100 zábavných pohybových her

100 zábavných pohybových her

Suhr, Antje

Portál, 2019

199 Kč169 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Letní oslavy, stanové tábory, oslavy v nejrůznějších společenstvích, volný čas o prázdninách… Příležitostí ke slavení a pohybu se velkých skupinách naskytuje mnoho! U věkově smíšených a heterogenních skupin záleží na správné směsi her, zábavy a sportu. K tomu vám tato kniha nabízí 100 veselých a akcí nabitých her!
Knihu uvítají pedagogové a vedoucí dětských oddílů.
Antje Suhr je sportovní trenérka. Má výcvik v psychomotorických technikách a v Montessori pedagogice. Má tři děti.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Podtitul:Pro skupiny dětí od 3 do 10 let

 • Překladatel:Bezděková, Alena

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-262-1428-1

 • Počet stran / vazba:120 / Brožovaná

 • Rok vydání:2019

 • Kód:11108001

 • EAN:9788026214281

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Čtenářské recenze

 • Suhr, Antje: 100 zábavných pohybových her - autor recenze: Lenka Štveráčková
  https://www.kritiky.cz/recenze-knih/2019/100-zabavnych-pohybovych-her-pro-skupiny-od-3-do-10-let/

  Pracujete ve školní družině nebo školních klubu? Jste vedoucí pobytových i příměstských táborů? Nevíte si rady, jak zabavit děti? Dnešní děti mají málo pohybu a je třeba je dostat ven, aby se pořádně hýbaly. Publikace 100 zábavných pohybových her vám bude velkým přínosem. Kniha obsahuje výběr her pro práci s dětmi nebo i dospělými. Hry známé i nové, podle zkušeností, různě upravované.

  V životě je mnoho příležitostí k pohybu. Ať už jsou to příměstské tábory nebo letní pobytové, dále různé oslavy narozenin či smysluplné trávení volného času o prázdninách. Vždy se najde příležitost, jak si něco zahrát, pobavit se, něčemu novému se naučit a zažít přitom dobrodružství.

  V této publikace naleznete tyto typy her: na honěnou, na chytanou, s míči a předměty každodenní potřeby, štafetové, v kruhu, seznamovací, kooperativní, s využitím padáku, hry s příběhem a zábavné olympiády.

  U každé hry je uveden přesný popis hry, postup, jak hru hrajeme, jaké pomůcky budeme potřebovat, případně, jak danou hru obměnit a čím. K hraní her jsou třeba předměty každodenní potřeby, míče, padák, obruče, kroužky či tenisové míčky.

  Hry jsou různě tematicky zaměřené, s využitím různých pomůcek, ale i bez nich zažijete spoustu legrace, dobrodružství, děti se budou hýbat. Dokonce rozhýbáte i ty, kteří pohyb úplně nevyhledávají. Děti navážou řadu přátelství, něco zajímavého se naučí, rozšíří si obzory, posílí své sebevědomí, odhad, upevní své tělesné schéma, zjistí svoje možnosti, mnohdy překonají sami sebe, trénují rychlost, šikovnost, rozvíjí svou kreativitu, postřeh, koordinaci pohybů a taktiku. Hry s příběhem rozvíjí slovní zásobu, slovní projev, správnou artikulaci i představivost.

  Hry jsou určeny pro děti od 3 let – 10 let a nejen pro ně. Řadu z her lze upravit a mohou je hrát dospělí na různých akcích, jako jsou svatby, oslavy narozenin, výročí a věřím, že se rozhodně pořádně zasmějí.

  Tato příručka je určena učitelkám i učitelům mateřských i základních škol, vychovatelům, speciálním pedagogům, pro volnočasové aktivity, školní kluby, tábory i různé kroužky. Doporučila bych jí určitě i rodičům dětí, kteří hledají zajímavé inspirace, jak zabavit svoje děti.

  Pro svou práci učitelky i vedoucí příměstských táborů hledá neustále nové a nové inspirace pro různé činnosti. Tato metodická příručka se mi moc líbila a musím říci, že jsem v ní našla opravdu hodně inspirace.

