Nové hry do klubovny

Nové hry do klubovny

Ráček, Petr a kol.

Portál, 2013

239 Kč203 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Knížka je koncipována jako soubor her vhodných pro hraní v místnosti – v klubovnách, školních třídách, družinách, v domácím prostředí. Kolektiv autorů všechny hry dlouhodobě používá a ověřuje v praxi. Hry jsou vybrány tak, aby byly vyváženě zastoupeny aktivity rozvíjející kompetence v různých oblastech. Každá hra je uvedena charakteristikou naznačující rozvíjené kompetence, dále vhodný věk hráčů, jejich počet, potřebné pomůcky a další důležité informace. Hry nevyžadují velkou přípravu a případné pomůcky jsou snadno dostupné. Kniha obsahuje krátký metodický úvod.

Petr Ráček působí jako vedoucí volnočasových aktivit.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-262-0146-5

 • Počet stran / vazba:144 / Brožovaná

 • Rok vydání:2013

 • Kód:11107001

 • EAN:9788026201465

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Čtenářské recenze

 • Ráček, Petr a kol.: Nové hry do klubovny - autor recenze: Lenka Štveráčková
  https://www.kritiky.cz/recenze-knih/2019/nove-hry-do-klubovny-napady-na-zajimave-aktivity/

  Pracujete ve školní družině nebo školním klubu? Jste vedoucí pobytových nebo příměstských táborů? Nevíte si rady, jak zabavit děti? Tato publikace vám bude velkým přínosem.

  Kniha obsahuje výběr her pro práci s dětmi nebo i dospělými. Hry známé i nové, podle zkušeností, různě upravované. Součástí publikace je metodika her – tzn. příprava prostředí, počet hráčů, volba týmu, jaký čas potřebujeme pro hru, pomůcky, čeho chceme hrou dosáhnout – jaký je náš cíl, místo, kde hru hrajeme, pravidla hry, na co si dát pozor (materiál, časová dotace, špatně vysvětlená nebo pochopená pravidla). Důležité je, jakým způsobem vytváříme tým – tzn. náhodně, losováním, aby tým byl vyrovnaný. Příliš silné družstvo vše vyhrává, ostatní hra přestane bavit a nebudou se pak snažit. V případě neúspěchu některé skupiny je nutné je dále motivovat, neposmívat se, hrát fair play, najít chyby, poučit se z nich a nenechat se odradit.

  Hru je dobré nejenom dobře hrát, ale také připravit, všechny pomůcky, dále také zvolit garanta, který bude hru připravovat a zodpovídat za její průběh i výsledek. Určitě lze některé činnosti při přípravě delegovat na druhé.

  Náměty na aktivity jsou určeny pro hraní převážně uvnitř – klubovny, herny, školní třídy, školní kluby, družiny, ale klidně i doma. Základem každé hry je vymezení kompetence, kterou díky dané činnosti posilujeme. Pomůcky jsou finančně dostupné. Většinou se jedná o materiály, které máme doma, v klubovně, či ve škole.

  Hry jsou určeny pro děti od 6 let – 15 let a nejen pro ně. Řadu z her lze upravit a mohou je hrát dospělí na různých akcích, jako jsou svatby, oslavy narozenin, výročí a věřím, že se rozhodně pořádně zasmějí.

  Tato příručka je určena učitelkám i učitelům mateřských i základních škol, vychovatelům, speciálním pedagogům, pro volnočasové aktivity, školní kluby, tábory i různé kroužky. Doporučila bych jí určitě i rodičům dětí, kteří hledají zajímavé inspirace, jak zabavit svoje děti.

  Pro svou práci učitelky i vedoucí příměstských táborů hledám neustále nové a nové inspirace pro různé činnosti, protože těch není nikdy dost. Tato metodická příručka se mi moc líbila a musím říci, že jsem v ní našla opravdu hodně inspirace. Hry jsou systematicky seřazeny podle kompetencí, které chceme díky hře dosáhnout, přehledné, jednoduchý postup. V knize jsem se dobře orientovala a neměla jsem problém cokoli najít.

  Knihu uvítají učitelky v mateřských školách, vedoucí příměstských táborů, vychovatelky školních družin a klubů.

  - 22.03.2019

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)