Hry pro zvládání hněvu

Hry pro zvládání hněvu

Plummer, Deborah M.

Portál, 2019

255 Kč204 Kč

Akce 20 %Rozebráno


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Anotace

Praktická příručka pro učitele, vychovatele a rodiče, kteří chtějí porozumět dětskému hněvu, zvládat ho a konstruktivně s ním pracovat. Obsahuje 72 her zaměřených na úspěšné strategie zvládání hněvu ve skupině dětí ve školce a škole, v zájmových kroužcích a na dětských táborech, ale i v rodině. Děti se učí vnímat hněv a emoce jako pomocníky v osobnostním růstu a při rozvíjení zdravých vztahů.
Deborah M. Plummer je vysokoškolská pedagožka (De Montfort University, Leicester) a terapeutka, autorka řady publikací pro práci s dětmi i s dospělými. V Portálu vyšly její knihy Skupinové hry pro rozvíjení sebeúcty (2013), Učíme děti zvládat úzkost, obavy a stres (2013) a Hry pro rozvoj všímavosti (2017).

Bibliografické údaje

 • Autor:

 • Podtitul:Cvičení a hry pro děti 5–12 let

 • Překladatel:Kopicová, Miroslava

 • Nakladatel:Portál

 • ISBN:978-80-262-1507-3

 • Počet stran / vazba:144 / Brožovaná

 • Rok vydání:2019

 • Kód:11108101

 • EAN:9788026215073

 • Obálka v tiskové kvalitě:Stáhnout

Čtenářské recenze


 • Plummer, Deborah M.: Hry pro zvládání hněvu - autor recenze: Chensie Ips
  http://www.svet-mezi-radky.cz/2019/11/recenze-hry-pro-zvladani-hnevu-deborah.html

  Knižní novinkou nakladatelství Portál je praktická příručka pro učitele, vychovatele a rodiče, kteří bojují s dětským hněvem a chtějí dětem porozumět. Zvládnout dětské vztekání a křik není snadné, ale tato publikace vás naučí, jak s dětským vztekem konstruktivně pracovat a zvládat ho. Týká se tzv. školy hrou, která děti pobaví, ale i uklidní a vám dá ten správný pocit, že máte vše ve svých rukách.

  Deborah M. Plummer je vysokoškolská pedagožka, terapeutka a spisovatelka, která se ve své tvorbě zaměřuje na práci s dětmi i dospělými. U nakladatelství Portál již vyšly její tituly:

  Skupinové hry pro rozvíjení sebeúcty (2013)

  Učíme děti zvládat úzkost, obavy a stres (2013)

  Hry pro rozvoj všímavosti (2017)

  Nejnovějším počinem je tedy Hry pro zvládání hněvu, o nichž si můžete článek přečíst i na webových stránkách nakladatele.

  Kniha se dělí na dvě části. Tou první je teorie a praxe, která je plná různorodých příkladů a osobitého přístupu. Je vidět, že se autorka tématu opravdu věnovala a má, co nabídnout. Její znalosti i vědomosti nejsou podávány zbytečně odborně, ale přílišně lajcky. Upřesňuje také, proč upřednostnila nesoutěživé hry, se kterými se setkáte ve druhé části.

  Teoretické a praktické základy:

  Úvod

  Jak porozumět hněvu

  Proč na podporu zdravého zvládání hněvu používat hry

  Strukturování emočního prostředí

  Když už je dítě rozhněvané

  Sebereflexe a péče o sebe sama

  Bibliografie

  Odkazy

  Co se týče her ve druhé části, tak jich je opravdu ohromné množství. Ke snadnější orientaci přispívá seznam hned v obsahu, díky kterému si můžete jednotlivé hry vybírat už i podle názvu. Hry jsou stručně popsané. Text je obohacen o malé černobílé znaky, které pomáhají v orientaci. Snadno se tak díky tomu dovíte, kolik času hra trvá. čemu všemu se děti musí věnovat nebo čeho se týká. Vše je heslovitě v úvodu popsáno. Kupříkladu: kladení otázek, naslouchání, paměť, střídání se, soustředění, pozorování.

  Dále pasáž obsahuje odstavec s názvem Jak hrát hru. Srozumitelný a snadno uchopitelný návod máte přečtený za chvilku a na přípravu není potřeba dlouhé chvíle. Autorka se snažila podat hry tak, aby je bylo možné hrát doma či na zahradě, pokud publikaci využívají rodiče.

  Hodnotné v závěru každé hry je zamyšlení, které obsahuje několik otázek, které by dítko mělo zodpovědět a zamyslet se nad nimi. Tím, že nad danou hrou samo přemýšlí a uvědomuje si, co mu dala a čím mu prospěla, si její přínos snadněji uvědomuje.

