Petr Horáček je výtvarník a spisovatel, který se svými knihami pro děti proslavil ve Velké Británii i v dalších zemích světa. Čeští čtenáři se dočkali až letos. Po jarním titulu Nový domek pro myšku je tu další, Husa Líza. Ponořte se s dětmi do světa vtipného příběhu doplněného originálními ilustracemi.
Petr Horáček: Husa Líza
Petr Horáček: Nový domek pro myšku
Petr Horáček je výtvarník a autor úspěšné série téměř 30 dětských knih. Žije a pracuje ve Velké Británii, kam se přestěhoval po studiích. Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků, vycházejí také ve Spojených státech, Německu, Francii, Španělsku, Jižní Koreji či Japonsku. Kniha Nový domek pro myšku byla v Holandsku (po překladu) zvolena Obrázkovou knihou roku 2008. Kniha Husa Líza získala v USA několik prestižních knižních ocenění. Knížka Puffin Peter je letos nominována na prestižní anglickou cenu The Kate Greenaway Medal.
Nový domek pro myšku byla první kniha Petra Horáčka, která vyšla v ČR v nakladatelství Portál (květen 2012). Nyní ji doplňuje Husa Líza (říjen 2012). A k vydání už se připravují další tituly - Papuchalk Petr (jaro 2013) a Husa Líza a vánoční hvězda (podzim 2013).
Přečtěte si rozhovor s Petrem Horáčkem: http://obchod.portal.cz/ostatni/husa-liza/30942/