Originální pojetí rodinné terapie, jež autoři představili v knize Rodinná terapie psychosomatických poruch, v tomto druhém díle rozvíjejí o jin-jangovou teorii. Tu propojují s myšlenkami psychoterapie v západní medicíně, zejména s jungiánským konceptem animy a anima. Autoři na četných kazuistikách ilustrují, co se v síti rodinných vztahů děje, když je rozdíl mezi pohlavími eliminován, jaké to má důsledky pro emoční pole rodiny, a tedy pro somatizaci, psychické a sociální problémy všech členů rodiny.
Knihu využijí psychologové, speciální pedagogové, psychoterapeuti, lékaři, studenti těchto oborů, širší zdravotnická veřejnost i rodiny, které mají chronicky nemocného člena.
PhDr. L. Trapková je psychoterapeutka, spolu s Vladislavem Chválou působí ve Středisku komplexní terapie psychosomatických poruch.
MUDr. V. Chvála po roce 1989 založil Středisko komplexní terapie psychosomatických poruch v Liberci, kde se s týmem lékařů a psychologů věnuje těžko léčitelným tzv. psychosomatickým poruchám. Angažuje se v organizaci rodinné terapie a psychoterapie ve zdravotnictví.
Omlouváme se, ale tyto webové stránky nejsou optimalizovány pro tento prohlížeč. Použijte prosím aktuální verzi prohlížeče Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, popř. Safari.