Mikulášský týden je tady! Využijte slevy 20 % na tištěné knihy!

Psychologie pro děti

Jak to chodí v lidské hlavě

Tištěná kniha (2016)

0 % 5 recenzí

239 Kč

299 Kč −20 %, ušetříte 60 Kč

Dodání 1-2 dny

Doprava od 59 Kč Možnosti dopravy Od 1 000 Kč doprava zdarma

Tištěná kniha (2016)

Ilustrátor
Libor Drobný
Počet stran
116
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Typ produktu
Tištěná kniha
Kód
11311301
EAN
9788026210078
Nakladatelství
Portál
ISBN
978-80-262-1007-8
Obálka v tiskové kvalitě
Stáhnout obálku

O knize  

Cílem knihy je zprostředkovat dětem co nejpřitažlivější formou základní povědomí o psychologii, a to tak, aby byly informace co nejsnáze pochopitelné i pro nejmladší čtenáře. Jednotlivé kapitoly se věnují například našemu vnímání, citům a pocitům, pozornosti, paměti, učení apod. Celým textem se prolíná příběh kluka Filipa, který tematicky a zábavnou formou doplňuje příslušné odborné informace. Čtenáře při četbě provází mozek Filipa – hlavního hrdiny. Kniha je určená především dětem školního věku, ale ocení ji i jejich rodiče a pedagogové. Petra Štarková je psycholožka, autorka článků, povídek, fejetonů a pohádek. Publikovala v řadě časopisů včetně Psychologie Dnes. Přednáší ve školách.

O autorech

Petra Štarková je psycholožka, soudní znalkyně a autorka dětských knížek. V Portále jí vyšly mj. knihy Jak to chodí v lidské hlavě (pravděpodobně jediná naučná kniha o psychologii, určená přímo dětem) a Jak se dostat z maléru (občanskoprávní encyklopedie). Obě byly vybrány do katalogu Nejlepší knihy dětem a první z nich byla nominována na Zlatou stuhu.

Všechny knihy autora

Libor Drobný Libor Drobný (1984) je známý český ilustrátor, jehož obrázky zdobí řadu knih pro děti. Je skutečně hrdý na svou Velkou knížku Praha pro malé vypravěče (2017). Jedná se o detailně ilustrovanou knihu o Praze. Slouží jako podnět pro dětskou fantazii a inspiruje k vyprávění příběhů nejmenší čtenáře. K jeho autorským knihám patří dále titul Jak Kubík přestal být mlsný. Tato knížka o zdravém stravování vyšla v roce 2015 a vše je v ní představeno pomocí bohatých ilustrací ze země skřítků. Má velmi rád komiksy a v roce 2016 vydal Suri a Katu, komiks s detektivní zápletkou. Spolupracuje s časopis pro děti. Ilustroval řadu knih nakladatelství Portál, například Jak přežít, když se často bojím nebo Kdo zatočí s Naschválníkem.

Všechny knihy autora

Recenze (5)

  • Datum 19. 5. 2017

    Jak vysvětlit dětem, co se děje v lidské hlavě - Martina Mičková
    martinamickova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=585803

    To, že se psychologie zabývá chováním, prožíváním a jednáním lidí není žádná nová věc pod sluncem. Pochopit lidskou psychiku je složité. Snad proto jsou knihy o psychologii určeny převážně dospělým čtenářům.

    Psychologie pro školáky je vidět na pultech jen velmi zřídka. Velmi mě proto potěšilo, když jsem objevila publikaci Jak to chodí v lidské hlavě s podtitulem Psychologie pro děti. Autorkou je psycholožka Petra Štarková a vydalo ji nakladatelství Portál.

    Ukazuje dětem, jak náš mozek přijímá prostřednictvím pěti smyslů informace, co je to pozornost, motivace, paměť, temperament, inteligence, povaha, vědomí i bezvědomí.

