Vánoční hvězda a splněná přání

Vánoční hvězda a splněná přání

Pospíšilová, Zuzana

Portál, 2017

215 Kč183 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Malá Ida žije v dětském domově a moc touží po mamince a tatínkovi. Není tolik průbojná jako ostatní děti, a tak se na ni většinou nedostane pohlazení nebo pochování na klíně. Celé dny prostojí u okna a dívá se, jestli nepřichází nová maminka s tatínkem. Večer před Štědrým dnem za oknem uvidí padat hvězdu. Dobře ví, že padající hvězda dokáže splnit přání, a tak si moc přeje maminku a tátu. Na opačném konci města bydlí pán a paní Andělovi, kteří marně touží po děťátku. I oni uvidí padat hvězdu a oba si přejí, aby se jejich rodina rozrostla. A protože Vánoce jsou svátky splněných přání, nakonec se všem jejich tužby splní. Knížka je určena dětem mladšího školního věku.
Zuzana Pospíšilová je známá autorka knih pro děti, v Portále vyšla řada jejích titulů (např. Pohádky do hajan, Záhada školní půdy, Školní strašidlo, Školní detektiv nebo Svět plný hádanek).

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Ilustrátor:Veverková-Hrnčířová, Magda

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-262-1276-8

 • Počet stran / vazba:80 / Pevná

 • Rok vydání:2017

 • Kód:14907101

 • EAN:9788026212768

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Čtenářské recenze


 • Vyplní vánoční hvězda ta nejtajnější přání? - autor recenze: Jitka Ježková

  https://jitkalibigerova.estranky.cz/clanky/recenze/vyplni-vanocni-hvezda-ta-nejtajnejsi-prani-.html

  Říká se, že když vidíte padat hvězdu, vyplní se vám i ta nejtajnější přání. Jestlipak tomu bude i v knize Zuzany Pospíšilové – Vánoční hvězda a splněná přání? Hlavní hrdinka, malá holčička Ida vyrůstá v dětském domově. I ona uvidí večer před Štědrým dnem za oknem padat hvězdu. Co si asi přeje z celého srdce? Krásná kniha s vánoční tématikou vám napoví víc a nenechá vás chladnými. Dojemný příběh chytne za srdce snad každého, kdo nemá srdce z kamene. Knihu vydalo nakladatelství Portál.

  Ida je malá holčička, která se neustále dívá z okna a vyhlíží novou maminku a nového tátu. Ona Ida bydlí v dětském domově. Její rodiče zemřeli při autonehodě. Ida neměla nikoho jiného, kdo by se o ni postaral. Bohužel nemá nikoho, kdo by ji pohladil a objal. A tak moc ji to chybí! Paní vychovatelky jsou sice moc hodné, ale mají na starosti více dětí. Ono objetí a políbení od opravdové mámy nejde jen tak někým nahradit. A Ida to moc dobře ví…

  Brzy budou Vánoce a všechny děti se těší na Ježíška. I ty z dětského domova. Paní vychovatelky dětem pomáhají s psaním dopisů nebo kreslením obrázků. Děti tak poprosí Ježíška o to, co by jim udělalo radost a dopisy se dají za okno. Ida má jasno. Chtěla nakreslit maminku a tátu, ale neví, jak vypadají, tak namaluje s paní vychovatelkou šálu, i když šálu nechce.

  Večer před Štědrým dnem uviděla Ida padat z oblohy hvězdu, a tak si něco přála. Ten samý večer viděla padající hvězdu i paní Andělová. Moc si s manželem přála dítě. Paní Anežka je moc hodná stejně jako její manžel František. Oba dva si všimnou padající hvězdy a je jasné, co si oba přejí. Paní Andělová ráda plete, vždycky ji to uklidňuje. A jak zjišťuje i Ida, Anežka má srdce na správném místě a krom toho výborně vaří a peče. Jak se jejich cesty propletou, se nechte překvapit v knize s pohádkovým koncem.

  Tak by to mělo být i v opravdovém životě, ač ten je někdy velmi strastiplný. Mrzí mě, že je na světě spousta opuštěných dětí a je mi z toho vnitřně smutno. Někdy se mi zdá, že peníze vládnou světem. Ale upřímné objetí nic nenahradí dítěti milující rodiče. Ovšem přiznejme si, ne všichni lidé zvládají roli rodičů, ať už z jakéhokoliv důvodu. Někdy je „náhradní“ rodina spása pro spoustu dětí. Lidé, kteří nemohou mít děti, ještě neznamená, že by byli špatnými rodiči. Ba naopak. Někdy by byli zlatými rodiči.

  Knížka je kouzelným příběhem s vánoční tématikou. A kdy jindy dělat radost dětem, než o Vánocích? Co se týče nás dospěláků, my si s manželem užíváme především to, že jsme spolu a jsme zdraví. Žádné drahé dárky nepreferujeme. Mne potěší především kniha, kterou považuji za studnici moudrostí. Ale i kdybych nedostala dárek, nejsem typ člověka, který by se urazil. Mám v životě jiné priority a jiné hodnoty, než jsou „peníze“. Především zdraví mých nejbližších je mi nejcennější. Neberu ho jako samozřejmost. Pak mám tedy dva větší tajné sny, ale s penězi nijak nesouvisí.

  Přeji všem lidem, aby si užili krásné Vánoce, aby byli nadšení i z maličkostí, aby byli zdraví, přečetli si pěknou knihu a především dělali „věci“, které je naplňují a dělají je šťastnými.

  Krásné Vánoce s krásnou knihou!

