Souboje barev

Souboje barev

Tullet, Hervé

Portál, 2017

99 Kč84 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Původní cena: 225 Kč, celková sleva: 56 %

Netradiční sešit Hervé Tulleta, oblíbeného autora Knížky a Barev, nabízí dětem na každé dvojstraně skvělá prostředí pro nesmrtelné souboje pastelek, tužek a fixek. Zábavná kniha jak pro dvojici, tak samotné dítě rozvíjí představivost a výtvarné cítění, ale především nabízí materiál na spoustu času legrace.
Hervé Tullet je francouzský umělec, autor řady knih pro děti. V Portále vyšla jeho Knížka a Barvy.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Podtitul:Knížka na čmárání s Hervé Tulletem

 • Překladatel:Bedřich, Martin

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-262-1163-1

 • Počet stran / vazba:64 / Brožovaná

 • Rok vydání:2017

 • Kód:11312001

 • EAN:9788026211631

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Odborné recenze

 • Nový knižní počin „Souboje barev“ od známého francouzského autora interaktivních knížek Hervé Tulleta vybízí všechny malé umělce k boji s barvami.

  Kniha je pracovním sešitem plným fascinující změti postaviček, brouků a zvířat a přímo láká vzít si do ruky pastelky a připojit se k barevnému souboji. Žádné opatrné tahy, pěkně směle do toho!

  Už obal knihy s počmrkanými bojujícími figurkami napovídá, že si děti nemusí pro tentokrát dělat starost s hlídáním linií, řešit výběr barev a správné proporce. Vše je dovoleno. Děti mohou (konečně!) popustit uzdu fantazii a vrhnout se do rozmanitých úkolů. Těmi jsou třeba souboje s mravenci, komáry, roboty či vesmírnými tělesy, dále například útěk z labyrintu, maskování dravých ryb nebo trnů na růžích.

  „Paráda! Bitva s hrachovou kaší… Ať je tu co nejvíc skvrn!“

  „Bez těch komárů by to vážně bylo místo snů… Můžeš s tím svou černou fixou něco udělat?“

  U některých aktivit zadání chybí a autor nechává prostor dětem, jakým směrem se bude jejich barevná hra ubírat. Formát knihy je větší než A4 a tedy prostoru pro „akci“ je víc než dost. Rovněž stránky z pevného papíru jsou uzpůsobené snést téměř jakékoli výtvarné řádění. Tullet sází na pestré a syté barvy a jednoduché pokyny.

  Tato „knížka na čmárání“ všechny malé výtvarníky také rozvíjí, dělá to však velmi nepozorovaně. Ať už u dětí pomáhá pěstovat lásku k estetičnu a výtvarnému umění, rozvíjet fantazii a kreativitu nebo budovat senzomotorickou koordinaci či jemnou motoriku ruky.

  Mé dětské „já“ jásá nad tím, co pro děti autor připravil a ráda bych se nevázaně a bez servítků do barevné bitvy pustila. Mé dospělé a usedlejší „já“ zahanbeně přiznává, že bych si s některými úkoly snad ani nevěděla rady. Na trhu plném sešitů pro předškoláky a pracovních listů k nácviku všech možných dovedností vítám publikaci, u které budou slavit úspěch ze splněných úkolů bez rozdílu všechny děti.

  Mgr. Markéta Boťánková, speciální pedagog - logoped

  Recenze byla zpracována pro nakladatelství Portál

  - Tullet, Hervé: Souboje barev: ČMÁRÁNÍ PŘIKÁZÁNO - recenzent Mgr. Markéta Boťánková

Čtenářské recenze

 • Tullet, Hervé: Souboje barev - Petr Balada
  kultmix.cz/kult-mix-doporucuje-herve-tullet-souboje-barev/

  Dost bylo stupidních relaxačních omalovánek! Konečně je tu zábava pro chlapy. Tedy alespoň pro ty, kteří si uchovali duši malého kluka, co se ve škole nudil. Hervé Tullet totiž komerčně vytěžil moment, kdy jsme v lavici při hodinách nudné výuky nevěděli, čím zabít čas a po ruce byl jenom papír a tužka. Tehdy se rozhořely nelítostné souboje, zrodila se monstra, vesmírné koráby a vůbec ilustrace, které dávaly smysl jenom nám samým. Koumák z Francie načrtl v Soubojích barev spousty výchozích situací. Postavil proti sobě bojové šiky rozličných nepřátel od rytířů po emzáky a jejich osud ponechal v rukou toho, kdo vládne tužkou s ostrým hrotem. Na jiných stránkách pro změnu jen ohraničil arénu, a co se bude odehrávat uvnitř, nechal na naší fantazii. Pohrál si s labyrinty, místo vyplnil i tvary a postavami, které po vymalování příslušnou barvou zmizí. A díky bohatýrským rozměrům knihy (cca 28 na 32 cm), kdy je navíc většinou využit celý prostor dvoustrany, nemusíte být na všechnu ty fantaskní zábavu sami. Souboje barev prostě nejdou nedoporučit.