    Celou knihou prostupuje příběh Filipa, který měl úraz a utrpěl otřes mozku. Jeho zážitky jsou vepsány v oranžově zbarvených rámečcích. I ostatní text je barevně odlišen: v modrých rámečcích je to, co „říká“ Filipův mozek, v zelených rámečcích pak složitější informace pro starší děti. Zajímavé je také tzv. Kulturní okénko, které představuje kulturní zážitky, jež se nějakým způsobem dotýkají určité části lidské psychiky (za příklad filmu, který se odehrává ve světě naší fantazie, je považován Nekonečný příběh).

    Vtipné ilustrace Libora Drobného dodávají textu správný šmrnc. Téměř na každé straně najdete „ nějaký ten mozek“. Publikace je určena dětem školního věku. S chutí se do ní začtou určitě i rodiče a pedagogičtí pracovníci.

    Přečíst celou recenzi Zavřít
  • Datum 29. 6. 2016


    www.vasedeti.cz/tipy-a-rady/knihy-casopisy-film-divadlo/recenze-jak-to-chodi-v-lidske-hlave-psychologie-pro-deti/

    Štarková, Petra: Jak to chodí v lidské hlavě

    Sylva Beránková

    Taky se dostáváte do situací, kdy nevíte, jak dětem vysvětlit co, jak, proč atd.? Proto jsem se nadšeně pustila do čtení knížky Jak to chodí v lidské hlavě, která je určena pro děti. Jsem strašně ráda, že konečně přišel někdo s nápadem, jak z psychologického hlediska něco vysvětlit dětem.

    Tak takhle začíná publikace určená hlavně dětem. To ale neznamená, že rodičům je vstup zakázán. Kniha je o psychologii, určena nejenom pro dětské čtenáře, ale každému, kdo by se rád dozvěděl něco zajímavého o fungování lidské psychiky, citech, inteligenci, paměti a dalších věcech. Nebo jinak řečeno, jak to funguje v lidské hlavě. Publikace je rozdělena do 31 krátkých kapitol. Celým textem vás bude provázet chlapec Filip, kterému se stane úraz a díky tomu skončí v nemocnici. Zábavnou formou se dozvíte něco o citech i pocitech, vnímání, paměti, učení, inteligenci, myšlení, motivaci, fantazii, o strachu, obavách, soustředění, vědomí a bezvědomí, sebevědomí, sebeprosazování, sebeovládání, kde najít pomoc nebo co můžete udělat pro svůj mozek.

    Je toho teda daleko více, jenom jsem uvedla pár kapitol, na které se můžete těšit. Díky barevnému provedení je čtení knihy opravdu pojato hravou formou. Příběh kluka Filipa provede děti celou publikací a odborné informace zábavně vysvětlí a doplní. Příběh začíná Filipovou nehodou, kvůli které musí do nemocnice, kde se postupně dozvídá všechno o práci mozku. Teda, alespoň to nejdůležitější. V oranžovém rámečku je vždycky příběh Filipa a jeho přátel, rodičů. Tady se dozvíte Filipův příběh, jeho obavy, strach, zvědavost nebo zvídavost dozvědět se nové věci. Modrý rámeček je Filipův mozek. Ten vám bude vyprávět, jak na různé situace reaguje, co se v něm děje a také proč to tak je. Zelený rámeček je určený pro zkušenější čtenáře, protože tady mohou být složitější informace. Např. vysvětlení optického klamu, poruchy paměti, pyramida lidských potřeb, atd. Mozky a ozubená kolečka vám nabídnou lehký úkol nebo něco k přemýšlení. A kulturní okénko zase přirovnání k nějakému filmu nebo pohádce.

    Za sebe publikaci doporučuji všem. Kniha se nemusí číst od začátku do konce. Můžete si vybrat, co chcete číst. Zda jenom Filipův příběh, co říká mozek nebo odborné informace. Tudíž si myslím, že kniha je vhodná pro širokou věkovou skupinu. Děti se lehkou, nenásilnou hravou formou dozvídají základní informace o psychologii. Což je úžasná věc. Také pro rodiče bude publikace určitě přínosem. Číst si můžete společně s dětmi a s těmi většími zároveň různé situace hned probírat a rozebírat.

    Přečíst celou recenzi Zavřít