Náměty pro školní družinu

Náměty pro školní družinu

Balková, Krista

Portál, 2010

207 Kč176 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Konkrétní činnosti v 10 tematických projektech
Ve školní družině se dítě zdokonaluje v sociálních dovednostech důležitých pro život. Učí se zde žít a spolupracovat s ostatními, tolerovat odlišnosti. Tráví tu velkou část svého volného času a je důležité, aby ho pobyt v družině těšil, aby tu každý zažil radost z činnosti, povzbudil svou zvídavost i ctižádost. Družina má osobnost dítěte rozvíjet a pomoci mu, aby dosáhlo úspěchu. Nejvýznamnější je přitom vhodná motivace a povzbuzování dospělým. Na začátku knihy jsou návrhy ročních, měsíčních i týdenních tematických plánů práce v družině. Hlavní obsah tvoří deset tematických projektů s konkrétními náměty, např. Tvořivá dílna, Když se chce, tak to jde, Chystáme se na výlet, S knížkami jsme kamarádi, Jak se žije jinde. Činnosti využívají různé formy práce tak, aby se děti všestranně rozvíjely, posilují tvořivé a aktivní prvky, podporují komunikaci a spolupráci mezi účastníky. Přitažlivé náměty lze využít i v jiných skupinách s dětmi ve věku od 6 do 11 let.
Kniha je určena vychovatelkám školních družin, ředitelům škol a dalším školním manažerům, kontrolním pracovníkům ve školství a studentům pedagogických oborů na středních a vysokých školách.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Podtitul:Deset projektů s konkrétními činnostmi

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-7367-802-9

 • Počet stran / vazba:152 / Brožovaná

 • Rok vydání:2010

 • Kód:11104903

 • EAN:9788073678029

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Čtenářské recenze

 • Balková, Krista: Náměty pro školní družinu - autor recenze: Lenka Štveráčková
  https://www.kritiky.cz/recenze-knih/2019/namety-pro-skolni-druzinu-konkretni-cinnosti-v-10-tematickych-projektech/

  Pedagogická práce v družině má svá specifika. Po skončení výuky je třeba, aby děti efektivně strávily volný čas, posilovaly svou osobnost, zdokonalovaly se v sociálních dovednostech, učily se spolupráci s ostatními.

  Kniha obsahuje deset tematických plánů práce v družině. Je určena pro děti od 6 do 11 let. Celoroční plány se v družině zpracovávají na celý rok a jsou orientačním vodítkem, který uvádí, na co se v daném roce zaměřit.

  V publikaci je popsáno 10 tematických plánů práce v družině.

  10 projektů:

  1. Tvořivá dílna
  2. Když se chce, tak všechno jde
  3. Pojedeme na výlet
  4. S knížkami jsme kamarádi
  5. Odvážnému štěstí přeje
  6. Umíme se chovat a jednat
  7. Jak se žije jinde
  8. Svoje město dobře znám
  9. Dál, výš, rychleji
  10. Čeká na vás pohádka

  Každý projekt je podrobně popsán. Vědomostní otázky, hry, aktivity s úkoly, soutěže, sportovní aktivity a výtvarné činnosti, základy společenského chování, zdravověda pro děti, prevence úrazů, dopravní výchova, práce s knihami – Robinson Crusoe, Metráček, Knížka Ferdy Mravence, Pavián mezi lidmi, Tarzan aj.

  Různé akce a aktivity, které lze společně realizovat – letní karneval, puzzliáda, rozmanité sportovní disciplíny jako je fotbal, florbal, turnaj ve stolním tenise, štafetový běh, zábavná olympiáda. Rozepsané jsou i týdenní projekty.

  Knihu rozhodně uvítají vychovatelky v družině, které hledají zajímavé projekty pro své týdenní či měsíční bloky. Tato publikace obsahuje nepřeberné množství námětů na činnosti různého druhu.

  Musím říci, že se mě nejvíce líbila zdravověda pro děti a dopravní výchova. Obě témata jsou pro školáky nesmírně důležitá, jelikož se poslední dobou děti dostávají do situací, kdy se vybízí to, že by měli poskytnout první pomoc a jak se mají chovat v dopravním provozu.

  Další z projektů, který určitě stojí za zmínku je „Jak se žije jinde.“ Školáci se často setkávají se spolužáky, kteří se nenarodili v České republice, ale v zahraničí. Porozumět jejich způsobu života i zákonitostem jiného životního stylu je opravdu důležité.

  - 22.03.2019

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)