Deset tajemství lásky

Deset tajemství lásky

Biddulph, Steve; Biddulph, Shaaron

Portál, 2006

235 Kč200 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

V knize Deset tajemství lásky autoři ukazují, že všechny zdravé páry procházejí okamžiky vzájemného zápolení a že hlavním úkolem naplněného partnerského života je naučit se být si blízko a zároveň si uchovat svou individualitu. Muži a ženy jsou rozdílní, ale netvoří oddělené světy. Sexuální napětí a komunikační problémy jsou vždy příležitostí proniknout na novou úroveň vzájemné blízkosti a otevřenosti. Autoři Steve a Shaaron Biddulphovi napsali svou knihu se smyslem pro humor a otevřeností, jež se líbí mužům i ženám. Dobře rozumějí kouzlu lásky a chápou také, jak je důležité zůstat sami sebou - naučit se nesouhlasit, namítat a smát se.
Kniha provádí čtenáře mnoha tématy partnerského života - od toho, jak se vzájemně muž a žena přitahují, jakou výzvou je pro pár život s dětmi, jak nechávat lásku zrát jako víno, až po porozumění základním krizím, kterými muž a žena na společné cestě zákonitě procházejí.


Steve Biddulph je u nás známý autor rádcovské literatury pro rodiče a partnery. V nakladatelství Portál vyšly Biddulphovy úspěšné knihy Proč jsou šťastné děti šťastné a Tajemství výchovy šťastných dětí, s manželkou Shaaron vydal v Portálu Deset tajemství lásky.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Překladatel:Loupová, Hana

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-7367-636-0

 • Počet stran / vazba:168 / Brožovaná

 • Rok vydání:2006

 • Kód:12305302

 • EAN:9788073676360

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Odborné recenze

 • Téma lásky je doménou, bohužel nezřídka velmi kýčovité „literatury“, protože láska patří nepochybně k dominantním hodnotám lidského života, má romantické fáze a prvky a její téma vzrušuje mnoho sentimentálních povah. S dobrou knihou o erotické lásce, která by se opírala o empiricky zjištěná fakta a byla při tom současně srozumitelná širokému okruhu čtenářů, se lze setkat jen vzácně. Takové vzácné a příjemné setkání připravuje čtenáři kniha, která je předmětem naší recenze. Je vyváženou jednotou vážných rad a jemného humoru a obrazem lásky jako jednoty protikladů ženského a mužského světa. Napsali ji manželé a autor S. Bidulph je nám znám již dvěma knihami o šťastných dětech (obě vyšly v nakl. Portál: Proč jsou šťastné děti šťastné, 2. vyd. 2000 a Tajemství výchovy šťastných dětí, 3. vyd. 2005 – reedice obou knih svědčí o autorské úspěšnosti).
  V názvu knihy užité slovo „tajemství“ zde ovšem neznamená nějaké transcendentno, kterého bývá v pochybných pojednáních o lásce plno, nýbrž to, co nezřídka zůstává partnerům láskyplného vztahu, jako laickým psychologům skryto, jako jsou např. skutečné psychologické významy určitých vzájemných postojů a způsobů chování, které mohou být často nesprávně laicko psychologicky interpretovány. Avšak jsou tu i tajemství vědecká, jako jsou dosud nejednotně zodpovídané otázky činitelů a výběru erotického partnera (teorie erotické atraktivity a genese lásky). Velmi aktuální jsou úvahy na téma „příležitostný“ či „rychlý sex“, „spojenectví sexu a romantické lásky“, sbližování při řešení problémů, nevyhnutelnosti hádek a další. Jakýmsi věčným poučením je teze: „pár neexistuje sám pro sebe“, protože zdůrazňuje, kromě jiného, důležité sociální souvislosti erotického partnerství; láskyplný vztah je pro děti partnerů zdrojem jistoty a: „Kdo úspěšně miluje jednoho člověka, otevírá se vstřícným citům vůči všem lidem“. Tajemstvím lásky jsou činitelé, které ji tvoří oboustranně šťastnou – naše kniha popisuje deset těchto důležitých činitelů a zahrnuje lásku mileneckou i manželskou. Kniha má dodatek, nazvaný Důležitá zpráva: Nehledejte se v očích svého milého !“; podle autorů je problémem „jak v lásce najít svou identitu: pokud měříme svou hodnotu tím, jak moc nás někdo miluje, vzdáváme se svého nejcennějšího vlastnictví – sebeúcty“; pocit být milován ovšem není jediným, avšak je jedním z nejdůležitějších zdrojů sebehodnocení. Optickými dominantami textu jsou praktické rady (číslované „praktické kroky“) a poměrně hodně vtipných ilustrativních kreseb. Knihu prostupuje smysl pro příklady a praktické rady ze spolehlivých zdrojů vědy i osobních zkušeností.

  Prof. PhDr. Milan Nakonečný

  - Steve a Shaaron Biddulphovi: Deset tajemství lásky

Čtenářské recenze

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)