Je červenec roku 1936, Alici je dvanáct let a nemůže se dočkat léta plného dobrodružství. Popluje se svým tatínkem, důstojníkem na zaoceánském parníku Queen Mary, z Anglie až do daleké Ameriky. Těší se, až bude prozkoumávat obrovskou přepychovou loď se všemi kajutami, palubami, obchody, zvířaty, a dokonce i slavnými filmovými celebritami, které na ní cestují. Jednoho dne se však Alice při svých toulkách po lodi stane svědkem útoku a se svým novým kamarádem Sonnym začne odhalovat temné spiknutí. Stihnou najít viníka dřív, než jim začne jít o život? Knihy A. M. Howell vycházejí ze skutečných historických událostí a pojednávají o existujících místech i osobách. Autorka vychází z důkladně nastudovaných dobových reálií, do nichž umně vplétá svůj vlastní smyšlený příběh. Pro čtenáře od 9 let.
O autorovi
Ann-Marie Howell
je autorka knih pro děti a mládež, z nichž mnohé byly nominovány na řadu cen. Žije v Suffolku s manželem a dvěma dětmi.
Túto parádnu knihu sme zmákli s veľkáčmi prečítať za jeden víkend. Taká bola skvelá!!! Odporúčame ju všetkým dobrodružstvachtivým školákom. Ideálne na spoločné čítanie s rodičmi, keďže je písaná v češtine a textu je tam pomerne dosť. Ale zvládnu to aj šikovní samočitatelia, pravdaže.
Dej sa odohráva na parádnom oceánskom parníku Queen Mary, ktorý sa plaví z Anglicka do Ameriky. Pre lepšie zorientovanie sa, je v mape perfektný plánik lode.
Príbehom nás sprevádza pár odvážnych detí - 12 ročná Alica, 14 ročný Sonny, židovské dievčatko Miriam, stevard Charlie a myška Prskavka.
A o čo v knihe ide? Na lodi sa stane zločin, ktorý sa snažia dobrodruhovia vypátrať. Popri tom odhaľujú rodinné tajomstvá a napätie v príbehu stále viac stúpa. Všetko sa nakoniec dobre skončí a my si uvedomíme, aké dôležité je mať rodinu a dobrých priateľov.
“Záhadám může přijít na kloub, jenom když na ně nebude sama.”
Omlouváme se, ale tyto webové stránky nejsou optimalizovány pro tento prohlížeč. Použijte prosím aktuální verzi prohlížeče Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, popř. Safari.