Každý den o trochu blíž

Každý den o trochu blíž

Yalom, Irvin D.; Elkin, Ginny

Portál, 2014

359 Kč305 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Irvin Yalom, autor oblíbené beletrie s psychoterapeutickou tematikou, napsal tuto knihu spolu s Ginny Elkin (pseudonym). Ginny Elkin, talentovaná mladá spisovatelka s psychickými obtížemi, byla v minulosti v péči několika psychiatrů a psychoterapeutů, až se nakonec s nálepkou "schizoidní" dostala do Yalomovy praxe na Stanfordově univerzitě. Yalom se spolu s Elkin dohodli, že jako součást terapie bude každý z nich nezávisle psát deník reflektující jejich terapeutická sezení. Čtenáři se tak dostává do rukou výsledek jejich domluvy - text nahlížející z obou stran prožitky a postupně se rozvíjející vztah mezi terapeutem a pacientkou.
Irvin D. Yalom je profesorem psychiatrie na Stanfordově univerzitě. V nakladatelství Portál vyšly jeho knihy Lži na pohovce, Když Nietzsche plakal, Máma a smysl života, Chvála psychoterapie, Láska a její kat, Každý den o trochu blíž, Léčba Schopenhauerem.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Překladatel:Müller, Ivo

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-262-0739-9

 • Počet stran / vazba:256 / Brožovaná

 • Rok vydání:2014

 • Kód:14401002

 • EAN:9788026207399

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Odborné recenze

 • Kniha, byť 30 let stará, výborně zapadá do řady Yalomových knih vydaných u nás. Možná by se tok, kterým nás Portál zásobuje, dal nazvat „Každou knihou o kousek hlouběji“.

  Od románových „Lží na pohovce“ přes kazuistiky v knihách „Máma a smysl života“ a „Láska a její kat“ až k této netradiční a svojí formou výjimečné knize.

  Autor v ní popisuje průběh terapeutického vztahu se svou mladou klientkou.To by jistě nebylo nic mimořádného, kdyby jeho popis nebyl jen polovinou knihy.

  Mimořádnou, činí tuto knihu druhá polovina která je napsána samotnou klientkou.

  Na každou hodinu tedy máme možnost nahlédnout očima, duší i srdcem obou zúčastněných a sledovat průběh jejich dvouleté společné práce takřka v přímém přenosu.

  Ginny je spisovatelka a trpěla blokem ke psaní. Yalom jí nabídl možnost, „platit“ za terapii svými zprávami o každé hodině. On si dělal samozřejmě svoje a každého půl roku si své zápisy vyměnili.

  Nápad samotný asi čtenáře znalé kreativity autora nepřekvapí. Sliboval si od toho jednak povzbuzení jejích uměleckých snah a také možnost k obohacení vlastní terapie.

  Povedlo se. A dovolím si tvrdit, že díky inspiraci z četby této knihy se mu povedlo obohatit i další terapeutické vztahy svých čtenářů-psychoterapeutů.

  Stejně jako pro terapeuty však může být kniha cenná pro klienty nebo jejich blízké. Ať už prostorem k zamyšlení či možná třeba jakýmsi destigmatizujícím pohledem na návštěvníky psychoterapeutických center a ordinací.

  A ještě jedné skupině bych-četbu této knihy doporučil - všem těm, kteří si myslí, že klient nemá mít možnost nahlédnout do svého dekurzu do lékařské zprávy atd.

  Jistě, někdy to možné není, ale mnohdy je to jen úzkost či nezvyk který tomu brání. Že to může být škoda ukazuje i tato - dle mého hodnocení výborná - kniha.

  Roman Vetešník, autor je psychoterapeut centra duševní a tělesné harmonie Gaudia

  - Irvin D. Yalom,, Ginny Elkin: Každý den o trochu blíž

Čtenářské recenze

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)