  PS: Pokud se vám někdo bude snažit namluvit, že je to pro děti, tak prostě jenom ztratil (a nebo ani nikdy neměl) duši malého kluka :-)

  - 19.05.2017

 • Kde mohou závodit vaše pastelky - Martina Mičková
  martinamickova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=594410

  Dílo francouzského autora Hervé Tulleta je vskutku netradiční. Ať už jsem pracovala s jeho publikací Knížka nebo Barvy, vždy jsem byla příjemně překvapena.

  Nejčerstvějším dílem tohoto spisovatele, které se objevilo na pultech českých knihkupectví, je nedávno vydaný sešit pojmenovaný Souboje barev. Nabízí dětem na každé dvojstraně skvělá prostředí pro nesmrtelné souboje pastelek, tužek i fixů. Zábavná kniha je určena jak dvojicím soupeřů, tak jednotlivcům. Rozvíjí dětskou představivost a výtvarné cítění, ale především nabízí materiál se spoustou zábavných grafomotorických cvičení.

  Nejprve jsme uspořádali závody pastelek. Každá barva měla svou dráhu a závodili celkem čtyři děti. Přikládám foto z našich „závodů“. Na jiné straně jsme si mohli zvolit, zda necháme vyhrát žluté či bílé rytíře na koních. Záleželo na tom, které jsme černým fixem vymazali. Stejnou techniku jsme zvolili i u karetních symbolů. Pokud jsme nechybovali, výsledkem bylo červené srdce na černém podkladě. A co na závěr? Po všech soubojích si zasloužili malí výtvarníci pochvalu v podobě medaile, kterou si mohli vybrat a vybarvit.

  Ojedinělou publikaci vydanou letos nakladatelstvím Portál bych doporučila všem dětem od té doby, kdy budou umět držet v rukou pastelky.

  - 19.05.2017

 • Tullet, Hervé: Souboje barev - Kyller
  www.vasedeti.cz/tipy-a-rady/knihy-casopisy-film-divadlo/recenze-souboje-barev/

  Asi všechny děti velmi rády malují. Na papír, na zeď, na zem, prostě kamkoli. Nabídku na recenzi knihy Hervé Tulleta – Souboje barev, kterou vydalo nakladatelství Portál, jsme tedy přijali s nadšením. Francouzský autor Hervé Tullet se už řadu let věnuje knižní tvorbě pro nejmenší. Možná si pamatujete na knihu Barvy.

  Přiznám se, že jsem moc nevěděla, co přesně od knihy mám očekávat. Knihy Hervé Tulleta jsou vlastně takovými „open mind“ knihami. A právě proto jsem na knihu byla velmi zvědavá.

  Mile mě překvapila. Nejprve jsme si ji spolu s dětmi prohlédli. Je plná obrázků, labyrintů, úkolů atd. Děti jásaly, že konečně mají i ony nějakou knihu „vymalovánek“, jako má maminka. To ale není přesné vyjádření, tady je čeká spoustu úkolů, malování, čmárání…

  Hned si pak začaly vybírat, co si vymalují. Ze všeho nejvíc je zaujaly ryby. Úkolem bylo modrou pastelkou vybarvit ty ryby, které je děsí. Tohoto úkolu se ujala 3letá dcerka a 6letý syn.

  Oba se snažili vymalovat ryby poctivě, v klidu a bez přetahování. Ptali se mě, proč právě modrou pastelkou? Pozadí obrázku bylo modré a cílem tedy asi bylo, aby ty děsivé ryby splynuly s pozadím a nebyly už tak děsivé.

  Děti mohou malovat, nebo jen čmárat. Vše je v knize dovoleno. A o to přesně jde. To je to, co se dětem na knize nejvíce líbí. Nehlídat, jestli nepřetahují. Nemuset se na to tolik soustředit. A to se moc líbilo i mně. Prostor pro takové obyčejné čmárání. I to podle mě dětem pomáhá rozvíjet se.

  Syn se dokonce rozhodl, že knihu vezme ukázat do školky a i tam měla velký úspěch.

