120 cvičení pro dobrou postavu

120 cvičení pro dobrou postavu

Raisin, Lydia

Portál, 2010

245 Kč208 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Cvičení je prevencí kardio-pulmonárních chorob, prostředkem k zachování fyzické ohebnosti a odolnosti a vůbec pomáhá k udržení dobré tělesné i duševní kondice. Kniha představuje vyzkoušený a úspěšný program každodenních deseti- až patnáctiminutových cvičení rozvržených na dobu jednoho měsíce, rovnoměrně procvičujících a zpevňujících všechny části těla. Autorka nabízí čtenářům dvě možnosti využití programu. Řízenou metodu, kdy se každodenní cvičení provádí tak, jak je popsáno v publikaci a každý měsíc se mění nabízené varianty, a osobní metodu, při níž si každý do denního programu vybírá cviky podle svého, například na procvičení určité tělesné partie, a jiná cvičení vynechává. Jednotlivé cviky jsou podrobně popsány a jsou doplněny nákresem a vysvětlením, proč tento cvik cvičit, jak při cvičení dýchat, kolikrát cvik opakovat a jaký zvolit rytmus, a jaké mohou být jeho varianty. Cvičení jsou doplněna krátkými testy týkajícími se dietetiky a zdraví.


Lydie Raisin je profesorkou tělesné výchovy a má dlouhodobé zkušenosti ve výuce a vedení tělovýchovných kurzů. Je také autorkou úspěšných publikací na téma udržování tělesné kondice a různě zaměřených programů cvičení tělesného rozvoje.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Podtitul:5 cvičení denně na dobu maximálně 15 minut

 • Překladatel:Bodnárová, Kateřina

 • Ilustrátor:Delétraz, Corine

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-7367-704-6

 • Počet stran / vazba:168 / Brožovaná

 • Rok vydání:2010

 • Kód:11202905

 • EAN:9788073677046

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Odborné recenze

 • Pokud i Vy máte chuť zlepšit své tvary a zpevnit příslušné partie Vašeho těla, doporučuji Vám knihu francouzské cvičitelky Lydie Raisin, 120 cvičení pro dobrou postavu, kterou vydalo nakladatelství Portál. Její autorka představuje ucelený program na nové kondiční cvičení pro tvarování postavy. Sama je profesorkou tělesné výchovy, praktickou cvičitelkou i autorkou úspěšných programů na zlepšení fyzické kondice a tvarování ženského těla. Kniha může být Vaším názorným průvodcem po dobu čtyř týdnů a provede Vás postupně den po dni sérií 5 cviků, které Vám denně nezaberou více jak 10-15 minut a jsou orientovány na oblasti pasu, břicha, hýždí, prsou i zad, tedy partií, na které si ženy nejvíce stěžují. Každodenní pravidelné chvilky cvičení si může dovolit každá žena, které to myslí vážně se svou postavou. Podrobné rozpisy cviků jsou doplněny malými kvízy na téma zdraví, stravování, anatomie, sport, kde můžete vyzkoušet své znalosti a ihned také zkontrolovat správné odpovědi doplněné trochou teorie. U každého cviku je kromě obrázku a popisu i jeho zdůvodnění, zvláštní pozornost je věnována dýchání, rytmu cvičení a jeho opakování v různých variantách pro odvážné a pohodlnější.


  Výhodou knihy je, že nemusíte sama sestavovat a plánovat řady cviků, protože autorka je dobře připravila, názorně rozkreslila a popsala den po dni. Pokud patříte mezi zkušenější, můžete si cviky sama kombinovat a obměňovat. V knize sice nenaleznete fotografie, které slibuje titulní stránka, ale detailně popsané obrázky jsou pro samotné cvičení možná praktičtější. A pokud vydržíte věnovat se dennímu cvičení alespoň 2 měsíce, nemůže být zklamána ani knihou, ani svou novou postavou. Potěšila mě její názornost, praktické popisy bez zbytečného balastu s důrazem na provedení vlastního cvičení cvik po cviku, den po dni i v domácím prostředí nebo jako doplněk při dalším sportu.

  Dagmar Kapustová, www.babinet.cz

  - Lydie Raisin: 120 cvičení pro dobrou postavu

 • Kdo by nechtěl cítit se dobře, zejména po padesátce. K dosažení tohoto cíle nestačí jen posedávat a snít o dobré tělesné kondici, nebo se jen zdravě stravovat. Je třeba také správně si pravidelně procvičit celé tělo. Pomůže vám k tomu kniha 120 cvičení pro dobrou postavu.

  Autorka knihy sestavila na každý den 4 cviky, které by neměly trvat déle než 15 minut. Cviky jsou vždy konkrétně cíleny na svaly, klouby, páteř, posilování, protahování, jak kdo potřebuje.

  Jako součást recenze jsem začala sama některé cviky používat. U starší generace je třeba, pokud nejste zrovna v kondici, vycházet napřed z cviků jednodušších a pozvolněji. Časem se jistě nebudete vyhýbat ani náročnějším cvikům, chce to jen vytrvat. Překvapí vás, jak lépe se zanedlouho budete cítit a jak se každodenní cvičení stane součástí vašeho života. Proto mohu vřele tuto knihu doporučit jak mladší, tak starší generaci.

  Jana Kunová
  Zdroj: www.seniorklub.cz

  - Lydie Raisin: 120 cvičení pro dobrou postavu - rec. J. Kunová

Čtenářské recenze

 • Publikaci jsem si oblíbila, jednak je v ní skvělý popis jednotlivých cviků - soubor pro týden cvičení na 1 měsíc s obrázkem a pak podrobnější popis, jak cvik provádět, jeho efekt - důvody proč ho procvičovat, doporučovaný počet opakování a varianty provedení. Knihu navíc oživuje kvíz. Cvičit můžete podle návodu nebo si vybírat a vytvářet svojí vlastní sestavu. Pokud patříte k lidem, kteří nemají rádi cvičení v posilovnách, chtějí cvičit svým tempem, nebo kdy se jim to hodí, vřele doporučuji. Pokud chodíte někam cvičit, tak jako doplnění ke stávajícím cviků.

  - 07.11.2013

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)