Kniha měsíce 2018-09Ediční plán 2018H2 2018_19Genetická metoda čtení 2018-09Tichá síla

Kniha měsíce 2018-09Ediční plán 2018H2 2018_19Genetická metoda čtení 2018-09Tichá síla
BONUSY PRO VÁS
ČASOPISY SLEVY 30 – 70 %
Strašidla a pohádkové bytosti

Strašidla a pohádkové bytosti

Vaše cena s DPH
219 Kč 197 Kč
Ušetříte
Dostupnost
Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost


Autor
Podtitul
Čtyři projekty předškolní výchovy v MŠ
Ilustrátor
Marcinko, Leona
Nakladatel
Portál
ISBN
80-7178-822-8
Počet stran / vazba
184 / Brožovaná
Rok vydání
2005
Kód
23203701
EAN
9788071788225
Obálka v tiskové kvalitě


Čtyři projekty předškolní výchovy v mateřské škole
Projekty pro mateřské školy, případně školní družiny, na veselá témata strašidel a klasických pohádkových bytostí. Každé téma je zpracované pro všechny oblasti výchovy (hudební, pohybové, výtvarné i pracovní) a nabízí originální básničky a písničky s popisem pohybového zpracování, námětové hry plné tajuplné atmosféry, dramatizace, nápady pro výtvarnou práci dětí i návody na výrobu kostýmů i rekvizit. Podrobné návrhy přípravy i jednotlivých kroků projektu ponechávají mnoho prostoru pro humor a tvořivé nápady učitelek i dětí. Do realizace projektu je možno zapojit rodiče a případně i širší veřejnost z obce.

Leona Marcinko: Strašidla a pohádkové bytosti
Život ve školách a školkách podstatně ovlivnil nový školský zákon. Základní i mateřské školy mají díky němu možnost (a povinnost) vypracovat vzdělávací program, podle něhož budou vzdělávat své žáky. Pro mateřské školy to ale není nic nového-již několik let se řídí rámcovým vzdělávacím programem a díky tomu má většina mateřských škol svůj originální celoroční vzdělávací plán. Při tvorbě tohoto plánu byly učitelky a ředitelky MŠ často odkázány na původní osnovy a programy předškolního vzdělávání. V poslední době se ale mohou nechat inspirovat publikacemi, které již reflektují změny v předškolním vzdělávání. Jednou z nich je kniha Leony Marcinko nazvaná Strašidla a pohádkové bytosti.

Autorka vytvořila čtyři návrhy projektů využitelné nejen v mateřských školách, ale také ve školních družinách. Tyto projekty vycházejí z přirozeného běhu času v přírodě-z ročních dob. Leona Marcinko využila zájmu dětí o pohádkové postavy a zejména o strašidla a čarodějnice. Každý projekt je plný nápadů pro výtvarné a pracovní činnosti, společné zpívání a cvičení, zajímavé hry, akce…. Nikoho nepřekvapí, že děti budou vyrábět čarodějnické rekvizity, zpívat písničky o strašidlech nebo si společně zahrají strašidelnou hru.

Ze všech námětů na vyrábění, zpívání nebo hry je patrné, že jde o mnohokrát vyzkoušené a realizované činnosti. Kniha je doplněna fotografiemi výrobků. Věřím, že děti budou hrami na strašidla a pohádkové bytosti opravdu zaujaty. Byla by ale chyba vycházet při tvorbě celoročního plánu pouze z tohoto zdroje-autorka nezařadila např. náměty pro rozvoj rozumových nebo grafomotorických schopností.

Kniha Strašidla a pohádkové bytosti zaujme všechny učitele a vychovatele malých dětí, kteří ještě nevyrostli z dětských let a není jim cizí si s dětmi zahrát hru, při které věru nebudou působit jako důstojní pedagogové. Myslím si ale, že stojí za to odložit masku vážné paní učitelky a spolu s dětmi si prožít třeba strašidlácký běsnění (tak se jmenuje jedna z her, kterou najdeme v knize Leony Marcinko). A tak se těším na nový školní rok-co si zahrajeme?

Mgr. Marie Těthalová