  Kniha je vytištěna na pevném papíře, je tedy možné malovat pastelkami, voskovkami, fixkami, vodovkami. Prostě čímkoli, co vás napadne a co vám přijde pod ruku. Pokud se tedy rozhodnete knihu si pořídit, doporučuji si zároveň nakoupit dostatek různých výtvarných potřeb.

  Souboje barev nejsou ale určeny jen pro děti. Tedy alespoň podle mě ne. Na své si přijdou všechny věkové kategorie. Děti, rodiče, prarodiče,… Všichni si najdou úkol přesně pro sebe.

  - 19.05.2017

 • Čmárání povoleno... co povoleno, přikázáno! - Tereza Špetlíková
  spetlikova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=589111

  Omalovánky, jak dokazují ty moderní s přídomkem antistresové, baví děti i dospělé. Úkolem je vybarvovat obrázky bez přetahování kontur.

  Speciálně menší děti s tím mívají problém, ale teď je tu knížka na čmárání, která těmto nešťastníkům vytrhne trn z paty! Seznamte se s Hervé Tulletem a jeho Soubojem barev!

  Hervé Tullet, mnohostranný francouzský umělec, se specializuje na knihy pro děti. V Portále vyšly už dvě jeho publikace: Knížka a Barvy, jež se obě těší velké oblibě, a to i mezi propagátory Montessori filozofie. Všechny tři knihy jsou vhodné zejména pro předškolní děti, které se s jejich pomocí učí nové věci skrze vlastní tvořivost. Jedná se o netradiční, interaktivní a velmi zábavné publikace!

  Pojďme se blíže podívat právě na novinku Nakladatelství Portál, kterou je kniha Souboje barev – různorodá hřiště a bitevní pole pro pastelky nebo fixy. Nápad na souboje pomocí čmárání mi dává velký smysl. Malé děti se mohou po libosti vyřádit a „nebrzdí“ je, až na specifické strany s ringem nebo mřížkami, žádné hranice (bohužel ani ty z papíru).

  Zkoušela jsem několik různých stran, odlišného stupně obtížnosti s celkem třemi dětmi různého věku a pohlaví. S mým téměř dvouletým synem si hrál tatínek, a od té doby se kniha v podstatě stala běžnou součástí konferenčního stolku v našem obýváku. Čmárání na různobarevné obrázky se silnou konturou ho moc baví. Do té doby o malování v podstatě zájem nejevil, je to pro něj příliš klidná činnost. Ale „bojovat“ hrotem tužky na tužku, brát a střídat si pastelky, to ho rozhodně baví!

  Jako druhá omalovánky vyzkoušela podobně stará holčička mé kamarádky. Ta si bojové scény moc neužila, za to se jí líbily volnější políčka, kam chtěla malovat od maminky, nebo občasné odpočinkové listy na klasické vymalování. Této mamince se omalovánky dokonce zdály agresivní. Říkala mi, že tam je samé násilí a smutné obličeje, ale nutno dodat, že si vždy nepřečetla úkoly na stránce (například vymalovat modrou všechny ryby, kterých se bojíme apod.)

  Třetí a poslední „tester“ byla přes tři roky stará holčička, dcera mé sestřenice. Ta byla jedním slovem nadšená. Souboje, už i ty složitější, kde se vedou tužky po klikaté cestě proti sobě nebo se snaží projít bludištěm a cestou počmárat pár příšer, chtěla opakovat stále dokola. Sice jí k tomu úplně stačila pastelka jedné barvy (kniha u většiny bitev navrhuje pravidla barevnosti), ale byla dokonale šťastná.

  Myslím, že Souboje barev mají co nabídnou už velmi malým dětem (od doby, kdy udrží tužku), ale zaujmou i ty starší, které jsou samy schopny prolézt bludištěm (bez procházení zdmi). Troufám si tvrdit, že se zabaví ještě i malí školáci, zvlášť chlapci! Každá stránka obsahuje úkol (ne všude je však explicitně vyjádřen!), každý z nich je jinak obtížný, některé strany jsou bojové, jiné tvořivé, další trénují logiku nebo motoriku. Každopádně na všech se trénují barvy (a čmárání). A proto vybarvi, namaluj, rozsviť, poskvrň, zachraň, vyber, změň, zlikviduj, počmárej, vymaž, začerni nebo odstraň... Připravit, pozor, TEĎ!

