Publikace je souborem úvah, fejetonů, příběhů a sebereflexí. Autor, zkušený psychoterapeut a supervizor, někdy s lehkou nadsázkou a mírným cynismem, jindy vážnějším tónem, pojednává o různých tématech, s nimiž se setkává ve svém profesním i soukromém životě. Vedle mnoha krátkých příběhů svých klientů se zamýšlí nad vlastní motivací, proč dělá psychoterapii, jestli a proč v naší společnosti narůstá počet duševně nemocných lidí, jak funguje psychoterapie a jaké jsou její limity. Otevřeně mluví také o svých zkušenostech s drogami a neopomíjí ani spirituální témata, včetně úvah o konečnosti života a strachu ze smrti.
„Roman Pešek patří k mladší generaci, vybavené pramalým sklonem k patosu. Zato však s lechtivou dávkou sebeironie a jemného humoru nahlíží otázky, které se dnes vynořují ve vztahu k našemu životnímu stylu. Přibývá vskutku duševních poruch? Jakou roli při tom hraje stres? Proč „blbá nálada“ nekoreluje s tím, jak se objektivně máme, a jak vlastně funguje psychoterapie? To vše autor glosuje v této pozoruhodné knížce s poněkud nekorektním názvem Jak se blázní v době blahobytu,“ řekl o knize známý psychiatr Cyril Höschl.
Text bude jistě inspirující jak pro lidi pracující v pomáhajících profesích, tak pro laickou veřejnost, kterou výše nastíněné otázky zajímají. Z četných příběhů z psychoterapeutické praxe i otevřené sebereflexe autora si může každý odnést čtivý zážitek, ale i cenné sebepoznání.
Text provázejí elegantní a vtipné ilustrace známého kreslíře Miroslava Bartáka.
Omlouváme se, ale tyto webové stránky nejsou optimalizovány pro tento prohlížeč. Použijte prosím aktuální verzi prohlížeče Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, popř. Safari.