  Hry odrážejí různé stránky skutečného života; způsob, kterým se do nich děti zapojují, často odráží jejich obecný přístup k životu. (Str. 31)

  Odborná publikace je dalším pokladem nakladatelství Portál, který prospěje rodičům a samozřejmě nejen jim. Nejeden rodič se totiž potýká s dětským vztekem a pokud vám má někdo poradit, jak s ním efektivně zamést bez pláče a stresu, pak je to rozhodně autorka Deborah M. Plummer. Ve své knize k této problematice přistupuje citlivě, upřímně a s lehkým nadhledem. Poukazuje na to, že děti jsou nepopsané stránky, které je možné rozvíjet a pomáhat jim dospět a najít sám sebe. Krásné poselství a pomoc v jednom.

  Co na titul říká Chensie?

  Publikaci a její znalosti a nápady budu rozhodně využívat. Už jsem si pročetla teorii a pár her se svým starším, pětiletým chlapečkem vyzkoušela. Bavilo ho to a já věřím, že pokud se budeme hrám věnovat, přinesou své ovoce. Samozřejmě je to běh na dlouhou trať, ale o tom nejspíš nikdo nepochybuje. :)

  - 08.01.2020


 • Plummer, Deborah M.: Hry pro zvládání hněvu - autor recenze: Ivana Kyllerová
  https://www.maminkamidetem.cz/recenze-knihy-hry-pro-zvladani-hnevu/

  Každý rodič se s tím už jistě nejednou potýkal. To si tak stavíte věž s kostek a než ji společně s dítkem postavíte, zřítí se. Oblékáte panenku, ale ani náhodou ji vaše malá princezna nedokáže navléknout tričko přes hlavu. Následuje vztek, křik a pláč. Když se dítě naučí hněv zvládat jako malé, bude mít v životě ohromnou výhodu.

  Ono se to ale snadno řekne, hůř provádí. Jak naučit dítě ovládat své emoce a projevy? Nakladatelství Portál v nedávné době vydalo knihu Hry pro zvládání hněvu – Cvičení a hry pro děti 5-12 let. Autorkou je vysokoškolská pedagožka a terapeutka Deborah M. Plummer.

  Kniha je určena všem pedagogů, vychovatelům a rodičům, kterým není dětský hněv a úzkost lhostejná. Najdete v ní 72 her zaměřených na úspěšné strategie zvládání hněvu v dětské skupině. Děti se naučí vnímat své duševní rozpoložení a pracovat s ním.

  Knihu bych nazvala takovou šikovnou a chytrou příručkou, jak se naučit s hněvem pracovat a zvládat ho. Hry jsou rozdělené pro ty nejmenší až po ty starší děti. Což je důležité, protože malé dítě vnímá naštvání jinak než to větší. Stejně tak je super rozdělení na:

  Hry a rozcvičky k prolomení ledů

  Zkoumání hněvu a jeho spouštěčů

  Reakce a následky zloby

  Empatie

  Respekt a spolupráce

  Zvládání stresu a snášení frustrace

  Řešení problémů

  Připravenost a stanovení cílů

  Docvičky a oslavy

  Na úvod se rodiče, vychovatelé a vůbec všichni čtenáři dozvědí, že hněv je vlastně normální. Naštvat se umí každý, není na tom nic špatného. Důležité je vědět proč se hněváte a chtít s tím pracovat. Děti si ke zvládání hněvu potřebují vytvořit zdravý přístup a celou tuhle výzvu přijmout. A to je právě úkol dospělých. Být jim na blízku a připraveni pomoci.

  Hry v knize jsou přehledně rozčleněné a u každé z nich je podrobně popsané provedení a to, k čemu jsou určené. Čemu mají pomoci. Oblíbenou hrou našich dětí byla hra „Kdyby pocity byly barvy“. Základem je diskuze, že o pocitech je možné uvažovat jako o barvách. Každý z nás to vidí jinak. Pro někoho modrá znamená klid a pohodu, pro jiného nejistotu. Červená může ukazovat na sílu a energii, ale i vztek a hněv.

  - 06.01.2020

 • E-SHOP – DOTAZY A REKLAMACE

  telefon / e-mail:
  283 028 205
  eshop@portal.cz

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH KNIHKUPECTVÍ

  telefon:
  283 028 202

  provozní doba:
  8.00 – 16.00 hod.
  (každý všední den)

 • OBJEDNÁVKY KNIH JEDNOTLIVCI A ORGANIZACE

  telefon:
  283 028 203
  knklapkova@portal.cz

  provozní doba:
  9.00 – 18.00 hod.
  (každý všední den)