  100 %

  - 19.05.2017

 • Souboje barev - zábava pro celou rodinu! - Chensie Ips
  svet-mezi-radky.blogspot.cz/2017/03/recenze-souboje-barev-herve-tullet.html

  Neobvyklá kniha plná kreativních úkolů je horkou novinkou nakladatelství Portál. Úžasné video o ní vypovídá hodně a díky tomu mě výtisk zaujal na první pohled. Prostě jsem se zamilovala a měla jsem důvod. Kniha totiž není pouze pro malé a větší, ale dokonce i pro dospělé, kteří se při tvoření úžasně uvolní a naberou ztracenou energii a inspiraci. :o)

  O čem Souboje barev vlastně jsou? To je jednoduché. Mají své poslání. Přinášet klid a mír, inspiraci a podporu v kreativitě do domácností českých i zahraničních. Na této knize je skvělé, že nezáleží na kultuře, ale pouze na lidském chápání.

  Ráda bych vyzdvihla způsob, jakým je kniha sestavená. Ačkoliv své čtenáře navnadí na způsob, jakým svou knihu znetvoří nebo naopak vyzdobí, tak dává také možnost provést úkoly různorodě, a tak je klidně úplně možné mít doma několik takových knih a vyřádit se na nich podle toho, co vás právě k danému úkolu napadne. Pravda, ne všechny úlohy vybízejí k takovému tvoření, ale většina taková je. Takže v případě, že potřebujete přesně říct, co dělat, tak vám kniha vyhoví. :o)

  Čím vším můžete do díla kreslit? Stránky jsou silné a pevné, ale já osobně nemám ráda, když fixy prosvítají, takže jsem se rozhodla pro využití voskovek, pastelek, barevných propisek a uhlů. Dokonce jsme vyzkoušeli i vodovky. Zkrátka vaší pestré touze se meze nekladou a pokud chcete, můžete využít cokoliv, protože kniha je vyrobena přesně tak, aby tyto barevné hrátky nejen přežila, ale ještě vás plnohodnotně pobavila! ,o)

  V úvodu jsem vám oznamovala, že dílo je i pro dospělé a nemluvila jsem do větru. Jelikož jsem měla tu možnost vidět u barevných soubojů děti, dospívající i dospělé, (uspořádala jsem totiž souboje doma) mohu říct, že dospělí si to užili snad ještě více než děti. :o))

  Souboje v praxi:

  3 - 4 roky

  Můj téměř tříletý syn s čtyřletou neteří měli vlastní hlavu a spolupracovali tak leda spolu. Kreslili podle svých pravidel a úkoly brali s rezervou. Nemohu říct, že by si hezky nepokreslili, ale plně nevyužili potenciál díla.

  6 - 10 let

  Dva synovci se na to úkoly vrhli a brali to opravdu vážně. Nejvíc je potěšili roboti, barevné souboje a válka ve vesmíru, kde se neskutečně vyřádili. Takhle je obvykle vídávám jen u tabletů nebo při fotbale, takže mě hodně potěšilo, že se opravdu skvěle zabavili. Knihy totiž obvykle bojkotují.

  15 - 35 let

  Puberta proti dospělosti se osvědčila také skvěle. Zatímco švagra chytala křeč do rukou, synovec ho prostě doslova barevně natřel. V tu chvíli mi bylo jasné, že Souboje barev vlastně suplují i společenské hry, u kterých se rozvíjí myšlení.

  Já sama jsem si dílo ozkoušela, když jsem si k němu po perném dni sama sedla. Byla jsem psychicky unavená a čekala mě ještě spousta práce. Ulevilo se mi, když jsem začala vybarvovat (svou) zelenou zahrádku. Pocítila jsem neskutečný klid a znovu se do mě vlívala energie. Konečně jsem našla kresby pro mě. Nejsem ten typ na mandaly nebo meditačním omalovánky, neposkytují mi dostatek kreativity. Jen vybarvovat bez přemýšlení mě nebaví. U této knihy je velké plus, že je plná inspirace, ať už je úkol jednoduchý nebo složitější. A právě tím si mě dokázala získat.

  Neholdujete omalovánkám jako já? Pak jsou Souboje barev konečně dílem pro nás. Přirovnáním k obyčejným omalovánkám byste této knize velmi uškodili, tohle je nový a jedinečný způsob využití pastelek, voskovek a dalších pomůcek k malbě či kresbě.

  Recenze na tuto knihu se mi nepsala snadno hlavně z toho důvodu, že nejde o klasický titul. Hodnotné dílo není snadné posuzovat, tušíte proč? Protože jsem se do Souboje barev natolik zamilovala, že není snadné jej vidět objektivně. Musela jsem se zamyslet. Opravdu mají Souboje barev nějaké vady, které by čtenářům-kreativcům-umělcům mohly vadit? Nemyslím si, že by se něco takového našlo. Papír je kvalitní, úkoly složité i jednoduché a pro každého něco. Velikost této knihy je naprosto úchvatná a o to lépe se využívá.

