Kniha měsíce 2018-04geneticka_metoda_cteni.pngPracovní listy ke stažení 2018-04

Kniha měsíce 2018-04geneticka_metoda_cteni.pngPracovní listy ke stažení 2018-04
BONUSY PRO VÁS
ČASOPISY SLEVY 30 – 70 %
Nápady pro maminky na mateřské dovolené

Nápady pro maminky na mateřské dovolené

Vaše cena s DPH
187 Kč 168 Kč
Ušetříte
Dostupnost
Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost


Autor
Podtitul
Kalendář námětů pro každou příležitost
Ilustrátor
Polcarová, Ester
Nakladatel
Portál
ISBN
80-7367-119-0
Počet stran / vazba
184 / Brožovaná
Rok vydání
2006
Kód
11301108
EAN
9788073671198
Obálka v tiskové kvalitě


Na každý měsíc nabízí kniha řadu praktických činností a rad, jak vytvářet rodinné tradice, co udělat pro zdraví rodiny a přináší řadu dalších podnětů pro obohacení mateřské dovolené. Kniha bude vítaným pomocníkem nejen pro maminky, ale také pro vychovatele a učitele malých dětí.

H. Doležalová: Nápady pro maminky na mateřské dovolené

O tom, že mateřská dovolená je pořádný zápřah ví každá maminka, která si jí prošla, nebo právě toto životní období prožívá. Každodenní shon kolem dětí, domácnosti, nákupů a špinavého prádla bez seberealizace a času sama na sebe, tak nějak by se dala shrnout každodenní náplň maminek.

Skvěle a trefně všechny tyto starosti popisuje Hana Doležalová v úvodu své knihy Nápady pro maminky na mateřské dovolené z produkce nakladatelství Portál:

„ Vážená čtenářko!

Vidím Vás, jak nerozhodně postáváte uprostřed knihkupectví , v kapse pravděpodobně posledních pár korun. Pokud se nemýlím, vaše starší dítě se snaží u vedlejší police rozcupovat nějaké leporelo, zatímco miminko se právě probudilo venku v kočárku a začíná se hlásit. V tomto okamžiku vám hlavou táhne jediná myšlenka zděděná po zvířecích předcích – kdo uteče, vyhraje…“

Ve své knize autorka nejprve přiměje maminky k zamyšlení nad dosavadním způsobem života, trávením volného času i negativními myšlenkami, které se čas od času mihnou v hlavě každé z nás. Najdete v ní ale také užitečné rady a nápady na každé roční období. Co můžete s dětmi dělat, abyste je i sebe zabavila, ke každému měsíci je připraveno také spousta zajímavých tipů i informací o tom, jak se žilo dříve, několik receptů, které ozvláštní váš jídelníček, tipy na výlety i na tvoření s dětmi. Dozvíte se jak trávit čas v přírodě, co udělat pro zdraví a pohodu i velmi zajímavé informace o mateřských centech. Autorka sama je totiž zakladatelkou a koordinátorkou mateřského centra v Karlových Varech.

 

Ukázka z knihy nemůže být z jiného měsíce, než z toho, který nám právě začíná, z července:

Louka a les

I dnes se ještě děti rády vydají s plechovým hrnečkem do lesa, aby nasbíraly jahody, maliny nebo borůvky. Sbírání děti zabaví a jejich radost bude ještě větší, uděláme-li si z nasbíraných plodů nějakou pochoutku. Přikládám recept na rychlý letní oběd.

 

Lívance s žahourem

1 sáček lívanců s ovesnými vločkami v prášku ( v naší domácnosti velmi oblíbený kompromis mezi zdravou výživou a úsporou času), voda, olej na smažení, 1 l borůvek, 100 g cukru, šálek sladké smetany, mletá skořice, 1 lžíce strouhaného perníku.

Podle návodu připravíme těsto na lívance. Než si cukr odpočine, uvaříme žahour. Umyjeme borůvky, rozvaříme je, přidáme cukr a vlijeme smetanu rozmíchanou s perníkem. Povaříme, až omáčka zhoustne, okořeníme skořicí. Usmažené lívance poléváme žahourem.

A když Vám zrovna počasí nebude přát, pak najdete spoustu zajímavých tipů, jak se zabavit doma. Knihu Nápady pro maminky na mateřské dovolené využijete jistě i dávno po tom, co nastoupíte do práce a děti do školky.


Zdroj: Ladyzone.cz

19.05.2014
Mám tuto knihu již několik let a je to můj nejmilejší průvodce na mateřské dovolené. Chtěla bych si ji objednat jako dárek pro své kamarádky.Zajímá mě, jestli se dá ještě někde koupit.