Kniha měsíce 2018-10Nedostupný otecPsychologie - komiksový úvod

Kniha měsíce 2018-10Nedostupný otecPsychologie - komiksový úvod
BONUSY PRO VÁS
ČASOPISY SLEVY 30 – 70 %
Dárek pro Ježíška

Dárek pro Ježíška

Vaše cena s DPH
185 Kč 167 Kč
Ušetříte
Dostupnost
Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost


Autor
Podtitul
Vánoční příběh
Překladatel
Zlatníková, Draga
Ilustrátor
Kolanović, Dubravka
Nakladatel
Portál
ISBN
978-80-262-0172-4
Počet stran / vazba
48 / Pevná
Rok vydání
2012
Kód
14902901
EAN
9788026201724
Obálka v tiskové kvalitě


Vánoční příběh
Snové ilustrace Dubravky Kolanovićové doplňují snovou atmosféru příběhu malého Benjamina, který žije s rodiči, malou sestrou a dědečkem na malém městě. Pomalu se stmívá a nastává Štědrý večer. Dědeček Benjaminovi vypráví příběh o narození Ježíška… Když s ním Benjaminova maminka zatřese, uvědomí si dědeček, že usnul. Benjamin není k nalezení. Nejdřív hledají v bytě, potom v domě, a nakonec se celá rodina vypraví ven, do zasněžených ulic. Cestou postupně potkávají několik lidí, kteří mají jedno společné: Benjaminovo zmizení nemůžou nechat jen tak! Postupně zesílí tušení, že Benjaminovo zmizení souvisí s píšťalkou – Benovou zamilovanou hračkou a nyní možná i dárkem pro Ježíška. Naleznou Benjamina? Podaří se chlapci dárek předat? Kniha je určená zejména pro děti od pěti do osmi let.
Stjepan Lice (1954) je chorvatský prozaik a básník, autor meditativně laděných příběhů pro děti i dospělé. Jeho knižní překlady vyšly i v němčině, angličtině a italštině.
Chorvatka Dubravka Kolanovićová (1973) doposud ilustrovala více než 150 knih, z nichž mnoho vyšlo i v angličtině. Je také pravidelnou autorkou přání a plakátů pro UNICEF a nositelkou mezinárodních ocenění.

Dárek pro Ježíška
Dárek pro Ježíška
Dárek pro Ježíška
Dárek pro Ježíška
Dárek pro Ježíška
Dárek pro Ježíška
18.01.2018
Kam se vydal malý Benjamin aneb vánoční příběh - Martina Mičková
https://martinamickova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=640402

Na Štědrý den si lidé dělají radost. I malé děti chtějí někoho obdarovat. Malý Benjamin není výjimkou. V tomto svátečním období jsem sáhla po příběhu, který mě oslovil svými ilustracemi.

Ilustrace chorvatské malířky Dubravky Kolanovićové jsou jako ze sna – rozpité, zdánlivé, pěkně dokreslující snovou atmosféru příběhu malého Benjamina. Ten žije s rodiči, malou sestrou a dědečkem na malém městě. Pomalu se stmívá a nastává Štědrý večer. Dědeček Benjaminovi vypráví příběh o narození Ježíška... Když s ním Benjaminova maminka zatřese, uvědomí si dědeček, že usnul. Benjamin není k nalezení. Nejdřív hledají v bytě, potom v domě, a nakonec se celá rodina vypraví ven, do zasněžených ulic. Cestou postupně potkávají několik lidí, kteří mají jedno společné: Benjaminovo zmizení nemůžou nechat jen tak! Postupně zesílí tušení, že Benjaminovo zmizení souvisí s píšťalkou – Benovou zamilovanou hračkou a nyní možná i dárkem pro Ježíška. Naleznou Benjamina? Podaří se chlapci dárek předat? Kniha je určená zejména pro děti od pěti do osmi let.

Knihu Dárek pro Ježíška vydalo nakladatelství Portál. Autorem je chorvatský spisovatel Stjepan Lice, kterého můžete znát meditativně laděnými příběhy a básněmi pro děti a dospělé. Tento příběh uvádím záměrně dnes, kdy je jeho poselství nejaktuálnější.