Právě probíhá akce Den D: 20 % sleva z původních cen na všechny tištěné knihy.

Hledání zdrojů ženské síly

Cesta hrdinky

Tištěná kniha (2020)

0 % 6 recenzí

331 Kč

389 Kč −14 %, ušetříte 58 Kč

Dodání 1-2 dny

Doprava od 59 Kč Možnosti dopravy Od 1 000 Kč doprava zdarma

Tištěná kniha (2020)

Překladatel
Bezděková, Alena
Počet stran
224
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2020
Typ produktu
Tištěná kniha
Kód
12313001
EAN
9788026215653
Nakladatelství
Portál
ISBN
978-80-262-1565-3
Obálka v tiskové kvalitě
Stáhnout obálku

O knize  

  • Mateřství, to je cesta plná radosti, výzev a odhalení nových rozměrů lásky
Hledáte sebe samu? Vydala jste se po nesnadné cestě ke své skutečné podstatě? Pak jistě víte, že uskutečnění podobných hlubokých změn vyžaduje dlouhodobé nasazení a že návrat k prapůvodním ženským instinktům je náročný.
Kniha německé terapeutky inspirovaná slavným titulem Ženy, které běhaly s vlky byla napsána na pomoc všem ženám, které se na podobnou pouť vydaly. Na základě archetypů přiřazených k jednotlivým úsekům cesty – Ničitelky, Milenky, Válečnice, Královny a Divošky – provádí čtenářky po této nesnadné cestě. Text je koncipován jako průvodce, který doporučuje zvláště zajímavá místa a varuje před úskalími, inspiruje a nabízí dosud nepoznané zážitky. Autorka doporučuje pročítat jednotlivé kapitoly několikrát a nahlížet je z různých pozic osobního vývoje. Často pokaždé pozorujeme svět zcela novýma očima a objevujeme jej znovu a nově, což vede k hluboké osobní transformaci.
Text je rozdělen na tři části – sestup do říše stínu, kdy je odhaleno skutečné já, návrat k sobě samé, jenž obnáší prožití autentických pocitů, proces odpuštění a dosažení emoční autonomie, pochopení vlastních potřeb a vlastní ceny a využívání intuice, a konečně dospění k cíli – k optimálnímu využívání vlastní kreativity.
Sabine Groth, spisovatelka, psychoterapeutka a učitelka, vystudovala pedagogiku, psychologii a tvůrčí psaní v Berlíně. Při své práci využívá široké spektrum terapeutických metod a vede semináře pro ženy zaměřující se na osobní růst.

O autorovi

Groth, Sabine

Recenze (6)

  • Autor recenze Chensie Ips Datum 19. 6. 2020


    Groth, Sabine: Cesta hrdinky - autor recenze: Chensie Ips

    http://www.svet-mezi-radky.cz/2020/04/recenze-cesta-hrdinky-sabine-groth.html

    Německá spisovatelka, psychoterapeutka a učitelka Sabine Groth využívá při svém psaní široké spektrum terapeutických metod a vede semináře pro ženy, zaměřujíc se na osobní růst. I tato podnětná kniha je svým způsobem poutavá přednáška, kterou vás autorka inspiruje k poznání sebe samé. V anotaci se dozvíte, že se autorka nechala svést publikací Ženy, které běhaly s vlky. Nečetla jsem, takže bohužel nemohu posoudit.

    Styl psaní je volnější, osobitý a lehce vtipný, podbarvený emocemi. Je vidět, že autorka věří svému výkladu, rozumí a snadno vás seznamuje se vším, co je nutné pro to, abyste našli svou ženskou sílu. Navíc je skvělé, že autorka se vším zaobírá pěkně od začátku a nic nevynechá. Je to precizní studie ženskosti i ženské síly.

    Vše začíná samozřejmě úvodem, kdy vás autorka vítá na této nesnadné cestě a upozorňuje vás, že kniha je pouze průvodcem. Cestu budete muset vykonat samy a nebude to snadné, ale s vědomostmi, kterými vás vybaví na cestu se vám půjde o něco lehčeji. Kniha se dělí na tři podstatné části:

    - Cesta do podsvětí

    - Návrat k sobě

    - Vzhůru k novým břehům

    Samozřejmě jako první se musíte dozvědět, co vlastně znamená být ženou. Upřímně, nejspíš zrovna od této pasáže nečekáte zázraky, ale ono vše působí jednoduchým a běžným dojmem, až na to, že autorka dokáže vše představit v hlubším smyslu. Takže ač se obáváte povrchnosti, nemusíte.

    Publikace obsahuje experimenty, které jsou podstatnou částí této studie. Nejen úkoly, které vás nutí sama sebe lépe poznat, ale skutečně experimenty, které vám z nitra odkrývají ještě víc a vy snadněji poznáváte právě prostřednictvím praxe o svém ženství víc, než by vám kdokoliv řekl. V tomto případě vám autorka pomáhá najít nejen vnitřní klid a samu sebe, ale také mít se ráda. To je sice vedlejším, ale dle mého velmi cenným produktem.

