Aktivity k rozvíjení vyjadřovacích dovedností u dětí

Aktivity k rozvíjení vyjadřovacích dovedností u dětí

Schneiderová, Eva; Hanzová, Marie

Portál, 2013

299 Kč254 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Kniha představuje soubor her, hříček, zábavných úkolů a inspirací, které vycházejí z pohádkových motivů – klasických i těch současných. Aktivity hravou formou rozvíjejí vyjadřovací a komunikační dovednosti dětí, slovní zásobu, tvořivý přístup k jazyku, textu a příběhu, vztah k literatuře. Vtipné úlohy mohou děti mladšího či staršího školního věku zabavit na 15, 30 minut až hodinu. Děti dokončují či přetvářejí pohádky, připomínají si vlastnosti pohádkových postav, jejich výroky a činy; tvoří krátké příběhy podle zadání (např. pohádka formou receptu, „ekologická pohádka“ apod.), hledají v předložených krátkých ilustračních ukázkách poučení, nespisovná slova apod.
Eva Schneiderová je autorkou několika známých titulů prakticky pojednávajících o hravém přístupu k výuce češtiny (Kuna nese nanuk, Klíč ke slohu aneb Nerudou snadno a rychle…), v Portálu vyšla její kniha Jazykové hry a hříčky (2009).
Marie Hanzová je autorkou mnoha publikací, čítanek pro ZŠ, prvních čtení, říkanek, jazykolamů.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-262-0375-9

 • Počet stran / vazba:200 / Brožovaná

 • Rok vydání:2013

 • Kód:22802001

 • EAN:9788026203759

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Čtenářské recenze

 • https://tvojechvilka.cz/aktivity-k-rozvijeni-vyjadrovacich-schopnosti-u-deti-namety-k-rozvijeni-ctenarske-gramotnosti-a-radosti-ze-cteni/

  Pracujete s dětmi? Máte rádi knihy? Vedete čtenářské dílny či kluby a hledáte zajímavé inspirace a náměty pro práci s dětmi? Publikace Aktivity k rozvíjení vyjadřovacích dovedností u dětí je určena právě vám.

  Čtení je radost, zábava, odpočinek, únik z nesnází ale i dobrodružství. Nejde o tom jen povídat, ale musí se to zažít, zkušenosti v rodině, mít příklad z rodiny. Dlouhé povídání a lamentování o tom, jak musí děti číst je naprosto zbytečné. Vezměte si knihu a běžte prostě číst a číst. Škola je dalším důležitým mezníkem ve čtenářské gramotnosti. Pedagogové dokážou vykřesat z dětí opravdu mnoho. Základem je nevnucovat a nepodbízet. Děti si zvládnou vybrat, co se jim líbí a co je baví.

  Publikace obsahuje soubor úkolů a inspirací vycházejících z pohádek. Aktivity rozvíjí komunikační a vyjadřovací dovednosti dětí, slovní zásobu i vztah ke knihám. Děti vytváří vlastní texty, hledají odpovědi na otázky, čtou, poslouchají druhé, inspirují se pohádkami. Na konci příručky je klíč k řešení úkolů a seznam použité literatury ukázek, které byly použity v knize. Kniha je rozdělena na tři části.

  Příručka obsahuje pohádky naruby, popletené, o veliké řepě, o Palečkovi, o Maxipsu Fíkovi, Hrnečku vař, kouzelnické, o čertech, o strašidlech a ježibabách, pro lenochy, o hlouposti, o zvířatech, loupežnících, sportovní pohádky, o ekologii, zdraví, nemoci, smutné i veselé, dále také pohádky známé i neznámé. Pohádky můžete hrát jako divadlo, ilustrovat, psát, kreslit, číst i poslouchat.

  Pomocí pohádky se děti učí vnímat různé situace, podporovat jejich fantazii, tvořivost, poznávat problémy a hledat možná řešení, spolupracovat ve skupinách, formou hry, nenásilně.

  Publikace je určena dětem mladšího i staršího školního věku. Dále jí také ocení učitelé 1. stupně základní školy, speciální školy, vychovatelky školních družin i školních klubů, vedoucí literárně – dramatických kroužků, čtenářských dílen, rodičům a prarodičům, kteří se chtějí dětem věnovat.

  Knížky mě fascinovaly už odmala. Je to moje obrovská srdcová záležitost i vášeň, která mě vydržela až do dospělosti. Ráda čtu, miluji vůni knih, svou knihovnu i plné regály při návštěvě knihovny. Snažím se vše předávat svým dětem. Ne vždy se mě to s úspěchem daří, ale dělám pro to maximum a jsem jim velkým příkladem.

  Knihu bych rozhodně doporučila. Je plná aktivit, námětů pro práci s knihami. Hodit se bude učitelkám českého jazyka k ozvláštnění výuky, pro práci s knihami do čtenářských dílen. Líbí se mě, že má mnohostranné využití. Texty lze libovolně dotvářet, dále s nimi pracovat. U dětí se rozvíjí jazykový cit, fonematický sluch, logické uvažování i fantazie.

  - 08.08.2019

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)