  - 24.02.2021


 • Vánoční hvězda a splněná přání – poetický příběh o malé holčičce - autor recenze: Lenka Štveráčková

  https://www.tvojechvilka.cz/vanocni-hvezda-a-splnena-prani-poeticky-pribeh-o-male-holcicce/

  Chcete zažít krásný a poetický příběh o malé holčičce Idě, která bydlí v dětském domově? Hledáte pro své děti krásnou adventní pohádku? Vánoční hvězda a splněná přání se vám bude rozhodně líbit. Zuzana Pospíšilová je známá autorka mnoha dětských knížek.

  Ida je holčička, která vyrůstá v dětském domově. Její rodiče zemřely při autonehodě v autě. Tak moc by si Ida přála jiné rodiče a aby nemusela být v dětském domově. Na Štědrý den se rozhodne utéct z domova a jde hledat svoje nové rodiče. Paní Anežka Andělová se svým manželem Františkem touží po dítěti, ale stále se jim nedaří. Jednoho dne v době adventní uvidí padat hvězdu a oba si něco přejí. Co to asi tak bude? Jak to nakonec dopadne s malou Idou? Podaří se jí nakonec najít nové rodiče? Jaký bude její Štědrý den?

  Kniha je určena dětem mladšího školního věku. Ocení jí i rodiče, kteří hledají zajímavý tip na vánoční dárek.

  Již dlouho jsem nečetla tak krásnou knihu s poutavým dějem a krásnými ilustracemi. Přiznám se, že byla trochu smutná, protože děti, které tráví vánoce v dětském domově jsou sice materiálně zajištěné, dostanou hezké dárky, ale chybí jim to hlavní, láska, něžná náruč rodičů, i čas trávit vánoční svátky s rodinou a se svými blízkými. Moc jsem hlavní hrdince Idě fandila, aby si jí její sen splnil a aby našla vytouženou rodinu. Autorka si dala záležet, aby se kniha líbila jak dětským, tak dospělým čtenářům. Někdy se stačí opravdu zastavit, zpomalit a uvědomit si, za čím se vlastně ženeme a co nám to přináší. Čtení jsem si užila od začátku až do konce. Osobité a veselé ilustrace Magdy Veverkové Hrnčířové jsou moc krásné a budou se vám určitě líbit, tak jako mě. Vykouzlily mě úsměv na tváři.

  - 14.01.2020

 • Vánoční hvězda a splněná přání – půvabná knížka, co chytne u srdce - Jarmila Flaková
  www.digitimes.cz/2017/12/vanocni-hvezda-a-splnena-prani-puvabna-knizka-co-chytne-u-srdce/

  Nakladatelství Portál nám v předvánočním čase předkládá neskutečně půvabnou knihu Vánoční hvězda a splněná přání od Zuzany Pospíšilové. Ačkoliv je tato knížka s naprosto skvostnými ilustracemi Magdy Veverkové Hrnčířové určena převážně dětem, potěší a dojme i nejednoho dospěláka. A protože už se z nebe snáší první sníh, je třeba otevřít dvířka příběhu, než se nám ta malá holka z knížky někam zatoulá…

  Ida je totiž nejen hrdinkou této knížky, ale také svého osudu. Nechce čekat, jestli si k ní někdy štěstí najde cestu, a tak se rozhodne utéct z Dětského domova a přijít mu naproti. Její dobrodružství se odehrává právě na Štědrý den, kdy už jsou všechny děti doma v teple u svých maminek a tatínků. Ale Ida má teď jen svou šťastnou hvězdu, jejíž kouzelná moc je o Vánocích ještě mnohem silnější. Dovede Idu k jejímu vysněnému vánočnímu dárku?

  „Když konečně narazila na nějaký dům, šla přímo k němu. Na zahradě si hrály dvě děti. Stavěly sněhuláka. Ida by se k nim nejraději rozběhla. Ráda by se zeptala, jestli by si ji nevzali k sobě. Než to stačila udělat, z okna vykoukla mladá paní a obě děti zavolala domů. Děti poslechly, a tak byla zahrada za okamžik opuštěná. Opuštěná stejně jako Ida.“

  Krůček po krůčku se v zasněžené krajině všech maminek, tatínků a jejich dětí vykresluje příběh Idy, která si odhodlaně jde za svým snem, místo kterého namalovala do dopisu pro Ježíška jen růžovomodrou šálu. Jak by taky mohla namalovat své nové rodiče, když neví, jak vypadají? Tehdy v Dětském domově jí pomohly až omalovánky, ve kterých nechala své tajné přání…

  Mrzne a všemi opuštěná Ida se choulí na lavičce v parku a kolem je to jen samý němý sněhulák. Jak by jí teď asi bylo v náručí s maminkou a tatínkem v teple některého z těch krásných velkých domů? O tom teď Ida přemýšlí, zatímco jí kouzelná vánoční hvězda posílá první dílek z omalovánek. Zachumlá se mu do kožíšku a dál si sní svůj tajný sen…

  „Maminka měla na sobě oranžovou halenku. Tu barvu má Ida moc ráda. Tatínkovi domalovala na rty ještě větší úsměv a pejska vybarvila hnědou, i když by měl být černý. Černá barva je smutná a oni přece nemůžou být smutní, když jsou všichni spolu.“

  Vánoční hvězda na sebe se splněním přání nenechá dlouho čekat. Právě na Štědrý den zalije svou radostnou září jednu rodinu. Teď už opravdovou rodinu. Stačí jen najít poslední dílky do skládanky – a jednu zatoulanou malou hrdinku.

  Když položila sluchátko, oznámila všem najednou: „Ida je u Andělů!“

  Děti se na sebe nechápavě dívaly. Andělé jsou přece v nebi, nebo ne?

  - 18.01.2018

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)