Pánek Šimon - Aby dobro neškodilo

Tištěná kniha (2015)

0 % 1 recenze

239 Kč

299 Kč −20 %, ušetříte 60 Kč

Dodání 1-2 dny

Doprava od 59 Kč Možnosti dopravy Od 1 000 Kč doprava zdarma

Tištěná kniha (2015)

Počet stran
192
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2015
Typ produktu
Tištěná kniha
Kód
14105301
EAN
9788026209416
Nakladatelství
Portál
ISBN
978-80-262-0941-6
Obálka v tiskové kvalitě
Stáhnout obálku

O knize  

Šimon Pánek je výrazná osobnost veřejného života a humanitární manažer. Knižní rozhovor představuje obě roviny jeho celoživotní práce a od konkrétních životních situací se dostává k obecnějším, nadčasovým problémům. Rozhovor zachycuje proměny a vývoj humanitární pomoci z různých životních perspektiv Šimona Pánka – od studenta pořádajícího sbírku pro Arménii v roce 1988 přes vznik Nadace Lidových novin až po profesionální pomoc prostřednictvím Člověka v tísni. Jako řídící manažer Člověka v tísni nyní musí zvažovat další vývoj organizace, nové možnosti financování, nové oblasti pomoci i neustálé vyvažování mezi idealismem dobrovolníků a firemní kulturou. Stranou nezůstává ani jeho angažmá ve veřejném životě. Kniha reflektuje nejen jeho vůdčí postavení mezi studenty během roku 1989, ale především jeho opakované návraty k politice, které však dosud nikdy neskončily kandidaturou na politickou funkci. Šimon Pánek je ředitel organizace Člověk v tísni. David Klimeš je novinář a komentátor, spolupracuje hlavně s Hospodářskými novinami.

O autorech

Klimeš, David

Klimeš, David

Všechny knihy autora

Pánek, Šimon

Pánek, Šimon

Všechny knihy autora

Recenze (1)

  • Datum 6. 1. 2016

    Pánek, Šimon - Aby dobro neškodilo (rozhovor s Davidem Klimešem) - recenzent Ludmila Křivancová

    Ráda čtu rozhovory se zajímavými lidmi, protože mi jsou inspirací. Šimon Pánek je výrazná osobnost veřejného života a ředitel humanitární organizace Člověk v tísni.

    Kniha je rozčleněna do šesti kapitol a jejím hlavním tématem je nikoliv Šimon Pánek jako člověk, ale humanitární organizace Člověk v tísni. Mnohým čtenářům při čtení dojdou různé souvislosti, dozvědí se, čím je Člověk v tísni jiný oproti dalším humanitárním organizacím. Z knihy jsem pochopila, že organizace Člověk v tísni se snaží zjistit potřeby konkrétních lidí v té které oblasti a na ty zareagovat. Sám Pánek jezdí do oblasti konfliktů, aby zjistil, jak se věci mají. Stejně jsem se ale na kapitolu o Pánkovi, alias Velké hubě těšila. A pohladilo mě, že přiznává, že neumí zpívat a když dcery pořád škemrají o Černé oči jděte spát, dá mu zpívání zabrat.

    Velmi podnětná je kapitola o uprchlické krizi, která hýbala letošní rok naší společností. David Klimeš se Šimonem Pánkem se nebojí jasně označit, že politici a média zklamali.

    „Tak proč se bojíme?“

    „Je pravda, že islámský stát používá své komunikační a propagační prostředky mistrně. Jejich brutalita a také to, jak okolnímu světu brutalitu prezentují, samozřejmě děsí. Někdo by však měl vysvětlovat, že Islámský stát je jen výsek islámského fanatismu, který většina muslimů a většina islámských zemí odsuzuje. Politici samozřejmě neříkají, že muslimští uprchlíci rovná se Islámský stát. Ale také tento předsudek dostatečně nevysvětlují a nevyvracejí. Nepokouší se představit složitější obrázek. Znovu opakuji, česká média v létě 2015 úplně selhala. Až na výjimky líčila uprchlíky jako pohromu, která se na nás valí. Cílem bylo vytvořit co nejvíce textů, nad kterými se čtenářům bude tajit dech. A budou je kupovat.“

    Četba knihy pro mě byla radostí, protože jsem si uvědomila, jak moc může udělat zralý jedinec pro celek. Pánek se nebojí odpovídat „nevím“, a to mi bylo také velmi sympatické.

    Pokud se chce někdo dozvědět víc o fungování velké humanitární organizace, chce si rozšířit obzory a nacházet nové souvislosti v politice, měl by si knihu určitě přečíst. A dozví se i to, zda by Šimon Pánek chtěl kandidovat na prezidenta.

    Ludmila Křivancová

    Přečíst celou recenzi Zavřít