby si s ní věděly rady. Knížka určená ke společnému čtení dětí s rodiči, případně s učitelkami v MŠ, otevírá cestu k tomu, aby si děti svůj hněv (a další emoce) uvědomily, uměly ho pojmenovat, mluvily o něm a dovedly s ním zacházet. Pro rodiče je cennou pomůckou k navázání hovoru s dětmi o jejich i vlastních emocích, jejich výhodách a úskalích.


Hněv není nic příjemného. Ale každý hněv jednou přejde, a když pochopíme, odkud se vzal, pomáhá nám to růst.

Catherine Dolto je francouzská dětská psychoanalytička a dcera Francoise Dolto.

Colline Faure-Poirée je redaktorka dětských knih.

Hněv - a co s ním?
Hněv - a co s ním?
Hněv - a co s ním?
Hněv - a co s ním?
14.10.2014
Radka Zbořilová: Knížky mě zaujaly už na knižním veletrhu v květnu 2014, hlavně coby maminku čtyřleté dcery - z toho pohledu se mi (dost aktuálně) zdá Hněv moc pěkně a výstižně pojatý. Už předtím jsme, nezávisle na knížce, doma říkali, že když se dcera vzteká, asi se pere s nějakým medvědem... Dcera to rychle přijala za své a po odeznění vzteku pak sama často říká, že ti medvědi zase zlobili...
Zároveň jsem učitelka, a to u neslyšících dětí i dospělých, dlouho jsem pracovala v MŠ pro neslyšící a stále vedu "kroužek" v jedné základní škole pro neslyšící, je to společné čtení-předčítání v knihovně a následné aktivity.
Knížky se mi zdají vhodné (mj.) i pro neslyšící nebo nedoslýchavé děti, které často mají problémy s komunikací obecně a v abstraktní rovině ještě víc. A z problematické komunikace pak vyplývají i různé emoční a sociální potíže atd. Tyto "jednoduché" knížky, kde je krátký text, podpořený výstižnými obrázky, pro ně mohou být dobře přístupné, samozřejmě s dospělým, který knížku bude číst s nimi.
A líbí se mi na knížkách právě i to, že jsou psané pro děti i rodiče/vychovatele, jako "pomůcka" a inspirace k společným hovorům o ne úplně snadno uchopitelných, ale přitom důležitých tématech. Také mě zaujalo, že jsou emoce popsány hodně z pohledu dítěte (1. osoba, buď já nebo my), včetně toho, co dětem může vadit u dospělých - že o jejich pocitech mluví před jinými lidmi atp.