Kniha měsíce 2018-10Nedostupný otecPsychologie - komiksový úvod

Kniha měsíce 2018-10Nedostupný otecPsychologie - komiksový úvod
BONUSY PRO VÁS
ČASOPISY SLEVY 30 – 70 %
Sanace rodiny

Sanace rodiny

Vaše cena s DPH
259 Kč 233 Kč
Ušetříte
Dostupnost
Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost


Autor
Podtitul
Sociální práce s dysfunkčními rodinami
Nakladatel
Portál
ISBN
978-80-262-0031-4
Počet stran / vazba
152 / Brožovaná
Rok vydání
2011
Kód
22305602
EAN
9788026200314
Obálka v tiskové kvalitě


Sociální práce s dysfunkčními rodinami
Sanace rodiny je v českém kontextu sociální práce novým fenoménem. Jde o moderní a efektivní způsob sociální práce s celou rodinou, jejíž děti jsou ohrožené v důsledku nevyhovujícího rodinného a sociálního prostředí. Kniha popisuje proces sanace rodiny i jeho specifika v různých situacích, v nichž se rodiny s dětmi nacházejí. Nevyhýbá se ani pojmenovávání rizik, která mohou s poskytováním sanace rodiny souviset nebo ji vylučovat. Výklad teorie je propojen s ukázkami z příběhů klientských rodin.
Kniha je určena sociálním pracovníkům, sociálním pedagogům a studentům příslušných oborů na VŠ a VOŠ, pracovníkům pomáhajících profesí v oblasti práce s ohroženými rodinami.
V. Bechyňová, DiS., je zakladatelkou a ředitelkou občanského sdružení STŘEP – Českého centra pro sanaci rodiny.
Mgr. M. Konvičková je sociální pedagožka, pracuje v občanském sdružení STŘEP jako vedoucí metodik raně intervenčního programu.

Fotoreportáž z křtu Sanace rodiny
V úterý 17. června v odpoledních hodinách proběhl v Literární kavárně Academia křest knihy Sanace rodiny. Autorky Věra Bechyňová a Marta Konvičková, po úvodním slově ředitele nakladateství Portál Jaroslava Kuchaře a samotném křtu knihy, diskutovaly s hosty a podepisovaly své dílo, které mapuje oblast sociální práce s dysfunkčními rodinami.

Křest knihy Sanace rodiny probíhal v příjemných prostorách literární kavárny Academica.


Jaroslav Kuchař, ředitel nakladatelství Portál, v úvodním slovu připoměl význam rodiny jako fenoménu a vyjádřil hrdost nad tím, že Portál mohl vydáním této knihy podpořit často nedoceněnou práci pracovníků s dysfukčními rodinami.


O knize pohovořily také autorky Marta Konvičková (na snímku vlevo) a Věra Bechyňová ...


... a pak se křtilo.


Program uzavřela autogramiáda a volná diskuse s autorkami.


Věra Bechyňová napsala památeční věnování také Aleně Herbergové, redaktorce nakladatelství Portál, která se nemalou měrou podílela na výsledné podobě knihy.