Cvičíme pro radost

Cvičíme pro radost

Kulhánková, Eva

Portál, 2011

205 Kč174 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Od 4 do 10 let
Pohybové a hudební hry, při kterých děti využívají tradiční i moderní tělocvičné náčiní, např. švihadla, provazy, tyče, různé druhy míčů, šátky a šály, stuhy, gumy, obruče, plastové kužele a válečky, drátěnky, peříčka a jiné drobné pomůcky. Rytmický pohyb s různými předměty podporuje smysl pro rytmus, estetiku pohybu, fantazii i spolupráci mezi dětmi.
Knihu ocení učitelky mateřských škol, vychovatelky ve školních družinách, vyučující na prvním stupni ZŠ, taneční oddělení hudebních a tanečních škol.
Eva Kulhánková je dlouholetou taneční a hudební pedagožkou a lektorkou kurzů. V Portálu vydala úspěšné knihy Písničky a říkadla s tancem, Hudebně pohybová výchova a Taneční hry s písničkami.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Podtitul:Obruče, švihadla, míče, šátky a jiná náčiní; od 4 do 10 let

 • Ilustrátor:Koubská, Patricie; Kulhánková, Eva

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-7367-929-3

 • Počet stran / vazba:144 / Brožovaná

 • Rok vydání:2011

 • Kód:23204703

 • EAN:9788073679293

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Čtenářské recenze


 • Kulhánková, Eva: Cvičíme pro radost - autor recenze: Lenka Štveráčková
  https://www.kritiky.cz/recenze-knih/2019/cvicime-pro-radost-pohybove-aktivity-pro-deti-od-4-do-10-let/

  Ve zdravém těle zdravý duch. Opravdu známé rčení, které má pořád své opodstatnění. Dnešní děti se méně hýbou. Venku tráví také mnohem méně času, než tomu bylo dříve. Hrubá motorika, pohyb, jdou ruku v ruce s řečí a jemnou motorikou. Pohyb dětí od nejútlejšího věku baví a je proto nutné je v tom podporovat. Cvičení a pohybové aktivity jsou v mateřské škole zařazeny každý den. Důležitý je i pohyb venku, na čerstvém vzduchu. Nenásilně je podněcovat k tomu, aby se hýbaly, pohyb je prostě bavil. Svalová aktivita posiluje i mentální funkce a rozvíjí inteligenci.

  Hned na začátku příručky najdete zásady správného držení těla, což je nesmírně důležité pro správné psaní i všechny činnosti. Správné držení těla je také prevencí bolestí zad i krční páteře, což je návyk, který je nutný dodržovat již od dětství, abychom v dospělosti neměli řadu potíží. Další část knihy obsahuje podrobné náměty na aktivity s daným náčiním, co vlastně díky němu posilujeme, jak má vypadat základní postavení při cvičení, dále motivace k aktivitám a návod, jak činnosti s dětmi provést. U každého náčiní je k dispozici podrobný návod, jak s ním pracovat, co je cílem daného cvičení, k čemu vlastně slouží, jak jej při práci a s dětmi využít a bezpečnostní zásady, aby nevznikl při nesprávném používání úraz. Na konci publikace naleznete seznam použité literatury.

  Publikace obsahuje pohybové a hudební hry, při kterých lze využít různé tradiční i moderní náčiní jako jsou např. obruče, švihadla, míče, šátky a šály, padák a další pomůcky - PET láhve, papírové stuhy, kuželky, drátěnky, peříčka, platové kužele a válečky, látkové pytlíky, plastové kytičky aj.

  Proč vlastně cvičíme s náčiním? Pohyb s různými předměty posiluje smysl pro rytmus, estetiku pohybu a smysl pro spolupráci s ostatními. Pohyb s náčiním je zajímavější, cviky prováděné s nářadím jsou přesnější, pomocí nich dítě lépe vnímá prostor kolem sebe, což je vhodné k uvědomování si vlastního tělesného schématu.

  Tato kniha je rozhodně povedená. Doporučila bych jí všem učitelkám mateřských i základních škol. Po pořízení této knihy nebudete litovat, jelikož je plná inspirací na aktivity s různými pomůckami. Každý si zde najde to své co potřebuje právě pro práci s dětmi, ať už je to kdekoliv.

  Velké pozitivum této knihy je její přehlednost, nepřeberné množství námětů na činnosti, mnoho instrukcí, jak s pomůckami pracovat a jak je využít v praxi, také schémata, která zobrazují správné postavení při cvičení. Knihu doplňují veselé ilustrace Patricie Koubské. Je všestranná, srozumitelně psaná, doporučuji ji.

  Příručka je určena pedagogům mateřských i základních škol, vychovatelkám školních družin i školních klubů, pro vedoucí kroužků s tanečním a hudebním zaměřením, pro rodiče handicapovaných dětí.

  - 22.07.2019

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)