Kurz zdravého sebevědomí

Kurz zdravého sebevědomí

Peterková, Michaela

Portál, 2015

249 Kč212 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Nízké sebevědomí je trochu, jako když nás tlačí boty. Žít se s tím dá, ale příjemné to není. Proč zbytečně strádat a do nekonečna o sobě pochybovat, když to jde změnit.
Čtrnáctidenní knižní kurz zdravého sebevědomí je pokračováním série tréninků duševního zdraví a zaměřuje se na nedostatečný pocit vlastní hodnoty a nízké sebevědomí. Odlehčenou formou nabízí autorka poznatky z bohaté terapeutické praxe, vyzývá čtenáře k práci na sobě a poskytuje mu k tomu vhodné postupy, tipy a podněty. Kurz vychází z kognitivně-behaviorální terapie.
Kurz je rozdělen do 14 částí, „DNŮ“, které směřují čtenáře k hlubšímu sebepoznání a dávají mu příležitost osvojit si postupy ke zvýšení sebevědomí a duševní pohody.
PhDr. Michaela Peterková je psycholožka se soukromou psychodiagnostickou, poradenskou a hypnoterapeutickou praxí, zabývá se tvorbou testovacích a výukových počítačových programů. Je autorkou knihy Kurz duševní rovnováhy (Portál, 2014).

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Podtitul:Přestaňte o sobě pochybovat a víc si věřte

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-262-0801-3

 • Počet stran / vazba:128 / Brožovaná

 • Rok vydání:2015

 • Kód:11205201

 • EAN:9788026208013

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Čtenářské recenze

 • - 22.06.2015

 • - 17.06.2015

 • To nejdůležitější na téhle knize je, že funguje. Po čtrnáctidenním kurzu se lépe znám, vím, jak se sebou samým pracovat a mám se více rád. Také jsem si vyjasnil základní pojmy. Pochopil jsem, že sebevědomí není to, když si někdo věří. Má to totiž mnohem širší význam. A tím je doslova vědomí si sebe sama. Jaký vlastně jsem? Co jsou moje silné stránky? Co jsou moje slabé stránky? Co mám rád? Co umím? Co bych chtěl v budoucnu dokázat? A právě z objektivní znalosti sebe sama, vyvěrá teprve sebedůvěra. Protože, když známe svoji cenu, nemáme důvod se podceňovat nebo naopak přeceňovat.
  Každý den kurzu je věnován určité části osobního rozvoje. Jsou zde části věnované tomu, jak jsou lidské emoce navázány na chování a myšlení, proč jsou někdy city prostě silnější, než my, i to, že chybovat je lidské. Navíc, když chybujeme, je dobré nehodnotit sebe, ale konkrétní situaci. Krom toho často se za nedostatkem sebevědomí skrývají naši rodiče a vzory z mládí, které si prostě nevybíráme. Tady si dovolím malou vsuvku, která se netýká knihy. Pře pár dny jsem se bavil se svým kamarádem a shodli jsme se na tom, že problémy v dětství nám paradoxně pomohly. Kdo ví, kde bychom byli, kdybychom vyrůstali v ideální rodině. Ale teď zpět ke knize, kde se mimo jiné dočtete, že nikdo není dokonalý. Často si ti, kteří se snaží dělat ten dojem, jen kompenzují nedostatek sebedůvěry. I úspěšní lidé mají starosti. Mnohdy mnohem větší, než my, „obyčejní lidé“. Také se dozvíte, že je dobré mít rád své tělo, co jsou to ideály krásy, i proč je to jenom iluze. Je zde vysvětleno, proč je dobré být sám sebou a občas vyčnívat z řady, i odkud touha po tom být součástí masy vyvěrá.
  V čem je největší přínos této publikace?
  Principy osobního rozvoje, jež jsou zmíněny výše, nejsou nic převratného. Popravdě se s nimi setkáváme poměrně často. Ovšem to, že jsme o něčem slyšeli, ještě neznamená, že to umíme používat. Je to to stejné, jako když bychom tvrdili, že umíme řídit auto, protože v něm přece od mala jezdíme a sledujeme své rodiče, jak to dělají. Proto je slovo kurz obsaženo nejenom v názvu této knihy. Kromě informací o sebevědomí, kterých rozhodně není příliš, a jsou podávány příjemnou formou, je hlavní devízou Kurzu zdravého sebevědomí jeho přesah do praxe. V podstatě na každé straně něco vypisujete. Kniha je v tomto směru nesmírně interaktivní, takže se místo role pasivního čtenáře účastníte opravdového kurzu z pohodlí svého domova. Úkoly jsou jednoduché, většinou příjemné a mě osobně bavily. Při procházení kapitol, které jsou velmi dobře strukturované, jsem se na sebe začal dívat jinak. Objektivnějším pohledem, který člověku dodává potřebný nadhled, takže se za sebe rázem nestydí, pracuje na věcech, které mu přinesou největší užitek a také se nebojí budovat zdravé vztahy.

  - 25.05.2015

 • - 11.05.2015

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)