Všechno o kojení

Všechno o kojení

Weigert, Vivian

Portál, 2006

219 Kč175 Kč

Akce 20 %Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Úvod do praxe kojení zasvěcuje budoucí i čerstvé maminky do jednoho z nejintimnějších a zároveň nejdůležitějších kontaktů s dítětem. Kojení neznamená jen přijímání potravy a důležitých nutričních a obranných látek, které tvoří základ budoucí imunity člověka, ale je zároveň důležitým prostředkem setkávání kojence s tím, kdo je mu od narození nejbližší - maminkou. Při kojení se dítě i matka učí vzájemně komunikovat, reagovat na jemné podněty, přizpůsobovat se jeden druhému. Kniha uvádí do přípravné fáze kojení už před porodem dítěte, připravuje matku na první obtížné okamžiky, kdy se dítě učí "umění" přijímat mateřské mléko, nabízí různé podněty k masážím prsu a k zacházení s mateřským mlékem a nepomíjí ani různé životní situace, kdy se kojení stává problémem (alergie dítěte nebo matky, kojení při zaměstnání, pláč kojence při kojení, narušený spánek apod.).

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Překladatel:Pištorová, Jana

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:80-7367-071-2

 • Počet stran / vazba:160 / Brožovaná

 • Rok vydání:2006

 • Kód:12107301

 • EAN:9788073670719

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Odborné recenze

 • Narození dítěte je velkým zázrakem života. Jedinečné okamžiky štěstí, které provázejí zejména první fázi vztahu mezi matkou a dítětem jsou realizovány také prvními dotykovými vjemy dítěte a matky při kojení. Kojení je pro dítě proto nejen příjmem důležitých obranných látek a dokonalou výživou, ale také významnou vzájemnou komunikací s matkou, při které je posilován pocit bezpečí a jistoty dítěte.
  Autorka podává aktuální informace o kojení, které považuje za jedinečný dar a plně si uvědomuje jeho nesmírný význam pro celý život dítěte.
  Užitečné přípravy na kojení před porodem dítěte, zmínka o „praktických darech“ jsou podány velice vtipně a s nadhledem. Autorka dobře zachycuje „magickou první hodinu“ života novorozence a matky. Je-li děťátko po narození položeno matce na hruď, vede brzké sání vyvolané hormonálním působením k silným stahům dělohy, což podporuje vyloučení placenty a zabraňuje většímu krvácení matky.
  Složení mateřského mléka, úloha kolostra, ale také odpovědi na otázky prvních i dalších dnů objevující se téměř u každé matky, cenné informace od přiložení dítěte, poloh při kojení, rad, jak má dítě zůstat dlouho u prsu, o častosti kojení, o péči o prsa, včetně odstříkávání mléka a jeho uchovávání autorka podává srozumitelně a věcně.
  Všechny postřehy a rady v publikaci jsou podpořené autorčinými celoživotními zkušenostmi ( kojení dvou dětí, těhotenství v období kojení). Dobře je uvedeno kojení v průběhu jednotlivých měsíců, údobí přikrmování (včetně jídelníčku), informace o vývoji dítěte a jeho váhových přírůstcích.. Autorka nezapomíná upozornit na vzácnou nesnášenlivost lepku (která se projevuje až po zařazení potraviny obsahující lepek!) ani na prevenci proti alergiím.
  Závěrem publikace jsou uvedená rychlá řešení případných problémů, jejich logická vysvětlení včetně preventivních postupů ( např. při bolestivých bradavkách, zánětu prsu, otázka „spavého dítěte“ i neklidného dítěte). Kojení ve výjimečných situacích (císařský řez, vícečetný porod, předčasný porod) tabulka obsahu živin, stopových prvků a vitaminů v mateřském mléce, včetně pomůcek ke kojení tvoří závěr publikace.
  Ačkoliv autorka vychází z německého prostředí, předkládaná publikace dokumentuje, že problémy kojících matek jsou univerzální. Překladatelka ostatně vše převedla do prostředí českého (výrobky, kontakty a informace na www, apod.). Poskytované informace jsou podávány v souladu s požadavky WHO, ale především láskyplně a s plným pochopením a stávají se určitě výborným doplněním někdy až příliš strohých informací odborníků – dětských sester a pediatrů v poradnách.
  Kniha si jistě své čtenářky nalezne a stane se jejich rádkyní a vítanou (možná i denní) podporou!

  MUDr. Olga Wildová

  - Vivian Weigert: Všechno o kojení

Čtenářské recenze

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203

  provozní doba:
  10.00 – 17.00 hod.
  (každý všední den)

 • REKLAMACE A DOTAZY E-SHOP

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  kanclir@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)