Enkaustika

Enkaustika

Lukáčová, Markéta

Portál, 2010

287 Kč244 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Malování horkým voskem
Enkaustika, výtvarné využití horkých barevných vosků, je technika s tisíciletou tradicí. Její evropské (moderní) pojetí doznává v posledních několika letech velké obliby zejména díky novým pomůckám, které se objevily na trhu. Enkaustika je oblíbená pro svou jednoduchost, zájemce nemusí mít předchozí výtvarné zkušenosti. Dá se využít pro malování obrázků a přáníček i pro zdobení prostorových objektů (kraslic, krabiček, ozdob…). Kniha je určena zájemcům o zajímavé výtvarné techniky, využijí ji i lektoři výtvarných kurzů a učitelé výtvarné výchovy.
Markéta Lukáčová je výtvarnice, pořádá kurzy malby na hedvábí a dalších výtvarných technik a také vede výtvarný ateliér Světluška. V nakladatelství Portál vyšly její knihy Vánoční inspirace (2008) a Mámo, táto, tvořte se mnou! (2009).

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Podtitul:Malování horkým voskem

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-7367-765-7

 • Počet stran / vazba:120 / Brožovaná

 • Rok vydání:2010

 • Kód:11400701

 • EAN:9788073677657

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Odborné recenze

 • Nová kniha Markéty Lukáčové se věnuje technice enkaustiky, výtvarnému využití horkých barevných vosků. Enkaustika je technika s tisíciletou tradicí. Její evropské (moderní) pojetí doznává v posledních několika letech velké obliby zejména díky novým pomůckám, které se objevily na trhu. Technika je oblíbená pro svou jednoduchost, zájemce nemusí mít předchozí výtvarné zkušenosti. Dá se využít pro malování obrázků a přáníček i pro zdobení prostorových objektů (kraslic, krabiček, ozdob...).

  Lukáčová opět vytvořila knihu, která se velmi dobře čte. V poměrně rozsáhlém úvodu se autorka pečlivě věnuje seznámení s technikou, materiály, nástroji a dalšími pomůckami. Radí, jak si zařídit pracovní místo, upozorňuje na všechna bezpečnostní úskalí a nezapomene ani na údržbu a úklid.

  V další části knihy se věnuje samotným projektům. Provede nás krok za krokem celkem jedenácti projekty, kde plně předvede svou hravost, nápaditost a zároveň čtenáře provede všemi možnostmi využití enkaustiky.

  Tak, jak jsme již u Lukáčové zvyklí, i tentokrát v projektech využívá všechny dostupné pomůcky a zapojí do tvorby i současnou techniku (tentokrát fotoaparát, scanner, barevnou tiskárnu...). Díky tomu soupisy materiálu u některých projektů mohou čtenáře zděsit. Nenechte se tím odradit. Mnohé lze vynechat nebo nahradit, důležité je, nechat se inspirovat a vyzkoušet něco nového. V tom, jak přesvědčit čtenáře, aby se naučil něco, co ještě nezná, je Lukáčová velmi schopná.

  V závěru knihy přidala autorka pro inspiraci ukázky prací dalších výtvarníků. Kniha je určena zájemcům o zajímavé výtvarné techniky, využijí ji i lektoři výtvarných kurzů a učitelé výtvarné výchovy.

  Po dočtení knihy jsem se opět musela zamyslet nad tím, co všem knihám z Portálu, které znám, dodává ten klid a pohodu, díky kterým je nerada odkládám a často se k nim vracím. Výběr témat, autorů, redakční a grafické zpracování nebo celková atmosféra nakladatelství? Nevím, ale na každou novou se těším.

  Alena Isabella Grimmichová
  Zdroj: www.vytvarnetechniky.cz

  - Markéta Lukáčová, Enkaustika, malování horkým voskem - rec. A. I. Grimmichová

Čtenářské recenze

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)