Relaxace v každodenním životě

Relaxace v každodenním životě

Cungi, Charly; Limousin, Serge

Portál, 2005

239 Kč203 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Relaxace v každodenním životě
* Aktivní a pasivní relaxace
* Metody dechové relaxace
* Metody svalového uvolnění
* Metody koncentrace na smyslové vjemy
* Relaxace myšlením a smyslovými představami
* Základní pojmy
* Reálné situace a konkrétní řešení
Autoři se obracejí k široké vrstvě čtenářů a vysvětlují, jak je využíváním metod relaxace možné lépe čelit různým napětím a stresu, vznětlivosti, neklidu a úzkosti, poruchám spánku a trávení, spojenými s přetížením z práce a při studiu, a dokazují, že správně vykonávaná relaxace zároveň podporuje schopnost koncentrace a napomáhá účinně myšlenkovým procesům. Seznamují čtenáře s účinnými metodami relaxace, které je možno jednoduše provádět v každodenním životě, a výklad doprovázejí příklady, ukázkami situací, cvičeními a radami. První část knihy obsahuje různé testy (respirační, kontrakční a dekontrakční aj). s cvičeními a pomáhá čtenáři určit si vlastní potřeby relaxace, druhá část podrobně vysvětluje relaxační metody a uvádí příklady i cvičení, třetí část podává návod, jak využívat metody v každodenním životě pro uvolnění v určitých situacích, k okamžitému překonání stresu apod.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Překladatel:Lázňovská, Miloslava

 • Ilustrátor:Mailliet, Jörg

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:80-7178-948-8

 • Počet stran / vazba:160 / Brožovaná

 • Rok vydání:2005

 • Kód:12305001

 • EAN:9788071789482

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Odborné recenze

 • Hovořit právě o relaxaci v současné době by se mohlo jevit téměř jako nemístné. Máme starosti o práci, o ekonomické jistoty, o rodinu, máme všeho plnou hlavu a stres nás přerůstá. Napětí, obavy, strach, úzkost jsou pro značnou část populace stále důvěrněji známé pocity. Jak zabránit jejich gradaci, jak je zmírnit či dokonce zcela eliminovat z našeho emočního rejstříku?

  Na pultech knihkupectví Portál ještě můžeme nalézt útlou knížečku o relaxaci a jejím významu v našem životě. Charly Cungi je psychiatr a terapeut. Serge Limousin je ředitelem vydavatelství Relaxline, které vydává na médiích právě různé metody relaxačních cvičení. Uvedená publikace vyšla z myšlenky předložit utříděný text na dané téma nejen pro odborníky pomáhajících profesí, ale být i praktickým rádcem pro ty, které hektické životní tempo a diskutabilní životní režim a jeho hodnotová stupnice přivedly k uvažování nad možností podstatné změny v životě.

  Čtenář jistě ocení nejen erudovanost textu, jeho srozumitelnost a logické uspořádání, ale i doprovodné vtipné ilustrace a grafické upoutávky.156 stran textu nabízí v 8 kapitolách informace o účinných metodách relaxace, které lze využívat v každodenním životě. Jsou prevencí i terapií stresů, napětí, neklidu a úzkostí. Účinně působí při přetížení prací, poruchách spánku i zažívacích problémech. Čtenář může vyjít z testů v 1. části knihy. které mu naznačí správný výběr relaxačních metod podle individuálního založení. Ve 2. části nalezne podrobný popis relaxačních metod s příklady a cvičeními. Jistě stojí za to, pokusit se sám či za pomoci terapeuta relaxačními metodami postupně zvládnout např. bolesti hlavy, záchvaty paniky, úzkostné poruchy, hněv či sluchové přeludy. Že jde např. o tak snadný nácvik správného dýchání, uvolnění svalového napětí aj.? Má to jeden háček – aplikaci v denním životě. Přečtěme si, proč a jakou metodou dosáhnout zlepšení našich obtěžujících pocitů! Ve 3. části se naučíme používat relaxačních metod prakticky v běžném životě. Čtenář pochopí, proč se relaxace může stát součástí sebepoznání a dokonce i uměním žít. K uvedení do každodenní praxe přeji všem čtenářům hodně trpělivosti. Výsledný efekt jistě dokáže výrazně pozitivně posunout kvalitu jejich života. A k tomu jim právě tato publikace může být vhodným průvodcem a rádcem.

  PhDr.Marie Renotiérová, Ph.D.

  - Carly Cungi, Serge Limousin: Relaxace v každodenním životě - rec. M. Renotiérová

Čtenářské recenze

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)