ŠPL 23 - Rozvoj slovní zásoby

ŠPL 23 - Rozvoj slovní zásoby

Těthalová, Marie

Portál, 2015

149 Kč127 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Jak podpořit rozvoj slovní zásoby dítěte mezi třetím a šestým rokem věku? Kromě společného čtení a prohlížení knížek je to rozhovor, povídání o tom, co se stalo, co nás čeká, na co se těšíme, co máme rádi. První část pracovních listů je věnovaná podstatným jménům, konkrétně nadřazeným a podřazeným výrazům. Dalším důležitým okruhem jsou přídavná jména. Děti budou poznávat, jaké mají nejrůznější předměty vlastnosti, a budou se je učit správně pojmenovávat. Děti se také seznámí s různými způsoby, jimiž mohou pojmenovat jednu věc. Nepůjde o prostá synonyma, ale o určitý posun významu. Důležitým tématem jsou také slovesa, díky nimž můžeme vyjádřit, kdo co dělá a umí. Součástí komunikační kompetence je též schopnost říci si o to, co potřebujeme, poděkovat druhým za to, co pro nás udělali, pochválit to, co se nám líbí, a též vhodný pozdrav a rozloučení. Závěrečné úkoly se tedy věnují právě těmto výrazům, které otevírají cestu k druhým lidem.
Marie Těthalová je speciální pedagožka, šéfredaktorka Informatoria 3–8 a autorka Informatoria 3–8 SPECIÁL Na silnici bezpečně. Pracovala ve speciální mateřské škole a ve škole pro děti s poruchami učení a chování.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Ilustrátor:Slavíková, Jana

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-262-0815-0

 • Počet stran / vazba:64 / Brožovaná

 • Rok vydání:2015

 • Kód:23308401

 • EAN:9788026208150

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Čtenářské recenze

 • Těthalová, Marie: ŠPL 23 - Rozvoj slovní zásoby - autor recenze: Lenka Štveráčková
  dailystyle.cz/simonovy-pracovni-listy-23-rozvoj-slovni-zasoby/

  Hledáte inspiraci pro práci s dětmi? Chcete se dozvědět, jak rozvíjet aktivní a pasivní slovní zásobu vašich předškoláků? Jste na správné adrese. Šimonovy pracovní listy vás nikdy nezklamou.

  O čem kniha je?

  Publikace se věnuje komplexnímu rozvoji aktivní a pasivní slovní zásoby. Děti okolo 3 let mají aktivní slovní zásobu asi 500 slov. Předškolák už něco kolem 3000 slov. Pasivní slovní zásoba, ta je mnohem větší. Slovní zásoba je něco jako pavučinka, která se postupně rozrůstá. Jak ji tedy posilovat? Rozhodně aktivním čtením s dětmi, prohlížením knížek, povídáním si o všem, co je kolem nás a co naše děti zajímá.

  Pracovní listy se zabývají několika okruhy z běžného života – domov, rodina, hřiště, herna, zahrada, dopravní prostředky, lidské tělo, nákupy, jak se chováme v lese, v ZOO, v restauraci, při nákupech, co děláme celý den ve školce…

  Na začátku knihy naleznete rady, jak s publikací pracovat, tedy formou hry, nenásilně, individuálně nebo formou skupinové práce s dětmi.

  Proč byste si to měli přečíst?

  Kniha je plná námětů pro práci s dětmi, pro rozvoj slovní zásoby, trénování paměti, zrakového vnímání, správného úchopu pastelky při vykreslování, prostě všechno, co potřebuje předškolák zvládnout, než zasedne do školní lavice.

  To nejlepší na této knize?

  Velice se nám líbilo, že tato publikace obsahuje předlohy ke kopírování, které můžete dětem kopírovat a společně pracovat. Opakovaně se vracet k nějakému pracovnímu listu, který dětem činil potíže.

  Co se nám nezdálo?

  Nic, co by naše autorka zmínila. Šimonovy pracovní listy používá naše autorka již dlouho a je s nimi nesmírně spokojená.

  Pro koho je kniha určena?

  Tato kniha by neměla chybět v knihovničce žádné paní učitelky, logopedky či rodičů a prarodičů.

  - 18.10.2018

Další informace

Ukázky pracovních listů ke stažení
Zoo - obrázek
Zoo - text

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)