    Neměla jsem tušení, jak lze námět pojmout obšírně a co všechno vlastně zahrnuje. Publikace je směsí velké podpory, emocí a náhledu na nitro ženy se vším všudy. Psychologie se této knihy rozhodně silně dotýká, ačkoliv autorka nepoužívá je psychologie, ale také sebereflexy, se kterou vám o ženách přednáší.

    Naprosto neotřelá, působivá a odzbrojující přednáška o ženách, niterném ženství a ženské síle, která je obohacená o osobitý přístup a především experimenty a úkoly, jež vám pomohou odhalit vlastní ženskost a sílu. Jste-li ženy, je tato publikace cenným prostředkem k sebepoznání a utužení své vnitřní síly. Dle mého by ji měla mít každá žena v knihovně a povinně číst.

    Autorka doporučuje svůj titul také silným mužům, kteří chtějí ženám porozumět. Nejsem si jistá, jestli bych ji mužskému osazenstvu doporučovala, ale pravdou je, že takový náhled na ženy už zřejmě nikde jinde nepřečtou.

    Přečíst celou recenzi Zavřít
  • Autor recenze Mgr. Ivana Novotná Datum 19. 6. 2020


    Groth, Sabine: Cesta hrdinky - autor recenze: Mgr. Ivana Novotná

    https://www.alfabet.cz/pece-o-sebe/cesta-hrdinky-recenze-knihy/

    Podtitulem knihy Cesta hrdinky psychoterapeutky a spisovatelky Sabine Grothové je hledání zdrojů ženské síly. Nicméně autorka – jak sama předestírá, zve k četbě i všechny odvážné a prozíravé muže.

    Každá žena vydávající se upřímně prozkoumat vnitřní svět je hrdinkou. I proto, že přitakává cestě do neznáma a nejistoty, která může být zprvu nepříjemná a plná pochybností. Posléze však přináší vnitřní jistotu a svobodu. Autorka se mimo jiné inspiruje známou knihou psychoanalytičky Clarissi Pinkoli Estés Ženy, které běhaly s vlky.

    I Grothová učí ženy přijmout veškeré aspekty vlastní psychiky a naučit se s nimi žít.

    Seznamuje nás se základními ženskými archetypy. Poukazuje na to, co každý z archetypů přináší do reálného života. Jak a kde může projevovat stinné stránky a tím blokovat přirozený životní rytmus.

    Každá kapitola je ukončena konkrétním návodem směřujícím k poodhalení nejen našich přání, ale také skrytých obav.

    V první části nazvané Cesta do podsvětí se zabývá archetypem čarodějnice a tím, jak destruktivně na psychiku působí nepřijetí našich temných částí. Právě čarodějnice dokáže být ničitelkou a vede ženu do říše stínů, což se projevuje utlumením a smutkem. Na konci nalezneme cvičení, jak se k „čarodějnici“ bezpečně a ve vlastním tempu přiblížit.

    Navazující část pojmenovaná Návrat k sobě přináší popis čtyř archetypů: milenky, která souvisí s emocemi, jejich smyslem a významem a bojovnice, která napomáhá v plnění našich potřeb. Dále královny, jejíž síla je založena na rozvoji a splynutí ženských a mužských částí osobnosti a dotýká se naší hodnoty a sebehodnoty. A finálně archetypem divošky, která je spojena s ženskou intuicí. I zde nalezneme jednoduché a srozumitelné návody, jak se k jednotlivým archetypům přiblížit.

    Závěrečná část knihy Vzhůru k novým břehům je věnována archetypu vědmy a plnému přijetí tvůrčí ženské síly, principu stvoření, životnímu prostoru a vizím. Ukazuje, jak důležité je přijmout všechny fáze tvoření. A to i ve chvílích, kdy se zdánlivě nedaří. Praktická cvičení obsahují i mantry týkající se dané oblasti.

    Jde o jazykem i strukturou široce dostupnou knihu, kterou doporučujeme všem, kteří chtějí zlepšit kvalitu vlastního prožívání nebo mezilidských vztahů. Případně lépe pochopit dynamiku psychologických procesů. Vedle zajímavých a podnětných vhledů do ženské psychiky, přináší praktický návod, jak může žena hlouběji a šířeji pochopit vlastní motivace a činy.

    Přečíst celou recenzi Zavřít
  • Autor recenze Káťa Moravcová Datum 11. 5. 2020


    Groth, Sabine: Cesta hrdinky - autor recenze: Káťa Moravcová

    https://knihazaknihou.cz/cesta-hrdinky/?fbclid=IwAR1VWSOSaauNPYOXi536gKpBhTkRjoEjEjdKSrXqW6EN6mpyIbDsllq-AGs

    V patriarchální společnosti, jakou beze sporu ta naše západní je, má v sobě stále mnoho žen zakořeněné stereotypy, které jejich prabábám pomáhaly přežít, nicméně v dnešní době jsou významným zdrojem bolesti a duševního utrpení. Cesta hrdinky německé terapeutky a spisovatelky Sabine Groth může být tím pravým průvodcem pro ženy, které cítí, že sešněrovaný život konvencemi a předsudky je dusí a chtějí se z něj osvobodit jednou pro vždy.

