Pleteme veselé hračky

Pleteme veselé hračky

Mellor, Zoë

Portál, 2007

355 Kč302 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

25 veselých a hravých nápadů
Roztomilá zvířátka nebo panenky a loutky potěší každé hravé dítě. Radost bude o to větší, když mu hračku vytvoříme sami. Pletené figurky jsou báječně měkké a barevné a k jejich zhotovení stačí pár jehlic a klubíčka vlny. V knize naleznete 25 originálních návrhů na pletené hračky pro vaše nejmenší. Zkuste uplést pestrý pruhovaný míč, strakatou myšku nebo roztomilé kuřátko pro své miminko. Zahrajte si se svým předškolákem pohádku s prstovými maňásky vlastní výroby. Udělejte radost svému vnoučkovi pěkně hranatým šikovným robotem nebo dlouhatánským hadem, který umí báječně kličkovat pod židlí… V široké nabídce nápadů si vyberou začátečníci i zkušení.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Podtitul:25 veselých a hravých nápadů

 • Překladatel:Felixová, Magdalena

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-7367-334-5

 • Počet stran / vazba:144 / Pevná

 • Rok vydání:2007

 • Kód:11400301

 • EAN:9788073673345

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Odborné recenze

 • Nádherná kniha plná hraček pro menší i větší děti, které mohou šikovné maminky, babičky, tetičky… samy uplést. Kniha začíná obecným úvodem, kde autorka jasně vysvětluje postup – jakou přízi zvolit, jak proměřit a jak nakonec celou hračku dokončit. Celá kapitola je velmi názorná, s ilustracemi a velmi jasná a srozumitelná.
  Poté následuje 25 velmi podrobných a srozumitelných návodů na vytvoření hraček pro děti malé i větší, pro kluky i pro holčičky. Jsou zde jak hračky velmi jednoduché, které zvládnete vytvořit během večera, některé i za kratší dobu, tak i hračky náročnější pro zručnější pletařky. Velmi pozitivně hodnotím skutečnost, že jsou zde zastoupeny jak hračky vyloženě pro holčičky (vzdušná víla či oblékací panenka, tak i hračky pro kluky – kousavý krokodýl či nablýskaný robot). Většina hraček je však vhodná pro obě pohlaví bez rozdílu (růžové prasátko, želva s mozaikovým krunýřem…). Poslední částí knihy je střihová příloha, ze které je možno okopírovat střih na libovolnou hračku. Tato kniha by podle mého názoru neměla chybět v knihovničce žádné tvořivé maminky, babičky či tetičky. Všechny tyto hračky splňují základní a nejdůležitější kritéria pro úspěšné hračky – jsou veselé, barevné (to záleží samozřejmě na fantazii tvůrce), měkoučké – takže mazlící a hlavně, jsou vyrobené s láskou. Myslím, že většina z nich má ty nejlepší předpoklady stát se tou nejoblíbenější hračkou – spinkací.
  Sama jsem se pokusila o prstové maňásky (to nejjednodušší, co kniha nabízí) a vyšly úžasně, pleteno přesně podle popisu. Pruhovaný had plazivec dopadl také skvěle, s rybičkami jsem se trochu prala, neb tam není popis, ale pouze obrázek, ale zvládla jsem i to. Myslím, že ani s ostatními návody nebude problém.
  Knihu opravdu vřele doporučuji všem, kteří mají zájem potěšit své blízké vlastnoručním dárkem. Kniha dává přesné návody, nicméně přesto poskytuje velký prostor vlastní fantazii. Nejen pokud jde o barevnost, která je čistě ve vaší režii, ale většinu návodů lze přetvořit dle vlastní inspirace – panáček se může stát kominíkem, policistou, námořníkem či čímkoliv jiným, stačí pár malých změn. V záplavě všemožných knih určených kreativním duším s více či méně zdařilými návody je tato velmi příjemným osvěžením a skutečně dobrým rádcem.

  Kateřina Hamplová

  - Mellor Zoë: Pleteme veselé hračky

Čtenářské recenze

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)