  Knihu uvítají učitelky v mateřských školách, vedoucí příměstských táborů, vychovatelky školních družina klubů.

  - 21.06.2019

 • http://www.svet-mezi-radky.cz/2019/04/recenze-100-zabavnych-pohybovych-her.html

  U nakladatelství Portál vychází kvalitní tituly, které jsou bystrým pomocníkem pro aktivní rodiče, které chtějí svým dětem pomoci v rozvoji a to ať už čtením, tvůrčí zábavou či hrami. Na to se zaměřuje právě tato kniha, na rozvoj dítěte a rozvíjení společenských vazeb s vrstevníky. Ke všemu je to zábava nejen pro dítě, ale i pro rodiče, když může se svými dětmi hrát hry či sledovat jejich vývoj při hře.

  Kniha se vám otevírá prakticky bez úvodu, protože ten není potřeba. Je skutečně naplněná stovkou zábavných pohybových her, které můžete aplikovat na různých zahradních oslavách či rodinných setkáních. Děti vaši pomoc při tvorbě her ocení a ještě si pohybové aktivity pořádně užijí!

  Hry jsou obsahově rozdělené:

  Hry na honěnou

  Hry na chytanou

  Hry s míči a předměty každodenní potřeby

  Veselé štafetové hry

  Hry v kruhu

  Seznamovací hry

  Kooperativní hry

  Hry s padákem

  Hry s příběhem

  Zábavné olympiády

  Jednoduché návody pochopí opravdu každý. Není třeba být náročný čtenář. Stačí jen otevřít, vybrat si danou aktivitu a prostě si ji živě vytvořit. Samozřejmě si můžete dané hry přizpůsobit či obměňovat, ale jelikož je vše velmi snadno popsané a vytvořené tak, aby se děti pobavily (a koza zůstala celá), tak není potřeba s pravidly her nějak manipulovat či je obměňovat.

  Autorka Antje Suhr je sportovní trenérka a maminka tří dětí, má výcvik v psychomotorických technikách a v Montessori pedagogice. Už z toho důvodu je jasné, že titul je skutečně plný kvalitních her, které vaše děti zabaví a pomohou jim se zábavně rozvíjet a trávit čas.

  Prostřednictvím publikace dětem pomáháte navázat vztahy se svými vrstevníky, pohroužit se nenásilně do kolektivu a vybrušovat své sportovní i komunikační dovednosti. Máte-li stydlivější dítko, které si touží najít přátelé, pak není snadnější způsob, než jej zkusit zapojit do her, které jej pobaví i pomohou v rozvoji.

  Já sama jsem už několik her z této knihy děti naučila. Můj skoro pětiletý syn se svými bratranci a sestřenicemi si zahráli přizpůsobené verze, protože bylo nutné hrát hry uvnitř a nikoliv venku. Ale pokud je ošklivé počasí a máte prostory, tak opravdu není problém děti zabavit pomocí této knihy i v domácích prostorech. Jednalo se o Hry v kruhu a Hry s předměty, které nejsou tolik pohybově náročné. Zbylé hry budeme zkoušet, jak začne být venku hezky a syn už se moc těší.

  Jste-li rodiči, kteří chtějí, aby se vaši děti věnovaly pohybovým aktivitám a se svými kamarády si skutečně hrály a nikoliv jen seděli u tabletu či mobilu, jako je poslední dobou zvykem, pak vám publikace bude velkým pomocníkem.

  Já sama se snažím děti zabavit a hrát si s nimi a i mně po čase už dochází inspirace. 100 zábavných pohybových her mi vytrhla trn z paty. Už mi sotva dojdou nápady, protože díky své kreativitě je dokážu obměňovat a nemusím u toho pátrat na internetu, kde mi hry nevyhovovaly díky svým podivným pravidlům nebo špatně vysvětlenému návodu. Věřte mi, stojí za to věnovat svým dětem čas a tato kniha vám v tom hodně pomůže. Navíc, kdo říká, že si nemůžete zahrát s nimi? ,o)

  - 29.05.2019

Další informace

Ukázky her ke stažení:
Ukázky her na ven

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)