Automasáže

Automasáže

Corsi, Enrico

Portál, 2006

345 Kč293 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Praktický průvodce seznamuje s jednoduchými a účinnými technikami automasáží. Nejdříve se čtenář dozví, jaké jsou výhody automasáží, a seznámí se s jejich podmínkami a kontraindikacemi. První oddíl seznamuje se základními technikami, body a liniemi, kde se zasahuje, druhý oddíl představuje automasáže jako preventivní péči, a to na stránkách věnovaných automasážím hlavy, obličeje, břicha a nohou. Nejrozsáhlejší oddíl zahrnuje cvičení a masážní péči, kterou člověk aplikuje sám na sobě při bolestech a obecnějších poruchách, například i při záchvatech strachu, dušnosti, křečích, bolestech v krční oblasti, kyčlích, zádech, při nespavosti. Automasáže a cvičení se využívají i jako prevence. Jednoduché a výstižné popisy automasáží jsou doplněny instruktivními obrázky a fotografiemi. Knížka zaujme všechny, kdo si chtějí osvojit způsoby odstraňování bolestí různých částí těla automasáží nebo kdo chtějí těmto bolestem předcházet, pečovat o jednotlivé partie svého těla a přispívat tak ke zlepšení tělesné kondice a vzhledu.

Enrico Corsi je ředitelem Evropské akademie thajských masáží. Praktikuje a vyučuje thajské masáže, je instruktorem hatha jógy a thajské jógy, autorem publikací o terapeutických masážích.

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Podtitul:Účinné a jednoduché techniky masáží vlastního těla

 • Překladatel:Křenková, Veronika

 • Ilustrátor:Studio Awobrez

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:80-7367-012-7

 • Počet stran / vazba:128 / Pevná

 • Rok vydání:2006

 • Kód:12401101

 • EAN:9788073670122

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Odborné recenze

 • Autor knihy „Automasáže“ Enrico Corsi, vystudoval thajské masáže a specifickou thajskou jógu v chrámu Wat Pho. Po svém návratu do Italie založil institut „Massagio Tradizionale Thailandese“ v Miláně. Věnuje se tomuto oboru jako praktik i jako učitel. Zajímá se i podobná témata, jako jsou reflexní terapie, Qi Gong a hathajóga. Vydal již několik titulů na toto téma, zaměřených především na praxi. Jejich názvy jsou mnohdy značně atraktivní a vycházející z aktuálních společenských potřeb, např. „Jóga pro hubnutí“, či „Masáže pro děti“.

  Recenzovaná publikace „Automasáže“ je členěná na čtyři oddíly: „Základní techniky“, kde autor uvádí praktické pokyny k provádění automasáží, jako jsou tlak, jeho parametry a hledání ošetřovaných bodů a linií. Další část - „Preventivní péče“ uvádí návody k masážím hlavy, obličeje, břicha a nohou. Největší část tvoří oddíl „Léčba nejběžnějších potíží“, kde jsou uvedeny podrobné návody k ošetření při nejčastějších zdravotních problémech. Poslední oddíl tvoří „Přílohy“ s mapami meridiánů a reflexních zón na rukou a nohou.

  Publikaci tvoří především ilustrace a fotografie s dokreslovanými prvky konkrétní masáže. Doprovodný text uvádí, k jakému účelu je určena ta která masáž a za jakých okolností ji nesmíme provádět, případně terapie, které realizuje odborník. Podrobně upřesňuje, kde máme jednotlivé body nebo zóny hledat a jak příslušné ošetření provádět. Uvádí i preventivní cvičení.

  Ilustrace i fotografie v celé publikaci jsou velmi instruktivní, ukazují příslušné body a zóny přímo na těle figuranta, včetně dokresleného způsobu ošetření, jako jsou např. směr pohybu rukou při masáži. Fotografie a zejména text k provádění preventivního cvičení jsou však příliš stručné.

  Některé cviky jsou odvozeny z hathajógy a ilustrovány nanejvýš dvěma fotografiemi, což považuji za poněkud nedostatečné. Popisy cvičení jsou natolik zestručnělé, že člověka, který není obeznámen s hathajógou, mohou svádět k vlastní „verzi“ provedení. To pak nejenže není příliš účinné, ale při nesprávném provedení může vést k poškození těla. Např. cvik na str. 96 „pluh“ obvykle svádí k provedení „švihem“ a tím mnohdy i k blokaci páteře. Cvik na str. 90 – dotek hlavou na podložku se zkříženýma nohama vsedě např. často neprovede v úplnosti ani pokročilejší jogín začátečník, je potřebné navrhnout méně náročnou verzi. Domnívám se, že zkušenému cvičiteli by se takovéto závažné chyby neměly stávat.

  V publikaci mi dále chybí metodický návod k alespoň nejjednoduššímu relaxačnímu cvičení, i když autor uvádí požadavek „naprostého uvolnění“ (např. s. 35).

  Kladem publikace je její dobrá strukturovanost a vysoká instruktivnost, daná ilustracemi a fotografiemi. Text je evidentně přizpůsoben laickému čtenáři a zabývá se pouze praktickými návody bez zbytečného, i když někdy žádoucího teoretizování. Kniha evidentně vychází z praktických zkušeností autora. Pomineme-li problémy s některými preventivními cviky, lze knihu Automasáže doporučit širokému spektru laické veřejnosti, případně jako doplňující literatura odborným pracovníkům v oblasti masáží.

  V Olomouci 13.2.2012

  Mgr.Mario Renotiére

  - Enrico Corsi: Automasáže - rec. M. Renotiére

Čtenářské recenze

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)