Aby nás to spolu bavilo celý rok

Aby nás to spolu bavilo celý rok

Baxová, Miroslava

Portál, 2018

249 Kč212 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Kniha nabízí témata, která autorka zpracovala do jednotlivých projektů. Vytvořila je na základě prožitků dětí a vycházela přitom z příběhů a pohádek, písniček, říkadel, hádanek i z běžných situací. Inspirována jsou například divadelními představeními nebo vzájemnou spoluprací, která mnohdy přichází i od dětí samotných či od jejich rodičů. Každý projekt nabízí inspiraci v literárním textu, z něhož vycházejí hry, tvořivé aktivity, společné rozhovory a další činnosti.

Miroslava Baxová je učitelka mateřské školy. Řadu let se věnovala loutkovému divadlu.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Podtitul:Prožitkové učení v mateřské škole

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-262-1370-3

 • Počet stran / vazba:152 / Brožovaná

 • Rok vydání:2018

 • Kód:23209001

 • EAN:9788026213703

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Čtenářské recenze

 • Baxová, Miroslava: Aby nás to spolu bavilo celý rok - autor recenze: Lenka Štveráčková
  ¨https://tvojechvilka.cz/aby-nas-to-spolu-bavilo-prozitkove-uceni-v-materske-skole/

  Práce s dětmi je velmi zajímavá a pestrá. Je to neustálá cesta hledání způsobů, metod, forem i nápadů. Vždy, když si připravuji činnosti pro děti, tak si kladu za cíl, aby se něco nového naučily, abych jim přinesla do jejich života něco zajímavého, aby je připravené aktivity bavily a v mateřské škole byly šťastné a spokojené.

  Projekt nelze úplně naplánovat, vyvíjí se postupně, mění se, často odbočíme někam jinam, záleží vždy na mnoha okolnostech, jaké máme složení dětí, ať už věkové, či povahové, celkové naladění dětí, vnímáme dané potřeby dětí. Stanovíme si tedy cíl, čeho chceme dosáhnout, vybíráme činnosti k danému projektu, písničky, hry, pohádky, aktivity a náměty na tvoření. Říkáte si, proč zrovna projekt? Téma totiž probereme do hloubky, učíme děti spolupráci, kooperativnímu myšlení, schopnost práci dokončit. Náročná může být organizace práce ve smíšené třídě.

  V každém projektu najdete motivaci, kam chceme projekt směřovat, o čem si budete povídat, náměty na pohybové hry, cvičení, práci s textem, s pohádkami, písničky a pokusy. Na konci je vždy shrnutí, proč zrovna toto téma a co bylo našim záměrem. Bohatá fotogalerie vám pomůže všechny důležité aktivity zdokumentovat. Ty mohou probíhat vevnitř ve třídě, ale i v lese, na hřišti, prostě v přírodě.

  Díky projektům děti objevují, zkoumají, experimentují, poskytují prostor pro vlastní nápady, pro pohybové aktivity a činnosti, posilují sebedůvěru, rozšiřují poznatky o světě kolem nás, všímají si rozdílů, logických souvislostí. Metody založené na fantazii, hře, komunikaci. A mnoho dalších.

  Záměrem této příručky je se inspirovat, zkoušet nové věci, hrát si s radostí, ve smyslu – aby nás to spolu prostě bavilo. Myslím si, že se to autorce podařilo. Publikace je plná zajímavých námětů na činnosti, na náměty na výtvarné činnosti, pohybové a jiné aktivity. Kniha se mě moc líbila. Určitě ji ve své praxi využiji a rozhodně bych ji doporučila. Moc se mě líbí zpracování projektů, bohatá fotogalerie, která vás navede na činnosti. Ilustrace Patricie Koubské jsou krásné. Mám pro ně velkou slabost. Vždy mě zahřejí u srdíčka.

  Kniha je složena z úvodu, z vlastních projektů a seznamu použité literatury, dalších internetových zdrojů a tipů na odborné semináře.

  Publikace je určena učitelkám mateřských škol, studentům pedagogických fakult, kteří hledají zajímavé náměty, inspirace na aktivity a činnosti.

  - 03.04.2019

 • Baxová, Miroslava: Aby nás to spolu bavilo celý rok - autor recenze: Chensie Ips
  http://www.svet-mezi-radky.cz/2018/11/recenze-aby-nas-to-spolu-bavilo-cely.html

  Autorka Miroslava Baxová je učitelkou v mateřské škola, která se již několik let věnuje loutkovému divadlu. Díky své praxi ve svém díle informuje o různých námětech na aktivity s dětmi, které jsou zpracované pomocí projektů, zakládaných na dětských prožitcích. Na stránkách nakladatelství Portál si můžete pročíst ukázku.

  Autorka srozumitelně přibližuje mnoho témat, poukazuje na vlastní zkušenosti a promíchává tak teorii s praxí tak šikovně, že vás skutečně poučí. Dodává vám odvahu a pomáhá vytvořit své vlastní projekty na vámi vybrané téma prostřednictvím právě daných devíti ukázek, ze kterých můžete čerpat hodně rad. Můžete se jimi řídit, využít je nebo si dle nich připravit vlastní návrhy.

  Publikace obsahuje devět projektů:

  Babí léto aneb Háta a Pavouk

  Kočkování

  Nebojte se strašidel aneb Draka je lepší pozdravit

  Čertíci a knoflíkové vánoce

  Knoflíkové Vánoce

  Fanfr, Fanfr, Fanfrnoch, nastává nám nový rok

  Já mám sáně borový aneb Mapa Šumavy

  Není ucho jako ucho aneb Ušatá Amálka

  Jaro, veselé Velikonoce, pohádka Devět

  Projekty vám přibližuje pomocí:

  pohádky

  příběhy

  písničky

  říkadla

  hádanky

  Jak je vidno z barevných fotografií, které kniha obsahuje, pro děti je takové trávení času zábavné i přínosné. Odnesou si své vlastní zkušenosti, hezké vzpomínky, užijí si zábavný zážitek a naučí se kupříkladu právě nějakou zábavnou říkanku, apod.

  Autorka vás v průběhu publikace upozorňuje na různé experimenty, ale dává důraz na sledování dětí, abyste věděli, zda je činnost baví, něco jim dá či je nutné ji poopravit. V této kvalitní knize je znát, že Miroslava Baxová zkušenosti má a absolutně nic neopomenula. Některé informace by vás nejspíš ani nenapadlo sdělovat, snadno byste je přešli, ale ona vám vše zobrazuje až do podstatných detailů. Náměty obsahují vždy něco, co dětem rozšíří obzory. Nápadité zpracování jim nenásilně pomáhá se rozvíjet a poznávat svět kolem sebe, což všechny předškolní děti rozhodně ocení.

  Stejně jako předchozí obdobná publikace Vědci z mateřské školy 2. i tato by určitě měla být zařazená do pomocných titulů, používaných v mateřských školách. Učitelé si snadno rozšíří obzory a mohou náměty lehce aplikovat. Ale jak už to bývá, tak taková díla oceníme i my, maminky na mateřské, které mají doma dítko předškolního věku a nechceme usnout na vavřínech. Skvělá kniha, která pomůže kvalitně trávit čas se svým dítětem a naučit ho zas něco nového

  - 11.01.2019

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)