  Komu bych Souboje barev doporučila? Všem milovníkům kreativity. Na věk nehleďte! Tato kniha vás nevrátí do dětství, zůstanete dospělými, ale konečně i s pastelkou v ruce budete sami sebou. Jste deprimovaní? Zasekli jste se a nic vás nebaví? Máte těžký den a děti zlobí? Se Souboji barev uvidíte svět opět barevně. :o)

  Knižní obálka:

  Je prostě skvělá. Zobrazuje přesně to, co má čtenář očekávat. Díky obří velikosti je prostě k nepřehlédnutí. :o)

  - 19.05.2017

 • Tullet, Hervé: Souboje barev - Medvědářka Medvědí
  medvedioaza.blogspot.cz/2017/02/souboje-barev-herve-tullet.html

  Netradiční sešit Hervé Tulleta, oblíbeného autora Knížky a Barev, nabízí dětem na každé dvojstraně skvělá prostředí pro nesmrtelné souboje pastelek, tužek a fixek. Zábavná kniha jak pro dvojici, tak samotné dítě rozvíjí představivost a výtvarné cítění, ale především nabízí materiál na spoustu času legrace.

  Netradiční kniha pro rozvoj fantasie s pořádnou dávkou legrace.

  Je kouzelná. Je veselá a rozverná. Je tak hravá, že i pohled na její obálku vykouzlí úsměv.

  Nejdříve jsem měla ten nápad, že bych knihu dala dětem do družiny mojí dcery a paní učitelka by přímo na dětech vyzkoušela, jak na ní budou reagovat. Jenže tahle kniha je potvora mazaná. Už když do ní nakouknete poprvé, tak víte, že vás to bude bavit. Obrázky sami zvou, aby jste vzali do ruky pastelku, fixu nebo i jen obyčejnou tužku a šli řádit. I já tomu nakonec podlehla a byla krkna. Večer jsem s ní zalezla do postele, připravila si barvičky a ruka si už dělala sama co chtěla. Největší potěšení měla z odstranění komárů.

  Pak se ke knize dostala dcera a to jsem jen z pokoje slyšela smích a všemožné destrukční zvuky, jak likvidovala tu ufony, tu roboty a další příšerky. Byla jsem moc ráda, že ji kniha pohltila jako mě.

  Pokud si chcete užít legraci a pobavit se, tak směle do ní. Smích sbližuje a tady se to podařilo dokonale.

  - 19.05.2017

 • Tullet, Hervé: Souboje barev - Lucie
  www.knihydetem.cz/listujeme/listujeme-souboje-barev-knizka-cmarani-herve-tulletem/

  Souboje barev jsou po Knížce a Barvách třetím počinem Hervého Tulleta, který vyšel v češtině. Už měkké desky naznačují, že tohle není ani tak kniha, jako spíš pracovní sešit. Tullet totiž chce, abyste dali dětem pastelky a nechali je vydovádět se.

  Prcek nemá rád omalovánky. Nudí ho. Vybarvovat vymezený prostor, který dítěti jasně naznačuje, že přetáhnutí rovná se chyba, a navíc u toho v klidu sedět, to není nic pro něj. Zjistila jsem, že kupovat mu omalovánky má zhruba takový smysl, jako kdyby mně někdo koupil kuchařku plnou receptů na pečivo z odpalovaného těsta. (Prolistuju, pokývu hlavou a odložím. K akci mě rozhodně nezláká.)

  Ale protože jsme naopak udělali dobrou zkušenost s různými dětskými pracovními sešity, zkusila jsem mu předložit Souboje barev. A opravdu! Popadl pastelku, já taky a už jsme jeli. Dvoustranu po dvoustraně.

  Na Soubojích barev je skvělé, že dítě může přetahovat, jak se mu zlíbí. Tulletovi jde o to, aby si práci s pastelkou užilo. Ne aby se úzkostlivě snažilo o perfektní výsledek. Proto sám v předkreslených příkladech, jak s tou kterou stránkou naložit, velkoryse čmárá a mohutně přetahuje.

  Ale na své si přijdou i ti malí výtvarníci, kteří se v pečlivém vymalovávání našli.

  A víte co je nejlepší? Že na konci, jako vítězové souboje, dostanete metál!

  - 19.05.2017

Další informace

Video ke knize Souboje barev

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)