Kniha měsíce 2018-09Ediční plán 2018H2 2018_19Genetická metoda čtení 2018-09Tichá síla

Kniha měsíce 2018-09Ediční plán 2018H2 2018_19Genetická metoda čtení 2018-09Tichá síla
BONUSY PRO VÁS
ČASOPISY SLEVY 30 – 70 %
Deset tajemství lásky

Deset tajemství lásky

Vaše cena s DPH
235 Kč 212 Kč
Ušetříte
Dostupnost
Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost


Autor
Překladatel
Loupová, Hana
Nakladatel
Portál
ISBN
978-80-7367-636-0
Počet stran / vazba
168 / Brožovaná
Rok vydání
2006
Kód
12305302
EAN
9788073676360
Obálka v tiskové kvalitě


V knize Deset tajemství lásky autoři ukazují, že všechny zdravé páry procházejí okamžiky vzájemného zápolení a že hlavním úkolem naplněného partnerského života je naučit se být si blízko a zároveň si uchovat svou individualitu. Muži a ženy jsou rozdílní, ale netvoří oddělené světy. Sexuální napětí a komunikační problémy jsou vždy příležitostí proniknout na novou úroveň vzájemné blízkosti a otevřenosti. Autoři Steve a Shaaron Biddulphovi napsali svou knihu se smyslem pro humor a otevřeností, jež se líbí mužům i ženám. Dobře rozumějí kouzlu lásky a chápou také, jak je důležité zůstat sami sebou - naučit se nesouhlasit, namítat a smát se.
Kniha provádí čtenáře mnoha tématy partnerského života - od toho, jak se vzájemně muž a žena přitahují, jakou výzvou je pro pár život s dětmi, jak nechávat lásku zrát jako víno, až po porozumění základním krizím, kterými muž a žena na společné cestě zákonitě procházejí.

Steve a Shaaron Biddulphovi: Deset tajemství lásky
Téma lásky je doménou, bohužel nezřídka velmi kýčovité „literatury“, protože láska patří nepochybně k dominantním hodnotám lidského života, má romantické fáze a prvky a její téma vzrušuje mnoho sentimentálních povah. S dobrou knihou o erotické lásce, která by se opírala o empiricky zjištěná fakta a byla při tom současně srozumitelná širokému okruhu čtenářů, se lze setkat jen vzácně. Takové vzácné a příjemné setkání připravuje čtenáři kniha, která je předmětem naší recenze. Je vyváženou jednotou vážných rad a jemného humoru a obrazem lásky jako jednoty protikladů ženského a mužského světa. Napsali ji manželé a autor S. Bidulph je nám znám již dvěma knihami o šťastných dětech (obě vyšly v nakl. Portál: Proč jsou šťastné děti šťastné, 2. vyd. 2000 a Tajemství výchovy šťastných dětí, 3. vyd. 2005 – reedice obou knih svědčí o autorské úspěšnosti).
V názvu knihy užité slovo „tajemství“ zde ovšem neznamená nějaké transcendentno, kterého bývá v pochybných pojednáních o lásce plno, nýbrž to, co nezřídka zůstává partnerům láskyplného vztahu, jako laickým psychologům skryto, jako jsou např. skutečné psychologické významy určitých vzájemných postojů a způsobů chování, které mohou být často nesprávně laicko psychologicky interpretovány. Avšak jsou tu i tajemství vědecká, jako jsou dosud nejednotně zodpovídané otázky činitelů a výběru erotického partnera (teorie erotické atraktivity a genese lásky). Velmi aktuální jsou úvahy na téma „příležitostný“ či „rychlý sex“, „spojenectví sexu a romantické lásky“, sbližování při řešení problémů, nevyhnutelnosti hádek a další. Jakýmsi věčným poučením je teze: „pár neexistuje sám pro sebe“, protože zdůrazňuje, kromě jiného, důležité sociální souvislosti erotického partnerství; láskyplný vztah je pro děti partnerů zdrojem jistoty a: „Kdo úspěšně miluje jednoho člověka, otevírá se vstřícným citům vůči všem lidem“. Tajemstvím lásky jsou činitelé, které ji tvoří oboustranně šťastnou – naše kniha popisuje deset těchto důležitých činitelů a zahrnuje lásku mileneckou i manželskou. Kniha má dodatek, nazvaný Důležitá zpráva: Nehledejte se v očích svého milého !“; podle autorů je problémem „jak v lásce najít svou identitu: pokud měříme svou hodnotu tím, jak moc nás někdo miluje, vzdáváme se svého nejcennějšího vlastnictví – sebeúcty“; pocit být milován ovšem není jediným, avšak je jedním z nejdůležitějších zdrojů sebehodnocení. Optickými dominantami textu jsou praktické rady (číslované „praktické kroky“) a poměrně hodně vtipných ilustrativních kreseb. Knihu prostupuje smysl pro příklady a praktické rady ze spolehlivých zdrojů vědy i osobních zkušeností.

Prof. PhDr. Milan Nakonečný