Pracovní listy pro rozvoj tvořivosti a čtenářské gramotnosti u dětí od 5 l

Jak na pohádku

Tištěná kniha (2024)

0 % 2 recenze

160 Kč

189 Kč −15 %, ušetříte 29 Kč

Dodání 1-2 dny

Doprava od 59 Kč Možnosti dopravy Od 1 000 Kč doprava zdarma

Tištěná kniha (2024)

Ilustrátor
Martin Hanschild
Počet stran
64
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2024
Typ produktu
Tištěná kniha
Kód
23313001
EAN
9788026221579
Nakladatelství
Portál
ISBN
978-80-262-2157-9
Obálka v tiskové kvalitě
Stáhnout obálku

O knize  

Pracovní listy seznamují předškoláky a mladší školáky s úvodem do literární tvorby, odkrývají dětem zákonitosti toho, co dělá příběh příběhem, učí je vymýšlet postavy, prostředí, i vlastní svět každého vyprávění. Malým tvůrcům ukazuje, jak rozvíjet jazykové prostředky, fantazii, imaginaci a zároveň se i tvůrčím způsobem dívat na okolní svět. V rámci sebepoznání se děti naučí mapovat a interpretovat vlastní zážitky a emoce. Kromě samotného psaní se listy zaměřují i na to, jak dále s příběhem pracovat, vytvořit si vlastní knihu i s obrázky, stolní hru, nebo kde nasbírat inspiraci.
Ludmila Bakonyi Selingerová je autorka, maminka, učitelka a divadelnice. Napsala mnoho knih pro děti. V Portále vyšla její kniha Kdo zatočí s Naschválníkem.
Martin Hanschild je ilustrátor knih pro děti a výtvarník.

Ke stažení

O autorech

Ludmila Bakonyi Selingerová je autorka, maminka, učitelka a divadelnice. Napsala mnoho knih pro děti. V Portále vyšla její kniha Kdo zatočí s Naschválníkem.

Všechny knihy autora

Hanschild, Martin

Martin Hanschild je ilustrátor knih pro děti a výtvarník.

Všechny knihy autora

Recenze (2)

  • Autor recenze Bára Veselá Datum 6. 11. 2024


    Bakonyi Selingerová, Ludmila: Jak na pohádku - autor recenze: Bára Veselá
    https://www.instagram.com

    Prázdniny jsou tu za 3... 2... 1...! A s nimi kromě výletů a dovolených taky čas, kdy se učitelé a učitelky docela dost věnují sebevzdělávání a přípravě dalšího školního roku.

    Pokud jste prvostupňař(ka), akční učitel(ka) ve školce nebo prostě kdokoliv, koho obklopují malí zvědavci, určitě zbystřete u sešitu Jak na pohádku (Portál, 2024). Tohohle průvodce světem příběhů a knih stvořila @ludmilabakonyi , zkušená autorka příběhů pro děti. A její vášeň pro příběhy jde v těchto pracovních listech hodně poznat.

    Postupně se děti mohou naučit pracovat se slovy, vytvořit pohádkovou postavu, vystavět neobvyklý příběh... Dokonce autorka dětem a jejich dospělým průvodcům prozradí, proč namíchat do příběhu tajné přísady a které to vlastně jsou!

    Pokud s dětmi během roku projděte všech 28 kapitol/úkolů, je dost pravděpodobné, že na konci před sebou budete mít malé spisovatele s vlastní knížkou v ruce. Nebo přinejmenším knihonauty nadšené z dobrodružné cesty světem příběhů.

    Za knihu moc děkuji @nakladatelstviportal

    a těším se, s kým se vydám za knižním dobrodružstvím...

    (Snad jen jednu malou, malilinkou výtku bych tu měla - v básničce na straně 15 se zdá, že snad včely vyrábí med z pylu... Je to stejná rozčilující drobnost z kategorie ježci/jablíčka a zajíc/nora, jejichž stálý výskyt v knihách mě nepřestává zlobit.)

    autor recenze: Bára Veselá
    https://www.instagram.com
    Přečíst celou recenzi Zavřít
  • Autor recenze ? Datum 6. 11. 2024


    Bakonyi Selingerová, Ludmila: Jak na pohádku - autor recenze: ?
    https://www.instagram.com

    Jak na pohádku je soubor námětů rozvíjejících tvořivost a čtenářskou (pre)gramotnost dětí od 5 let. Jsou seřazeny dle náročnosti, takže zatímco na začátku se s dětmi věnujete rýmům, hádankám a obrázkovému čtení, přes popis hlavního hrdiny a plánování zápletky se dostanete až k vlastnímu světu, mapě příběhu, tvorbě ilustrací a loutkovému divadlu.

    Nápady jsou to neotřelé a oceňuji spoustu tipů, jak dál na tématu pracovat. Dospělí čtenáři se dočtou, proč je dobré se s dětmi jednotlivým aktivitám věnovat a jak je správně provádět.

    Přečíst celou recenzi Zavřít

Napsali jsme o knize

Jak na pohádku

Knižní novinky

Jak napsat příběh, pohádku či rovnou knihu? Poradí titul Jak na pohádku

Přečíst článek