    Kniha německé terapeutky Sabine Groth inspirovaná slavným titulem Ženy, které běhaly s vlky byla napsána na pomoc všem ženám, které se na podobnou pouť vydaly. Na základě archetypů přiřazených k jednotlivým úsekům cesty – Čarodějnice / Ničitelky, Milenky, Válečnice, Královny a Divošky – provádí čtenářky po této nesnadné cestě. Text je koncipován jako průvodce ženským podvědomím/ nevědomím, který doporučuje zvláště zajímavá místa a varuje před úskalími, inspiruje a nabízí dosud nepoznané zážitky.

    Summa summarum

    Kniha z nakladatelství Portál na pulty knihkupců dorazila s měkkými deskami a brožované vazbě s příjemnou ilustrací ženy, která se přátelí s gepardem – zřejmě asociace přijmutí svého divokého Já ?? … Autorka knihu rozdělila na 3 části: Cesta do podsvětí, Návrat k sobě, Vzhůru k novým břehům. Každá z kapitol na závěr obsahuje „mantry na cestu“ a „experimenty“. Mantrami má autorka na mysli afirmace, které mají čtenářky utvrzovat v následování zvolené cesty a pomáhat jim překonat „rozumové“ pochybnosti. Experimenty jsou myšleny praktické úkoly, bez kterých se nelze nic naučit ani získat nové dovednosti.

    Tomu, kdo četl Ženy, které běhaly s vlky, se může text zdát poněkud povědomý a bude mít pravdu. Autorka se svou inspirací v nejslavnější knize Clarissy Pinkoly Estés nijak netají. Sabine Groth stejně jako Clarissa P. Estés ve své knize pracuje s Jungovým konceptem archetypů a i její kniha má být nástrojem k dosažení duševního zdraví a celistvosti. Hlavní rozdíl je v tom, že Clarissa pracuje zejména s archetypem Divošky, zatímco Sabine věnuje víceméně stejný prostor všem 4 hlavním archetypům ženského zrání tedy: Čarodějnice/Ničitelka (alias Vědma dle Junga), Milenka (alias Médium), Válečnice ( alias Hétera), Královna (alias Matka) a Divoška (v Jungově terminologii Amazonka).

    Autorka Sabine Groth si svou knihou dala za úkol pomoci soudobým ženám, které si ve svém životě cítí nenaplněny, nešťastně, připadají si nedoceněné, trpí ztrátou životní energie, chybí jim vůle a síla se rozhodovat a vědí, že existuje „jiný způsob života“, jen nevědí jak ho objevit a jak s ním začít. Kniha Cesta hrdinky jim pomůže proniknout k jejich vlastním kořenům a osvobodit se od svazujících konvencí, předsudků, překonaných a nesmyslných pravidel, kterými se mnohé dnešní ženy (byť často nevědomky) řídí a zároveň i ničí samy sebe. Podle názvu a obsahu titulu usuzuji, že si autorka pro koncept knihy vybrala formát archetypální „Cesty Blázna“ z Tarotu, tarotový Blázen je taktéž nucen vykročit do neznáma, aby se ze své cesty vrátil moudřejší, celistvější a zdravější …


    … Vnímání každé ženy je zabarveno tím, jak vidí sebe samu a jak hodnotí svět, co považuje za dobré a co za špatné, co je pro ni správné a co nesprávné, co má ráda a co ne. Když zamění perspektivu „Já jsem ve světě“ za perspektivu „Já jsem svět“, pochopí, že je nejen v pořádku být vším, ale že je to zcela nevyhnutelné. …

    Autorka za jedno z nejdůležitějších témat, která se týkají léčby ženské duše, považuje přijetí svého Stínu. Ve své knize tento samotný proces akceptace (stejně jako knižní výtisk) dělí do 3 etap. V 1. etapě se žena musí postavit tváří v tváří svým strachům, komplexům, fóbiím, obsesím a pojmenovat je. V 2. etapě se čtenářka seznámí s postupy, které jí pomohou vybudovat si zdravý vztah sama k sobě. Naučí se přijímat „tady a teď“ se všemi svými „nedokonalostmi a chybami“. Třetí etapou je pod patronací archetypu Vědma: žena se díky Vědmy naučí následovat své vize a vymezit si své hranice a životní prostor.

    V knize se mi nejvíce líbila podkapitola Strach, kdy autorka vysvětluje rozdíl mezi „ženským“ a „mužským“ strachem , originální definice sebehodnocení a část věnující se hlasu jako nástroji moci.


    … Sebehodnocení ženy souvisí i s tím, že není ochotná udělat cokoli dalšího pro to, aby dosáhla cíle. Existují meze jejího snažení, věci, které by za žádných okolností neměla dělat bez ohledu na to, jaké výhody jí to přinese. Aby si mohla sebe sama vážit a respektovat se… ovšem záleží jen na ní, jaké meze si sama vytyčí. …

    Hodnocení: 100%

    Přečíst celou recenzi Zavřít