Květiny pro duši

Květiny pro duši

Ferrero, Bruno

Portál, 2014

149 Kč127 Kč

Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Laskavé příběhy a podobenství známého italského sběratele moudrostí a poučení mají tentokrát jako úvodní epizodu rozhovor mezi nadutým košatým dubem a tichou a skromnou růží. Dubisko se nafukuje tím, jak umí zahrát množstvím tónů, které vydávají jeho větve klátící se v podzimním větru, zatímco suchá trnitá růže se tiše krčí ve svém trní. Ovšem když rozkvete zjara rudými květy, celá zahrada jí zatleská. Nejnovější příběhy Bruna Ferrera znovu potěší rodiče, vychovatele, dospívající čtenáře i milovníky narativní spirituální literatury.
B. Ferrero, salesiánský kněz, je ředitelem turínského nakladatelství ELLEDICI. S velkým zájmem se setkaly jeho v Portálu vydané knihy Příběhy pro potěchu duše, Další příběhy pro potěchu duše, Paprsek slunce pro duši, Živá voda pro duši, Vánoční příběhy pro potěchu duše nebo Pohlazení pro duši.

Také jako e-kniha

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Překladatel:Matiášková, Veronika

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-262-0738-2

 • Počet stran / vazba:88 / Brožovaná

 • Rok vydání:2014

 • Kód:14301704

 • EAN:9788026207382

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Odborné recenze

 • Poetické příběhy, poučné bajky, výstižná podobenství a laskavá moudra – z těchto poupat byly svázány Květiny pro duši, nejnovější kniha italského duchovního a oblíbeného autora Bruna Ferrera.

   

  Bylo by naivní domnívat se, že Ferrerovy příběhy nesou poselství něčeho překvapivého a dosud neobjeveného. Při četbě se nedovídáme nic výrazně nového. Autor v podstatě opakuje to, co již bylo v různých podobách řečeno a napsáno mnohokrát. Jen úhel pohledu je něčím jiný. Dává nám nahlédnout do zrcadla lidského života. To odráží všechny drobnosti, které jsme možná věděli, možná je tušíme, možná jsme o nich někdy mluvili, ale už jsme na ně zapomněli. Příběhy drobné jako luční květy nesou poselství krásy v detailu, v drobnostech. Ptají se: „Proč stále hledáte lásku, moudrost a spokojenost ve velkých činech, velkých gestech, složitých akcích? Vždyť veškerá podstata lidského štěstí je skryta v titěrných detailech, které tak krátkozrace v tempu každodenního života přehlížíte.“

   

  Knihu si oblíbí především čtenáři, kteří mají rádi jemné duchovní příběhy a podobenství, jež s laskavostí autorovi vlastní citlivě poukazují na nedostatky v lidské povaze a jednání. Přes nekonfliktnost příběhů je třeba upozornit, že jistou skupiny čtenářů pravděpodobně nepotěší. Zapřisáhlé cyniky a ateisty naopak spíše podráždí mírná naivita a neotřesitelná víra v kladnou stránku lidské povahy a velký příklon k biblickému odkazu a podobenstvím. Autor, salesiánský kněz a autor mnoha podobných souborů, se obrací především na čtenáře, kteří již mají nějakou křesťanskou zkušenost a při vyslovení slova Bůh nepřecházejí do opozice.

   

  Kniha nabízí nekomplikované čtení například pro příjemné zakončení dne u lampičky v posteli. Je vhodná i pro učitele jako četba žákům s poučením. Příjemně potěší i jako malá pozornost, dárek pro blízké. Její kvalitní grafické provedení ji k tomu přímo předurčuje. Texty na křídovém papíru jsou doplněny působivými kompozicemi z přírody. Jistě nešlápnete vedle, když se svým blízkým rozhodnete namísto kytice růží, tulipánů a lilií, jejichž krása je pomíjivá a nestálá, darovat pestrobarevné příběhy, jejichž skromná pravdivost a moudrost nikdy neuvadá. Květiny, které rozkvetly pro každou duši.

   

  Jana Kopřivová
  Recenze byla publikována v odborném časopise Sociální práce/Sociálna práca, č. 2/2009 Sociální práce se zadluženými.
  www.socialniprace.cz

  - Bruno Ferrero: Květiny pro duši - rec. J. Kopřivová

Čtenářské recenze

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)