Děti, které se rodí v srdci

Děti, které se rodí v srdci

Striová, Miloslava

Portál, 2013

99 Kč84 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Původní cena: 275 Kč, celková sleva: 64%

„Poněvadž jsme toužili žít jako každá jiná rodina a nemohli jsme mít vlastní děti, tak jsme přijali děti do adopce. Řekli jsme si: ‚Tak a teď jsme jako každá jiná rodina.‘ Mýlili jsme se.“ Knížka vypráví o dětech, které se narodily v srdci svých náhradních rodičů, které si do života přinesly různé problémy a genetickou zátěž. Život s nimi nebyl a není procházkou růžovým sadem a knížka popisuje „jiné“ rodičovství s otevřeností a zároveň v sobě nese naději pro všechny, kdo by rádi dítě osvojili nebo přijali do pěstounské péče a bojí se, zda to zvládnou. Kniha je retrospektivou, ohlédnutím za dvěma desítkami let rodinného života rodičů a jejich adoptivních dětí a dětí, které rodina přijala do pěstounské péče. Manželé Striovi postupně přijali do své rodiny osm dětí Kniha osloví zájemce o skutečné příběhy pěstounských a adoptivních rodin.

RNDr. Miloslava Striová vystudovala odbornou matematiku se zaměřením na statistiku, po ukončení studií pracovala jako programátorka. Své profesní zaměření však opustila a nyní se stará o děti, které s manželem přijali do náhradní rodinné péče. S manželem Kamilem adoptovali tři děti a dalších pět přijali do pěstounské péče. U jednoho přijatého dítěte se projevila závažná forma autismu. Díky zázemí manžela a přijatých dětí se v současné době zapojuje do aktivit neziskových organizací působících v oblasti náhradní rodinné péče, zaměřuje se na medializaci náhradní rodinné péče a života s handicapovaným dítětem.

Původní cena: 275 Kč


Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Podtitul:Příběh adoptivní a pěstounské maminky

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-262-0359-9

 • Počet stran / vazba:176 / Brožovaná

 • Rok vydání:2013

 • Kód:14502001

 • EAN:9788026203599

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Čtenářské recenze

 • Knížka se moc hezky čte a autorka i její manžel mají můj obdiv. Škoda, že se o takových lidech málo mluví.
  Láska, tolerance a víra dokážou mnoho. Pokud má někdo pocit, že musí v životě překonávat hodně překážek, měl by si určitě tuto knížku přečíst.

  - 04.07.2013

Další informace

Tisková zpráva

Referát Karla Strii
Milá paní učitelko,
Já jsem si pro vás připravil knížku od Miloslavi Striové , ktérá pojednává o životě dětí z dětských domovů. Knížka je zaměřená též na kritiku, která v dnešní době velmi často útočí na rodiny s více přijatými dětmi. Záměrem je dle mého názoru poukázat na to jak taková pěstounská péče vypadá v praxi , nežli z psychologických knížek a všech možných ůvah. V knížce vystupuje rodina Striovích která má 4děti v pěstounské péči a další čtyři v adopci. Pokud že máte zájem se dozvědět něco více, tak právě tuto knížku bych vám vřele doporučoval. Příběhy v této knížce vám poukázají na to že i v tak početné rodině která je tvořena dětmi z děckých domovu může být rovnocený duch lásky který je tím nejhlavnějším co rodina potřebuje. S pozdravem Karel

Referát Karla Strii, autorčina syna, o knize, připravený pro jeho učitelku českého jazyka. Dobrovolně si zvolil knihu svojí maminky Děti, které se rodí v srdci. V knize ho čtenáři poznají pod fiktivním jméno Martin. Je mu 15 let (2013), chodí do 8. třídy. Je hudebně nadaný a živě se zajímá o pěstounství, dokonce si založil i vlastní webové stránky. Text zveřejňujeme s laskavým svolením Miloslavy Striové.

Video s autorkou

Video s autorkou

Kontakt na autorku mila.striova(zavinac)email.cz

Český rozhlas Brno – pořad Apetýt 20. 5. 2013 rozhovor s Miloslavou Striovou

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)