Školní štěně

Školní štěně

Pospíšilová, Zuzana

Portál, 2020

199 Kč169 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Gábina miluje psy. V útulku je zase štěňátko, které by moc rádo mělo svého pána. Anebo paničku? Náhoda tomu chce, že se tihle dva potkají. Štěňátko dostane jméno Stafík a dokáže neuvěřitelné věci. A protože je Gábina ředitelkou školy, a protože se ti dva potkají zrovna na školní chodbě, stane se ze Stafíka brzy miláček celé školy. Navíc, když se ze Stafíka vyklube taky velký hrdina, je z něj prostě a jednoduše školní štěně!
Kniha je jako první čtení určena dětem prvních a druhých tříd. Jejich schopnostem a možnostem je přizpůsoben i jazyk knihy, proto si děti knihu mohou číst samostatně, ale i v doprovodu rodičů, či jako celotřídní četbu.
Kniha je určena malým čtenářům od 6 let.
Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka a autorka řady knih pro děti. V Portále vyšly například její knihy Štěpánův podivuhodný stroj (2019), Hádanky pro školáky (2017), Školní detektiv (2010), Školní strašidlo (2009), Hádám, hádáš, hádáme (2007).

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Ilustrátor:Drobný, Libor

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-262-1664-3

 • Počet stran / vazba:64 / Pevná

 • Rok vydání:2020

 • Kód:14910401

 • EAN:9788026216643

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Čtenářské recenze


 • Pospíšilová, Zuzana: Školní štěně - autor recenze: Klára

  https://www.maminkoutek.cz/2021/09/kniha-skolni-stene/

  Mít ve škole psa, to zní poněkud bláznivě. Ale jak se ukáže v příběhu od Zuzany Pospíšilové, nic není nemožné. A on to vlastně není ani špatný nápad. Pejsek může hlidat budovu, když tam nikdo není, motivuje děti chodit ven a když se bude snažit, může se s malými školáky i něco naučit..

  Obsah knihy

  Gábina je ředitelkou školy. Moc ráda by měla doma pejska, protože po dni stráveném s dětmi ji ticho přijde zvláštní. Jenže manžel má alergii na chlupy. A moc jejímu nápadu nakloněný není. A tak Gábina o pejskovi alespoň sní. A rozhodne se, že po Vánocích zajde do nějakého psího útulku a začne pejsky venčit. Když už ho nemůže mít doma, tak alespoň takto s nimi bude v kontaktu.

  Když přišly Vánoce, potulovat se venku pan Eda. Byl to zloděj a číhal, kde by mohl něco vzít. Procházel zrovna kolem psího útulku, kde byla tma a rozhodl se, že se pokusí pomocí paklíče dostat dovnitř. A povedlo se mu to. Jenže vevnitř nic nebylo. Jen papíry a spoustu štěkajících psů. Jeden malý pejsek se navíc dostal ze svého kotce a kousl Edu do nohy. Zloděj se dal na útěk a pejsek za ním. A tak se dostali oba ven.

  Jenže jak se má pejsek vrátit zpátky? Kde se může schoulit a trochu ohřát? Naštěstí si všiml pootevřeného sklepního okénka ve škole. A zjistil, že je tady spousta zábavy. Hlavně ve velké kuchyni.

  Jeho řádění se ale vůbec nelíbilo paní kuchařce. Vlastně ani paní uklízečka nebo pan školník nebyli nadšení ze lumpáren, co pejsek vyváděl. Naštěstí ho zachránila paní ředitelka Gábina.

  Pejska pojmenovala jménem Staffík a rozhodla, že zůstane ve škole. Pejsek s dětmi dováděl, ale také se učil. Ze začátku spala se Staffikem Gábina ve škole. Pak ale nadešla noc, kdy měl spát poprvé ve škole sám. A v tu noc zavítala do školy nezvaná návštěva… Co na ní Staffik? Podaří se mu školu zachránit? A kde nakonec bude žít?

  Formát knihy

  Kniha má pevnou vazbu a velikost podobnou formátu A5. K tomu klasické, ale trochu pevnější stránky.

  Celkové hodnocení

  Kniha Školní štěně přináší příběh o malém pejskovi, který se dostal kvůli pronásledování zloděje ven z útulku. Na své cestě si najde nové utočiště, a to ve školní budově. Zde se dětem i paní ředitelce tak zalíbí, že si ho nechají jako školního maskota. Mít pejska ve škole ale není jen tak. Někdo se o něj musí starat a hrát si s ním. A pejsek se za to odvděčí. Třeba tím, že dokáže školu pohlídat a zahnat i různé zloděje…

  Příběh je psaný velkými písmeny a obsahuje na každé stránce malý či větší obrázek. Kniha je tak určena jako první čtení dětem z prvních a druhých tříd, ale můžete ji přečíst i s mladšími (my vyzkoušeli s Beky 4 roky a příběh jsme zvládli jako pohádku večer před spaním). Příběh je milý a napínavý. Není to teda knížka, kterou bychom četli denně, ale párkrát ji už Beky vytáhla.

  - 15.10.2021

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)