Výchova dívek

Výchova dívek

Preuschoff, Gisela

Portál, 2007

235 Kč200 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Předmluvu napsal Steve Biddulph
Proč jsou dívky jiné než chlapci a jak jim pomoci rozkvést ve šťastné a silné bytosti? Stejně jako v případě úspěšné knihy Výchova kluků (autor Steve Biddulph), se i v této knize setkáte s vlídným a nemoralizujícím pomocníkem na cestě výchovou dítěte od raného dětství do počátků dospívání. Psycholožka, rodinná terapeutka a v neposlední řadě milující matka Gisela Preuschoff se zhostila úkolu, na který si psycholog S. Biddulph přece jen netroufl, tedy napsat moudrého a vtipného rádce o výchově děvčat. Přístup autorky je velmi tolerantní, respektuje realitu moderního světa a snaží se u rodičů spíše rozvinout vnímavost a lásku k jejich dětem, než jim vnucovat hotové odpovědi.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Překladatel:Kašparovská, Hana

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-7367-207-2

 • Počet stran / vazba:158 / Brožovaná

 • Rok vydání:2007

 • Kód:12108101

 • EAN:9788073672072

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Čtenářské recenze

Další informace

Sbohem pleny, vítej, nočníku
Pokud mají děti problém zbavit se plen, nikdy to nemá nic společného s tím, že by chtěly zlobit nebo trestat své rodiče. Spíš je to proto, že něco špatně chápou nebo se bojí toho, co se děje. V tomto období děti potřebují především trpělivost, zájem a pochopení. Tresty povedou jen k posunu nebo prohloubení problému. A potom bude stále těžší najít řešení.

Při jednom klasickém pokusu se zkouší paměťové schopnosti a ovládání impulzů osmiměsíčních batolat. Na jednom místě ukryjeme předmět a dítě ho může najít. Potom vidí, jak předmět přemisťujeme jinam. Většina dětí bude zpočátku hledat tam, kde byl předmět ukryt poprvé. Buď zapomněly, že byl přesunut na jiné místo, nebo nemohou odolat impulzu hledat ho tam, kde ho našly předtím. Z výzkumu vyplynulo, že čím byly děti starší, tím byli chlapci i dívky v tomto pokusu lepší, ale děvčata dosahovala pokroku rychleji.
S učením dítěte chodit na toaletu je situace podobná. Většina rodičů si všimla, že dívky ovládají svůj močový měchýř dříve než chlapci. Jeden výzkum zjistil, že ve dvou a půl letech plenky nenosilo 30 procent dívek a jen 15 procent chlapců. Ve třech letech to zvládlo už 70 procent dívek, ale jen polovina chlapců. Maccoby odvozuje tento rozdíl od odchylného stupně vyspělosti mozku u stejně starých chlapců a dívek. Samozřejmě že tyto všeobecné údaje mají své výjimky.
Obecně se dívky dokážou ovládat lépe než chlapci. To je vidět i u záchvatů vzteku, které jsou u jednoletých a dvouletých dívek a chlapců normální. Od tří let však mají dívky těchto záchvatů méně než chlapci. Také mají sklon se rychleji přizpůsobovat životu v předškolních zařízeních pro děti.


TIP PRO MAMINKY:

Když položíte své dceři do postýlky na prostěradlo ovčí kůži, nebude ji jen hřát. Také jí pomůže, aby se cítila v bezpečí. A když se v noci pomočí, prostěradlo je chráněno. Když potom vyčistíte ovčí kůži na slunci, zápach z ní zmizí.


Zpracováno z knihy: Výchova dívek (Portál 2007)

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)