To nejdůležitější v životě

To nejdůležitější v životě

Urban, Hal

Portál, 2015

219 Kč186 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Autor napsal knihu Největší životní lekce původně pro učitele a rodiče, kteří s její pomocí mohou svým dětem zprostředkovat základní postoje a hodnoty užitečné pro život.
Mohou ji však s užitkem číst i dospělí, kterým není kvalita jejich života lhostejná. Čtivou formou s řadou příběhů a příkladů autor zprostředkovává postoje, s jejichž pomocí lze nalézt to nejlepší - to nejlepší ve světě, v druhých i v nás samých. Výběr témat z obsahu: Úspěch je více než jen peníze, Život je těžký¦ a ne vždy fér, Život je však také veselý¦ a někdy neuvěřitelně veselý, Žijeme díky volbám a ne díky šancím, Návyky jsou klíčem k úspěchu, Ta pravá motivace přichází z nitra, Je v pořádku dělat chyby - stává se to každému, Abyste něco získali, musíte se něčeho vzdát.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Překladatel:Petráková, Hana

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-262-0895-2

 • Počet stran / vazba:152 / Brožovaná

 • Rok vydání:2015

 • Kód:12304306

 • EAN:9788026208952

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Čtenářské recenze

Další informace

Každý má možnost volby
Reklamní průmysl na nás vytrvale útočí; média nám sdělují, co všechno zlého se ve světě odehrává; zábavní průmysl nás zahlcuje brakem; máme kolem sebe spoustu lidí, kteří si neustále stěžují. To není zrovna moc vhodná duševní strava. Nezapomínejme však, že život je volba. Musíme si zkrátka vybírat, co vpustíme do své hlavy, stejně jako si vybíráme potravu pro tělo.
Nemůžeme sice ovlivnit všechen duševní odpad, který se kolem nás valí, ale můžeme si ho být vědomi a můžeme se naučit před ním chránit.
A také si můžeme zajistit, aby se nám do hlavy dostávaly dobré myšlenky. Jeden můj známý, který je starší a moudřejší než já, mi před několika lety řekl, že začíná každý den pozitivním naladěním. Ráno si vyhradí chvilku a přečte si něco povzbudivého a podnětného. Tím se jednak hned od rána soustředí na to, co je v životě dobrého, jednak odcloní negativa. Brzy jsem začal dělat totéž. A hádejte, co se stalo? Funguje to! Myslím, že je to můj nejlepší zvyk.

Co se týče mysli, máme ve dvou důležitých věcech možnost volby:

1. Co si do ní pustíme.
2. Jak ji budeme používat.

Správné věci do mysli vpouštíme tak, že si vybíráme, co budeme číst, poslouchat, na co se budeme dívat a s kým se stýkat. Mysl můžeme používat k myšlení, k řešení problémů, k učení a k tvorbě. Kdosi jednou řekl, že promarnit mysl je strašlivá věc. Proč by člověk chtěl promarnit tak úžasný nástroj? Pokud má mysl k dispozici vhodnou potravu a je používána konstruktivně, přispěje k tomu, že si budeme víc vážit života a prožijeme ho plněji.

Úvaha Hala Urbana z knihy: To nejduležitější v životě

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  283 028 204

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)

 • REKLAMACE A DOTAZY E-SHOP

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  kanclir@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)