Když se řekne ROZCVIČKA

Když se řekne ROZCVIČKA

Ottomanská, Vladimíra

Portál, 2019

199 Kč169 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Kniha nabízí nové náměty pro vedení pohybových aktivit – metodický zásobník cviků pro nácvik a rozvoj pohybových dovedností, zásobník pohybových her a pohádkových cvičení. Ukazuje, jakým způsobem se dá využít pohybová aktivita k celkovému rozvoji dítěte – propojení s psychikou (rozvoj koncentrace, myšlení, představivosti, fantazie), rozvoj sociálních dovedností (zejména v tématu Jak se cvičí pohádka), rozvoj hrubé a jemné motoriky. Jejím cílem je přinést obecnou informaci, aby se jednotlivá cvičení mohla dobře přizpůsobit konkrétním požadavkům pedagoga na věk dětí, se kterými pracuje, na aktuální školní a třídní vzdělávací plán. Kniha též obsahuje informace o psychomotorickém vývoji dětí od narození do sedmi let a odchylkách od normálu.
Knihu využijí pedagogové mateřských škol a zájmových aktivit pro předškolní děti.
Mgr. Vladimíra Ottomanská vystudovala předškolní a speciální pedagogiku a také FTSV. Řadu let působila jako učitelka MŠ a v současné době je ředitelkou MŠ Ottománek. Také je lektorkou hatha jógy pro dospělé.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Podtitul:Pohybové aktivity pro předškolní děti

 • Ilustrátor:Koubská, Patricie

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-262-1439-7

 • Počet stran / vazba:120 / Brožovaná

 • Rok vydání:2019

 • Kód:23209401

 • EAN:9788026214397

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Čtenářské recenze


 • Ottomanská, Vladimíra: Když se řekne ROZCVIČKA - autor recenze: Lenka Štveráčková
  https://tvojechvilka.cz/kdyz-se-rekne-rozcvicka-pohybove-aktivity-pro-predskolni-deti/

  Dnešní děti se méně hýbou. Venku tráví také podstatně menší čas, než tomu bylo dříve. Hrubá motorika, pohyb, jdou ruku v ruce s řečí a jemnou motorikou. Pohyb dětí od nejútlejšího věku baví a je proto nutné je v tom podporovat. Cvičení a pohybové aktivity jsou v mateřské škole zařazeny každý den. Důležitý je i pohyb venku, na čerstvém vzduchu.

  Proto je nesmírně důležité, aby se děti hýbaly a pohyb byl pro ně naprosto přirozenou součástí dne, aby jim přinášel radost a potěšení, tak jako se smějí děti na titulní stránce novinky Vladimíry Ottomanské Když se řekne rozcvička.

  Publikace je rozdělena na čtyři části podle ročních období. Na konci publikace naleznete seznam použité literatury. Cvičení jsou seřazeny podle náročnosti od nejjednodušších po složitější.

  V knize najdete nejen jednotlivé rozcvičky, ale i informace o různých cvičebních náčiních a pomůckách, základní názvosloví a pravidla při cvičení. Každá rozcvička musí mít svůj řád. Je rozdělena na čtyři části – úvodní, motivace, část průpravnou, hlavní část a nakonec relaxace. Také jaké pomůcky budeme potřebovat k pohybových činnostem. Pohyb se děti učí nápodobou. Tři typy ikon nás v knize informují o tom, jaký by měl být prostor pro cvičení, zda se jedná o pohybové hry či nás odkazuje na samotné cviky.

  Aktivity lze přizpůsobit věku, aktuálnímu školnímu i třídnímu vzdělávacímu plánu.

  Ukázka z knihy:

  Hrušky zlátnou, léto mává,

  ptáci letí pryč.

  Světem běží čerstvá zpráva:

  Podzim drží klíč.

  Kdo to ťuká: ťuky, ťuk?

  Je to holka, nebo kluk?

  Kdepak, milí přátelé,

  jaro vstalo z postele!

  Velké pozitivum této knihy je její přehlednost, nepřeberné množství námětů na pohybové aktivity i využití ikon. Publikace je určena především učitelkám MŠ, ale i vedoucím různých zájmových kroužků. Kniha je plná her, cvičení i básniček. Rozhodně bych ji doporučila pro učitelky, které hledají zajímavé náměty pro svou práci, ale i těm zkušeným, které chtějí činnosti s dětmi něčím zajímavým ozvláštnit. Věřím, že si každý v této knize najde to své, co potřebuje právě pro svou práci s dětmi, ať už dělá cokoli.

  - 22.07.2019

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)